Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zamierzam kupić rower do 3tys zł.

Myślę nad Unibike Flite 2013 29er

albo 

Unibike Zethos Gts.

 

Wiem że rowery nie nadają się do porównania, ale międzi tymi modelami rozważam. 

Skłaniam się ku Flite bo ma lepszy osprzęt.

 

Jak Uważacie?

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pozoru pytanie bez sensu ... 

...ale zakładam że wynika z tego, że planujesz w większości jeździć po asfalcie i czasami tylko masz zamiar wstąpić do lasu  i na te okoliczności  chciałbyś  'się nie zakopać' ;) gdzieś w piasku

 

jeśli tak jest to powiem Ci że idąc tą samą ścieżka wybrałem 29er , mam wrażenie że codzienne ~50km  po asfalcie/ścieżkach  na wąskich kołach byłoby mi dużo lżej  .... no ale z każdym dniem jest 'coraz łatwiej' ;)  

 

więc ja raczej ponownie wybrałbym 29" zamiast 28"  - w zasadzie różnica tylko w oponie, i tym że może pokracznie wyglądać ...może sam na próbę popełnię coś takiego za miesiąc lub dwa jak znajdę fundusze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaa jestem szczęśliwym nabywcą Specialized Rockhopper 29er 21" :D Póki co nie wiele mogę o nim powiedzieć, bo tylko ze sklepu na nim wróciłem, a teraz do pracy muszę iść (niechętnie). Ale pierwsze wrażenie niesamowite. To jest jakby się przesiąść z forda do porsche (oczywiście bez obrazy dla forda:) bo też ma fajne modele). Dodam, że wcześniej jeździłem Krossem Hexagonem V2, więc możecie zrozumieć mój zachwyt:D. Spec jest w czarnym macie z ledwo widocznymi naklejkami (też czarnymi), wygląda obłędnie. Poza tym jest bardzo szybki i jak na taki gabaryt prowadzi się bardzo pewnie. Jakąś większą opinie postaram się zamieścić po przejechaniu chociaż 100km. Mam nadzieje, że długo posłuży i będzie wdzięczną bazą do niewielkiej rozbudowy. 

 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaa jestem szczęśliwym nabywcą Specialized Rockhopper 29er 21" :D Póki co nie wiele mogę o nim powiedzieć, bo tylko ze sklepu na nim wróciłem, a teraz do pracy muszę iść (niechętnie). Ale pierwsze wrażenie niesamowite. To jest jakby się przesiąść z forda do porsche (oczywiście bez obrazy dla forda:) bo też ma fajne modele). Dodam, że wcześniej jeździłem Krossem Hexagonem V2, więc możecie zrozumieć mój zachwyt:D. Spec jest w czarnym macie z ledwo widocznymi naklejkami (też czarnymi), wygląda obłędnie. Poza tym jest bardzo szybki i jak na taki gabaryt prowadzi się bardzo pewnie. Jakąś większą opinie postaram się zamieścić po przejechaniu chociaż 100km. Mam nadzieje, że długo posłuży i będzie wdzięczną bazą do niewielkiej rozbudowy. 

 

Pozdrawiam.  

 

Mam poobną sytuację,

30 minut temu odebrałem pod biurem Northtec Cayon 19'' SLX, i nawet nie zdążyłem się na nim przejechać, tyle co do stojaków, bo musiałem wracać. Byle do 16 : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pozoru pytanie bez sensu ... 

...ale zakładam że wynika z tego, że planujesz w większości jeździć po asfalcie i czasami tylko masz zamiar wstąpić do lasu  i na te okoliczności  chciałbyś  'się nie zakopać' ;) gdzieś w piasku

 

jeśli tak jest to powiem Ci że idąc tą samą ścieżka wybrałem 29er , mam wrażenie że codzienne ~50km  po asfalcie/ścieżkach  na wąskich kołach byłoby mi dużo lżej  .... no ale z każdym dniem jest 'coraz łatwiej' ;)

 

więc ja raczej ponownie wybrałbym 29" zamiast 28"  - w zasadzie różnica tylko w oponie, i tym że może pokracznie wyglądać ...może sam na próbę popełnię coś takiego za miesiąc lub dwa jak znajdę fundusze ;)

 

Dokładnie tak jak napisałeś. Sam skłaniałem się do 29er bo lubię jeździć leśnymi traktami i nie zatrzymywać sie w byle piasku. Potrzebowałem utwierdzenia w decyzji. Dzięki za to że ją otrzmałem.

