Skocz do zawartości

[rama] Univega Terreno 300 za duża, co robić?


edytag

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakupiłam dwa lata temu rower Univega Terreno 300, taki jak w linku http://www.cyclocentrum.kqs.pl/index.php?p1035,univega-terreno-300-2009, niestety rama 50 cm okazała się być za duża. Myślę, że optymalna byłaby o rozmiar mniejsza. Kiedy stoje górna rura jest na wysokości mojego krocza. Powinien być prześwit około 10 cm. W rezultacie mało na nim jeżdżę. Jest to rama męska, damskie nie podobały mi się z wyglądu. Chciałabym jakoś zacząć wykorzystywać ten rower skoro zapłaciłam za niego 1500 zł. Proszę o radę, co robić? Czy kupić nową ramę a sprzedać tamtą? Jeżeli tak to jaką? Nie znam się na składaniu sprzętu, więc musiałabym skorzystać z usług serwisu rowerowego. Czy to nadal będzie sie opłacało? Czy może powinnam sprzedać ten rower i kupić nowy. Bardzo proszę o pomoc :(

 

Pozdrawiam,

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Warszawie,więc nie będzie problemu z wymianą ramy.Rower ma dobre podzespoły,więc nie sprzedawaj,tylko wymień ramę.Tylko koszt ramy plus wymiana,to jakieś 500 zł.Przeciętnie za wymianę biorą 100 zł,ale w warszawie zawsze drogo,musisz się zapytać w serwisie.Univegę serwisują punkty Arkus-Romet,w Warszawie na pewno znajdziesz ich trochę.

Jeszcze jedno,przymierz się w sklepie do podobnej Univegi(cross),jaki rozmiar Tobie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie zmieniłaś roweru w pierwszych tyg. po zakupie ? Nie zwracałaś uwagi na to, że jest zbyt duuza ? Czy z czasem ten poglad sie uksztaltowal ? WIem.. pierwsze tyg. roweru to WOOW :)

 

 

Rower kupiłam przez internet. Wiedziałam od pierwszego momentu, kiedy się przymierzyłam. Odesłałam go, ale sklep robił straszne problemy ze zwrotem, rzekome obtarcia na ramie i ślady użytkowania były pretekstem do tego, że nie przyjęli zwrotu. Tyle, że otarcia były już w momencie kiedy otworzyłam paczkę, rower podejrzewam już wcześniej parę razy podróżował. Cóż, nie chciałam wchodzić na drogę sądową i już ta rama została. Na rowerze czuję się dziwnie niepewnie, wydaje mi się, że jest za wysoki i ze schodzeniem są problemy (nie jest to wina tego, że męska rama tylko po prostu jest ona dla mnie za wysoko).

 

Mieszkasz w Warszawie,więc nie będzie problemu z wymianą ramy.Rower ma dobre podzespoły,więc nie sprzedawaj,tylko wymień ramę.Tylko koszt ramy plus wymiana,to jakieś 500 zł.Przeciętnie za wymianę biorą 100 zł,ale w warszawie zawsze drogo,musisz się zapytać w serwisie.Univegę serwisują punkty Arkus-Romet,w Warszawie na pewno znajdziesz ich trochę.

Jeszcze jedno,przymierz się w sklepie do podobnej Univegi(cross),jaki rozmiar Tobie odpowiada.

 

 

Wymianę mógłby mi zrobić tata, który zna się na różnych sprawach motoryzacyjnych (naprawa motoru itp).

Wiem, że podzespoły ma dobre, ale nie wiem czy da się dostać ramę univegi mniejszą o jeden rozmiar? Czy są w Warszawie sklepy w których mogłabym przymierzyć się do roweru z wybraną ramą, uzyskać poradę odnośnie rozmiaru a potem tę samą ramę kupić?

Jeszcze jedno pytanie: Na ile wyceniłbyś tę ramę? Zastanawiałam się czy najpierw jej gdzieś nie wystawić a dopiero potem szukać nowej. Zrobiłam już nawet zdjęcia roweru w tym celu, mogłabym je wrzucić i poprosić o wycenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a rowerze czuję się dziwnie niepewnie, wydaje mi się, że jest za wysoki i ze schodzeniem są problemy (nie jest to wina tego, że męska rama tylko po prostu jest ona dla mnie za wysoko).

To podaj swój wzrost i długość nóg.Nogi(bez kapci,czy butów) mierzymy wewnątrz,od krocza do podłogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj swój wzrost i długość nóg.Nogi(bez kapci,czy butów) mierzymy wewnątrz,od krocza do podłogi .

 

 

wzrost 173, długość od krocza do podłogi (nie wzdłuż nogi tylko w pionie) 80 cm.

 

geometrie ramy można tutaj sprawdzić, nie wiem czy jest ona odpowiednia dla moich parametrów

http://www.univega.com/en/bikes/models-2012/category/cross-3/model/terreno-300-3.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wzrost 173, długość od krocza do podłogi (nie wzdłuż nogi tylko w pionie) 80 cm.

Długość nogi idealnie pasuje do Twojej ramy(50cmm),ale z racji,że to męska rama(dłuższa górna rura)żle się na niej czujesz.

Tak jak napisałem wcześniej musisz się przymierzyć do mniejszej ramy(Univega cross)roweru.Czy to będzie o cal  mniejsza,czy o dwa cale,to sama się przekonasz dosiadając mniejszą Univegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...