Skocz do zawartości

[koła] Mavic Cosmic Elite do crossa Univega Terreno 300?


irot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Chce wymienic kola na nowe. Obecnie mam Doule Wall Yak, 622-19, alloy 28". Wymienilam w moim rowerze juz czesc rzeczy a teraz kolej na kola. Jakies rady, propozycje? Cena ktora dysponuje za komplet to ok 1000zl, zalezy mi tez zeby byly w miare lekkie. 


 


Rama: 28" Univega Cross, alloy, zero stack


Korba: FSA Dyna Drive


Ilosc biegow: 27


Piasty: Shimano Rm60, QR


Siodelko: Selle Royal


Stery: A-head


Przerzutki: Shimano Deore (M591)


Lancuch: KMC


Kaseta: Shimano II-34T


Manetki: Shimano Deore


Kierownica: wymieniona z Concept SL, alloy na New Ultimate MTB Carbon Super light


Mostek: wymieniony z Concept SL, regulowany na FSA OS-99


Widelec/amortyzator: zmieniony z Univega Verso ML na RST M7 Single Shot 28"/700C


Sztyca: zmieniona z UNO Kalloy na Thomson Elite Setback 27,2


Hamulce i klamki: wymienione z Shimano BR-M422 i klamek "no name" na zestaw Avid SD7


Opony: zmienione z Schwalbe Silento II 700x35c na Schwalbe Marathon Supreme kevlar 700x28c


Pedaly: zmienione z VP 560 plastikowe na Shimano PD A-530


 


Ogolnie zalezy mi aby rower byl lzejszy i bardziej na wyprawy szosowe. Jezeli macie jakies dodatkowe propozycje co wymienilibyscie oprocz kol to chetnie poslucham.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za tą kwotę można kupić lżejsze i trwalsze koła, ew skompletować samemu.

Cosmic elite są ciężkie, często trafiają się egzemplarze dostajęce bocznego luzu, bębenek wymaga szczególnej troski. Nie widzę w nich żadnych plusów. Ksyriumy są chociaż tańsze a oferują podobne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie.

Czy musze na cos szczegolnego zwracac uwage przy kupnie kol Ksyrium? Czy do mojego roweru pasuje kazde szosowe kolo jezeli tylko ma wielkosc 28" i obsluguje kasety 9 rzedow w moim przypadku?

Co do wagi i ceny to roznicy wielkiej nie widze miedzy Cosmic elite 1770g 1299zl http://allegro.pl/nowe-kola-mavic-cosmic-elite-shimano-campa-bc-pl-i3698574619.html a Ksyrium 1786 g 1199 zl http://allegro.pl/kola-szosowe-mavic-ksyrium-equipe-s-bikestacja-i3758537401.html. Chyba ze masz inne dane. Skompletowac jednak bym nie chciala. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najtańsze ksyriumy  na allegro są po 990zł, jak sprawdzałem był jeszcze komplet za 750zł ale widzę że już zniknął. W cenie którą podajesz jest najnowszy model. Przy zakupie nowych kół nie trzeba na nic szczególnie uważać. Trzeba za to pamiętać że jest w nich bębenek który wymaga raz na jakiś czas (1-2lata minimum) przesmarowania, inaczej można popaść w wydatki.

Sprawdziłbym tylko jakąś szerokość ośki ma twoje obecny tylne koło, bo nie jeśli jest szerokość jak do koła mtb (145mm) to ogólnie przydałoby się koło z piastą mtb (szerszą), jeśli mniej (bodaj 130 albo 135) to koło szosowe wejdzie normalnie bez kombinowania. Wg, tego co znalazłem acera rm60 ma 135 ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Co do kompletowania kół wcale nie trzeba sobie łamać głowy.

Tu np. za dużo mniejsze pieniądze masz fajne lekkie koła na łożyskach maszynowych : LINK możesz też zapytać co innego zaproponują. Ew. ten sklep też mogę polecić: LINK też coś zbudują.

Myślę ze inwestując w składane koła można mieć albo coś lżejszego w tej cenie albo przynajmniej oszczędzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...