A co sądzicie o osprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest ok, wystarczający na start

 

odnośnie mojego poprzedniego wpisu, bo widzę że części nie napisałem tylko 'sobie pomyślałem' ....  odnośnie kół - chodziło mi oczywiście o tom że zamontowanie opon 28" do ramy pod koła 29" mogłoby wyglądać nieco pokracznie , ale być może sam to sprawdzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy dla Ciebie 'ciekawszy', każdy ma inne kryteria, poniżej lista , którą stworzył wcześniej Teodoryk :

 

Lista rowerów na Alivio, Deore i XCR lub lepszym w cenie do ok 3kzł (jak ktoś zna inne to prosze dopisac do listy)

1. Scott Scale 970

2. Scott Aspect 920

3. Unibike Evo 29

4. Unibike Flite 29

5. Kellys TNT20

6. Giant Talon 29

7. Author Traction 29

8. Mbike SHOTTAS HT02

 

Jeśli nie masz pomysłu jaki (takie odniosłem wrażenie bo zapytałeś bardzo ogólnikowo), zacząłbym od selekcji z owej listy

Niestety jest problem z dostępnością... Nigdzie już nie ma Flite na który się zdecydowałem... i nie da się go ściągnąć a Tractiona jeszcze mają w rozmiarze 21". A co do tractiona udało mi się wynegocjować 350 zł zniżki, zatem myślę że przy 2m i 96kg amorek powietrzny przy moich gabarytach jak najbardziej wskazany. A do tego super cenka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nakł

odnośnie mojego poprzedniego wpisu, bo widzę że części nie napisałem tylko 'sobie pomyślałem' ....  odnośnie kół - chodziło mi oczywiście o tom że zamontowanie opon 28" do ramy pod koła 29" mogłoby wyglądać nieco pokracznie , ale być może sam to sprawdzę

 

Ja Ciebie dobrze zrozumiałęm. Dzięki za radę co do osprzętu.

 

Niestety jest problem z dostępnością... Nigdzie już nie ma Flite na który się zdecydowałem... i nie da się go ściągnąć

To znaczy że już w tym roku nie będzie? A mówili coś czy bedą czy nie? Kurcze jeżeli tak to szkoda bo zamierzam iść do pracy żeby go sobie kupić. Myślałem że przez 3 miesiące zarobie na rower, buty i pedały spd.  

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie ma w Łodzi (zakładam że @kregiel szukał w miejscu pobytu podanym w profilu) to nie znaczy że nie ma w innych miastach/sklepach  , proponowałbym się nie poddawać - sprzedawcy nie mają systemu który mówi im kto co ma na stanie ;)  (pomijam oczywiście jeśli znają się osobiście, ale nie o to przecież chodzi). Mają dostęp do stanów magazynowych dystrybutora krajowego jeśli już...więc myślę że na tej podstawie @kregiel dostał tą informację.

 

A więc do dzieła - jak już wiecie co chcecie kupić to przeszukujcie sklepy internetowe i do każdego wysyłajcie zapytania , to że na stronie sklepu jest napisane że jest lub nawet nie ma, nie musi być niestety (lub stety w tym przypadku) odwzorowaniem rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij opisac wrazen ;-)

 

