Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

Odechciało mi się zalewania bo teraz mój amorek ustawiłem na najmiększy i jest akurat jak dla mnie. Nie łapie wszystkiego ale na większych hopah i krawężnikach się ugina :mrgreen:

 

[ Dodano: 2005-05-09, 16:54 ]

Właśnie wróciłem z roweru, byłm testować, bo w weekend polałem golenie olejem Finish Line, wlałem jakieś 20ml na obie golenie, tylko więcej poszło na goleń gdzie jest sama sprężyna z elastomerem. Teraz chodzi super miękko jak dla mnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam mam problem z amorem Gila Plus T5 w oby dwoch goleniach sprezyna i elastomer.

Sytuacja wyglada nastepujaco.wczoraj z kumplem postanowilismy zalac mojego amora wiec poszlismy do piwnicy dorawlismy jakis olej i zabieramy sie do dziela.Odwrocilem rower i zaczyna odkrecac imbusy(te na dole :()I ku mojemu i kolegi zdziwieniu one sie obracaja i nie chca sie wykrecic :shock: krece krece i nic.Mysle sobie dobra obrocilismy go z powrotem i wykrecilem te korki na gorze i wyjelismy sprezyny(najpierw z jednej goleni a potem z drugiej)

Gdy nie bylo sprezyny a amorze ponownie pokrecilem ta srubka a kumpel mowi ze w srodku amora tez jakas srubka sie kreci ale nie idzie ani w dol ani w gore.Olalismy to i zalalismy moje RST zeby zaczal smarowac trzeba bylo wlac 70ml na jedna golen czyli razem 140ml.Zlozylismy wszystko do kupy i poszlismy pojezdzic amora chodzil zaiscie :) wybieral male nierownosci troche zmiekl ale to nic.Budze sie dzis rano a tam mi olej cieknie tam spod imbusow na dole :-( I tu moje pytanie czy wie ktos jak to uszczelnic?? jak wogole te srubki wykrecic?? bo chce miec ten olej na dluzej poniewaz praca jego z olejem jest zaista.Jezeli ktos mial podobny problem prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w RST nie są potrzebne takie długie klucze imbusowe żeby skontrowac w środku te śruby co odkręcasz na dole - gdzieś tak słyszałem ale głowy nie dam sobie uciąć :-( Jak już to odkręcisz to bierzesz starą detkę i wycinasz w niej dziurkaczem (takim do papieru) otwory, potem wycinasz z tego okrągłe uszczelki (kółko z dziurą w środku :( ) i zakładasz pod śruby, potem dokręcasz i jest gitara :grin:

 

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sumie to teraz pokombinowalem z tymi dolnymi srubkami.pokrecilem nimi troche poskakalem na rowerku i na razie nic nie wycieklo.Ale jutro moze jeszcze dzis ide jeszcze dolac oleju bo troche mam slabe smarowanie. A jak po dolaniu bedzie nadal cieklo to zrobie tak jak radziles .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo naprzykład u mnie jak podłożyłem uszczelki pod śruby na dolnych goleniach,to znowu od góry regulatorem "rzygało" wiec tak już bywa.Ale w sumie to lepiej żeby z góry lekko pluło, a nie przypadkiem dołem na rafki i hamulce :sad: Pozdrawiam i have fun :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bylem z kumplem w piwnicy rozebralismy amora tzn wyjelismy oby dwie sprezyny amora siadl do konca.Kolega wlozyl klucz tam do goleni a ja na dole przykrecalem srubke.i na razie nic nie ciekne zobaczymy jak bedzie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ... jesli chodzi o smarowanie amora to chcalem sie dowiedziec czy mozna go nasmarowac bez rozkrecania ?? nie znam sie na tym a ostatnio zaczol skrzypiec :D:D wiec chce go nasmarowac :) jest jakis preparat ktorego mozna uzyc do tego nie wuzucajac kasy ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie to cieknie jak z kranu po takim zalaniu..... w ciagu dwoch - trzech dni wszystko co sie wlalo do srodka wylatuje spodem.... lipa jakas :roll: a do tego pol roweru upier^&*one w tym cieknacym smarze.... dziekuje za takie "zalewanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna rada dla osób ,które zbytnio się na mechanice rowerowej nie znają.....a tymbardziej na zalewaniu. Mój kolega wpadł na genialny plan zalania olejem, skończyło się to tym, że rano prawie się zabił na pięknie "wypastowanym" parkiecie:D:D:D:D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki...kupiłem RST GILA TL ,używany zakupiony w mkbike w Gliwicach ,mam do niego paragon (kupiony we wrześniu). Moje pytanie ,to na ile on ma gwarancje rok czy 2 lata ,oraz czy mogę go rozebrać do nasmarowania/czyszczenia podczas trwania gwarancji ,nie pytał bym tutaj ,ale mili panowie z mkbike mi nie odpowiedzieli :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly temat i musze przyznac, ze zalewanie brzmi zachecajaco. mam suntoura nex-60 (stary, chyba nierozbieralny, od dolu zadnych srub, wiec 0 problemow z uszczelnieniem, sprezyny zewnetrzne, brak regulacji- kapsle). chcialbym sie dowiedziec, czy wlanie gestego oleju moze utwardzic amort i ktoredy go wlac wobec niemoznosci rozebrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka :D mam RST Gila T5 z 2005 roku 120 mm skoku i chcialbym go zalac :P ile by tak wypadalo wlac do kazdej goleni oleju ?? ktos probowal wywalac bebechy i wrzocic do niego sprezyny i olej tylko ?? bo w sumie o tym myslalem.Acha jeszcze jedno, rozumiem ze wystarczy odkrecic dolne sruby zeby wyciagnac cale golenie ze wnetrzem ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam suntoura nex-60

 

kumpel go ma, zaiscie dobija na kazdym krawezniku ;]

niestety olej przy tak nieszczelnym (mimo wszystko) ukladzie nie pomoze raczej nic

i z tymi zewnetrznymi sprezynami to lipa, bo tak to bys przynajmniej piachu do srodka wsypal jak my (ja i hiena) w dawnych dobrych czasach ze swoimi capami ;]

teraz to te bombery jakies nudne, chodza jak trzeba i nie ma sie w co bawic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie dowiedziec, czy wlanie gestego oleju moze utwardzic amort

 

 

tak i to znacznie bo raz zalałem 15 W a potem 50 W i różnica była spora :grin:

 

 

ile by tak wypadalo wlac do kazdej goleni oleju

 

tak z 80 do 100 mm^3 zależy w sumie jaki efekt chcesz uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z 80 do 100 mm^3 zależy w sumie jaki efekt chcesz uzyskać

 

 

NO chciabym go dosc zmiekszyc, wze 65 kg i jak dla mnie jest o wiele za duzo za sztywny, na razie go tylko raz dobilem na duuuzej hopie :niach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...