Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co masz na myśli?? 
Raz na rok lub dwa trzeba amortyzatorowi zrobić przegląd. Jeśli się na tym znasz lub masz smykałkę do technicznych spraw to możesz to zrobić samemu, jeśli nie to trzeba oddać do serwisu. Instrukcje jak to zrobić samemu znajdziesz w tym dziale http://www.forumrowerowe.org/forum/31-amortyzatory-rowerowe-przodtyl/ , do niektórych amortyzatorów instrukcje sa też na youtubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To zależy od ceny i stanu technicznego.

 

czy coś takiego jest w dobrej cenie i dorym stanie:

 

Specialized Ariel

Cube Analog

Cube Attention

Cube Acid

Trek X-Caliber 8

Canyon Yellowstone

Scott Aspect

 

Wszystkie są w moim zasięgu finansowym, największą uwagę przyciągnął TREK i SCOTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za 2800 kupię Cube Analog, albo Krossa B4, a te używane to co najmniej o klasę wyżej

Tak tak ale to zawsze używane. Jestem trochę przeciwnikiem używanych sprzętów nigdy nie wiadomo jak ktoś na tym jeździł czy delikatnie przełączał biegi etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest Twój wzrost :icon_question:

 

181, noga 82, 

 

 

 

Co do używek to najlepiej jest jak masz możliwość osobistego przeglądu roweru

 

mam możliwość osobistego przeglądu roweru, tylko nie jestem pewien, czy jestem w stanie sam ocenić stan tego roweru,

(czy może jest tak jak np. z samochodami, handlarz wie, co zrobić, żeby "przeciętny" kupujący nic nie zobaczył.

 

 

 

 

Rowery te są po testach więc lekko nie miały podczas objeżdżania.

 

Tak właśnie podejrzewam, zwłaszcza jeżeli podchodzisz do testów, z myślą ile dany obiekt jest w stanie wytrzymać. Na pewno z moją amatorską jazdą nie dostanie połowy tych obciążeń. Także skoro zniósł testy, to będzie jakoś się sprawował.

 

 

rozmawiałem ze sprzedawcą - jest w stanie zejść ~100 PLN, także cena robi się jeszcze bardziej atrakcyjna;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak się ma w porównaniu do krossa b4 2014 i rometa ramblera 29 r-line 1.0
z tych trzech Romet ma najlepszy osprzęt, ramę ma z główką taperowaną. Kross osprzęt ma porównywalny do Cuba z lekką  przewagą dla B4. Cube ma w ramie otwory pod bagażnik.

 

tylko nie jestem pewien, czy jestem w stanie sam ocenić stan tego roweru,
Stan napędu jest dość łatwo ocenić, gorzej w tym przypadku z hamulcami i amortyzatorem.

 

(czy może jest tak jak np. z samochodami, handlarz wie, co zrobić, żeby "przeciętny" kupujący nic nie zobaczył.
Tak jest ze wszystkim samochodami, rowerami czy komputerami itp. Im mniej się kupujący zna tym łatwiej jest mu sprzedać wadliwy towar (zwłaszcza używany gdzie nie ma gwarancji).

 

Na pewno z moją amatorską jazdą nie dostanie połowy tych obciążeń. Także skoro zniósł testy, to będzie jakoś się sprawował.
Spytaj się o gwarancję na dany rower. Może trafi Ci się w dobrym stanie ale z używką to loteria, tym bardziej jak nie masz doświadczenia w zakupie używanego sprzętu. przestań myśleć o cenie a skup się bardziej na technicznych sprawach bo te 100 zł gratisu może kosztować znacznie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może trafi Ci się w dobrym stanie ale z używką to loteria

 

Czy mam rozumieć, że w przypadku niedoświadczonego rowerzysty, kupno używki nie jest dobrym pomysłem?

 

Czy spośród podanych wcześniej przeze mnie modeli (używanych), któryś wygląda dobrze ?

 

Czy oprócz Kross b4, Cube Analoga, Rometa Ramblera, są inne ciekawe rowery, którymi warto się zainteresować ? (oczywiście w granicach budżetu)

 

Przeglądając rowery, patrząc na osprzęt, na co zwrócić największą uwagę ? Tzn, co mi najbardziej się przyda? Lepszy amortyzator, czy np. tylna przerzutka. Chodzi mi raczej o klasyfikację jakie są najważniejsze elementy roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że w przypadku niedoświadczonego rowerzysty, kupno używki nie jest dobrym pomysłem
Chyba że masz znajomego/kolegę który się trochę zna i ma chęć podjechania z tobą do oglądnięcia roweru.

 

Czy spośród podanych wcześniej przeze mnie modeli (używanych), któryś wygląda dobrze
To co można wywnioskować ze zdjęć to wszystkie wyglądają dobrze. Jaki jest stan faktyczny hamulców, amortyzatora, piast czy też ramy to najlepiej zrobić osobiście.

 

Czy oprócz Kross b4, Cube Analoga, Rometa Ramblera, są inne ciekawe rowery, którymi warto się zainteresować ?
Byś musiał poszukać w necie może trafisz na jakąś perełkę. Ja ze względu że nie poszukuję roweru nie jest z tematem na bieżąco.

 

Lepszy amortyzator, czy np. tylna przerzutka. Chodzi mi raczej o klasyfikację jakie są najważniejsze elementy roweru
W rowerze najdroższe są: rama, amortyzator, koła i na to najpierw bym zwracał uwagę. Później hamulce i napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...