No cóż, nie za bardzo wiem, czy to bardziej ja czy bardziej rower wróciłem te 10 km na mieszkanie :P jechało się bardzo sprawnie, amortyzator pod moją grubą 125kg dupą zbierał wszystko elegancko, no może poza kocimi łbami na zjeździe, gdzie trzymałem hamulec. duża zmiana na plus z mojego poprzedniego author basica z 2005 roku, ale prawdziwe wyzwanie będę miał jutro, jak przyjdzie mi podjechać pod górkę, z której dzisiaj zjeżdzałem. z tych 10km tak naprawde najbardziej wyczerpujące było wniesienie roweru na 4 piętro co uważam za duży plus. niestety w ten weekend wyjeżdzam do swojego rodzinnego miasta i aż by się prosiło aby zabrać rower ze sobą, ale to innym razem, jak będę mógł pośmigać nieco dłużej wśród pól, lasów i suwalskiego/wigierskiego parku krajobrazowego/narodowego, bo dopiero tam rower pokaże swoje pazury. trochę dał popalić po łydkach i pośladach, ale, wiadomo, to przejdzie wraz z kolejnymi kilometrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to że nie ma w Łodzi (zakładam że @kregiel szukał w miejscu pobytu podanym w profilu) to nie znaczy że nie ma w innych miastach/sklepach  , proponowałbym się nie poddawać - sprzedawcy nie mają systemu który mówi im kto co ma na stanie  (pomijam oczywiście jeśli znają się osobiście, ale nie o to przecież chodzi). Mają dostęp do stanów magazynowych dystrybutora krajowego jeśli już...więc myślę że na tej podstawie @kregiel dostał tą informację.   A więc do dzieła - jak już wiecie co chcecie kupić to przeszukujcie sklepy internetowe i do każdego wysyłajcie zapytania , to że na stronie sklepu jest napisane że jest lub nawet nie ma, nie musi być niestety (lub stety w tym przypadku) odwzorowaniem rzeczywistości...

 

W Kielcach też brak Flite i Evo. Sprzedawca rzucił informację, że nie ma ich już na magazynach u dostawcy. Że to już połowa sezonu rowerowego i ciężko coś będzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno w końcu udało mi się zakupić Authora Traction'a 29 :D Oczywiście miałem od razu możliwość przetestowania go, gdyż kupiłem w Kutnie jakieś 60 km od Łodzi ;p Jak na kogoś kto przez 7 lat nie jeździł na rowerze to i tak nieźle że tylko 2 przerwy miałem z powodu niewygodnego siodełka xd Ogólnie z roweru jestem super zadowolony :) Tylko chyba panowie w sklepie przesadzili z ciśnieniem. Opony dali na 3,5 a amor na 150. Przy różnych nierównościach strasznie trzęsie. Wydaję mi się że to przez zablokowany amor, ale niby na prostych drogach powinno się blokować, tylko że w PL nawet zwykłe ulice mają pełno nierówności i wyboi. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy ciśnienia. Przerzutki i hamulce działają bez żadnych zastrzeżeń. Ogólnie na gładkiej drodze idzie jak burza :D:D Pokonałem dystans 56 km w 2 h 27 min,  gdzie jak tyle czasu nie jeździłem uważam za fajny wynik ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

pogoda nie sprzyja ale w ostatnią sobotę udało się wyrwać parę chwil bez deszczu i mogę coś napisać o Rockhooperze 29 i ogólnie o 29 calowcach. Rower świetny w prowadzeniu, bardzo dobra stabilność, podjazdy to sama przyjemność (tam gdzie wcześniej ledwo udało się podjechać na moim 26" to na 29" nawet nie wstawałem, sam podjeżdżał :)), prędkość jak pocisk:) rama bardzo mi odpowiada, ma sportowe zacięcie. Osprzęt niestety nie rozpieszcza w porównaniu do konkurencji (chociaż acera i alivio sprawują się całkiem nieźle) ale sam rower jest dobrą bazą jeśli będzie się chciało coś zmodyfikować (już patrzyłem nawet za SLX przerzutki i manetki- bez problemu można się zamknąć w około 600zł max).  Hamulce mnie uratowały przed niezłą kraksą więc mogę powiedzieć, że działają zadowalająco:) Siodło zadziwiająco  wygodne, muszę je tylko lepiej ustawić bo czegoś mi brakowało:)  Najważniejsze co mogę powiedzieć nawet nie tyle co o RH 29 ale ogólnie o 29" to to , że już nigdy nie wrócę do 26", nie ma takiej opcji. 29" rządzi i wygląda jak rowerowy czołg:D. Polecam  RH29 i jakiegokolwiek 29"-owca jakiego sobie tylko upatrzycie.
Jeszcze mam takie pytanie jakbym się skusił na zmianę osprzętu to czy warto wymienić kasetę na 10rz 11-36 czy pozostać przy 9rz 11-34??? 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czy warto wymienić kasetę na 10rz 11-36 czy pozostać przy 9rz 11-34??? 

