Skocz do zawartości

[rama] Univega RAM AM 130mm - warto kupić?


raqall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeglądałem Allegro, znalazłem coś takiego - Univega RAM AM 130mm:
http://allegro.pl/univega-ram-am-130mm-marzocchi-roco-tstr-enduro-i4122855627.html

 

Mój rower powstał na ramie z roweru Kross Hexagon V6 (LINK) - ciągle myślę o zmianie tej ramy. Jeżdzę teraz z Rock Shox Lyrik R 160mm (rama z tego Krossa pracowała z Sr Suntour XCM 100mm :teehee:), waga roweru to 13,4kg. Mam 184mm wzrostu, ważę ~66kg. Jeżdzę po górach, na szczyt wyjeżdzam o ile to możliwe, na dół zjeżdzam po lasach, kamieniach, korzeniach, czasem jakieś mimi-dropy sie trafia :D itd (także Lyrik jest idealny dla mnie)

 

Mam kilka pytań odnośnie tej ramy:

  1. Co sądzicie o tej ramie? (Jak spisuje się ta rama na podjazdach i zjazdach?)
  2. Jest to "rozmiar L , długość horyzontalna 60cm, wysokość c/t 52cm" - nie będzie dla mnie za duża?
  3. Jaka jest jej waga, i ile mniej więcej będzie ważyć rower kiedy ją załozę (nie chce mi się rozmontowywać wszystkiego co mam teraz żeby zważyć samą ramę :P)(ew. mogę zapytać sprzedawcy)
  4. Można zamontować w tej ramie napinacz łańcucha?
  5. Czy mógłbym oddać ją do piaskowania i malowania proszkowego (na np. matowy szary) + ten element dampera, który jest czerwony wypiaskować i pomalować na niebieski (pasowałby wtedy kolorystycznie do reszty komponentów)?

Niedługo będe miał ~1300 zł które mogę zainwestować w rower. Byłby to mój pierwszy full.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...