 

Pozdrawiam

 

z moich obserwacji wynika że na twardym przy średnich prędkościach jest odczuwalny zbyt duży skok między 4-5 przełożeniem z tyłu  mając zapięty z przodu największy blat (przeważnie 44)  i prosi się o kasetę 10  , ale tak pobieżnie porównując to ceny elementów napędu pod 10 przełożeń są znacznie droższe. Ja na razie zostaję przy 9. W sumie z biegiem czasu nogi są coraz silniejsze i już prawie nie odczuwam tej różnicy - a na początku to była masakra , nawet uciekałem w środkowy blat z przodu i dobierałem odpowiednio mniejszym z tyłu  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu w celu rozeznania się w rowerach, ponieważ to jeden planuję kupić.

W miarę czytania forum upatrzyłem sobie dwie pozycję i chciałbym zapytać o radę. 

1. https://www.scott-sports.com/pl/pl/products/227716007/bike-scale-970-m/;jsessionid=9EE1AF67894E4CC65CE402CBC3B0CACB#.UaheStLvjTo

2. http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/acid-29-black/

 

Czytałem trochę o nastawieniu do cube'a ale sam nie wiem, rowery pod względem geometrycznym wyglądają na moje oko dosyć podobnie, cube wydaje się mieć chyba lepszy osprzęt trochę, a kolejny scott jest już o 1.5 tysiąca droższy co chyba wykracza poza moją zdolność finansową. 

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

970 jest ok w stosunku jakosc/cena. Pare osob z tego forum kupilo i zachwalo to moze sie podziela jeszcze wrazeniami :) A przymierzales sie w ogole do ktoregos?

Sam tez planowalem zakup ale musze poczekac jeszcze troche czasu (na magazynie ciagle braki) i pewnie kupie model wyzszy czyli 960.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, pytam trochę z wyprzedzeniem bo muszę najpierw na niego zarobić ;) ale szukam powoli, żeby mój zakup był jak najlepszy. 

Czy ciężko może być z dostępnością takich rowerów na jesieni? Dodam, że interesują mnie duże rozmiary ramy, bo mam 196 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej niż 21" to raczej dla Ciebie nie widzę, powinna pasować (xl w scott), no chyba, że długość nogi masz koło 96 to można się do większego przymierzyć :) Wydaje mi się, że rama scotta będzie lepsza chociaż słyszałem, że to już nie ten scott co przed laty. Osprzęt w sumie podobny mają, Cube z tym XT z tyłu trochę lepiej wygląda i chyba amora ma lepszego. Trudny wybór :) Decydującym głosem może być  tylko przymiarka i przejechanie kilku metrów:)

Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś miesiąc temu kupiłem Scotta Scale 970 i jestem naprawde zadowolony, spisuje sie całkim nieźle, dosyć sporo juz przejechałem, osprzęt dobry (lecz stopniowo planuje upgrady), mam 186cm wzrostu rama xl, jedyne co to musiałem zrobić, to cofnąć siodełko prawie do max. i dopiero odczułem ulge i komfort..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten osprzęt mnie kusi, bo cena znacznie się nie różni. Czuję, że trochę bym utargował tego cube'a. 

 

A co myślicie o tej ramie w cube? Naczytałem się, że cube robi rowery kwadratowe i kompletnie nie sportowe, i to wywołało u mnie zmieszanie. 

Według mnie wyglądają one podobnie, czy może czegoś nie dostrzegam? Wolałbym sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...