Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, stałem się posiadaczem KM od wczoraj. Pierwsza przejażdżka i same plusy. Mam 192cm wzrostu rama 21" zauważyłem że przy trzymaniu kierownicy (w sposób gdy dłonie nie są w jednej linii z przedramieniem) pojawia się ból lecz po poprawieniu jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie o dziwo tylka w ogole nie odczuwam a np na rowerze kolegi bylo ciut gorzej. To pewnie przez bardziej lezaca pozycje na kandsie i dlatego wiecej obciazenia na nadgarstki. W sobote jade do lidla na te rowerowe "targi" moze dorwe jakies gripy i rekawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 175cm, rama 19 cali i sobie chwalę. Jest trochę długa ale w miarę komfortowa.  Żonie też kupiłem Mestro ale damkę 17" i już drugi dzień się męczę z przednią przerzutką której nie idzie ustawić. O dziwo w moim majstrze działa w miarę dobrze a w nowym nie da się tego jakoś w miarę ustawić. Oba rowery 2014. Czytałem cały wątek, wiem, że kilka osób też miało problemy i jak nie uda się to chyba zastanowię się na zmianą przerzutki na jakąś Acerę i zobaczę, czy będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkułem łańcuch, wypłukałem w benzynce założyłem spinkę i nasmarowałem wszystko.Benzyna była czarna, pełno syfu...Przy okazji rozregulowała mi sie tylna przerzutka, sporo zabawy z ustawianiem ale dało radę. A i zamontowałem podwójną nóżkę, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno zmieniłem na Acere, poprawa jest ale niestety pomiędzy nową Alivio i Acerą dużej różnicy w szerokości nie ma (musiałbyś wrzucić jakiegoś szerokiego Tourneya albo SISa - aż kole w oczy). Mam już przejechane prawie 500 km i już się przyzwyczaiłem że czasami coś trzeba podregulować a i tak pełnej zmiany nie będzie. Myśle że większym problemem jest nieszczęsna korba która się odgina przy nacisku (poza tym nie wiem jak u Was ale u mnie widać jak pracuje rama tzn. odgina się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Acera tez rady nie daje to lipa. Generalnie to dziwi mnie to, ze nie da się wyregulować. W koncu osprzęt jest Alivio wiec powinno działać. Może łańcuch zmienić na węższym? W starym mtb mailem tez napęd Alivio tylko straszy rocznik 3x8 i działało wszystko extra. A tu niby nowe a nie działa...

Edytowane przez toomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O łańcuchu też myślałem ale postawiłem na przerzutkę. Osprzęt tak jak napisałeś z przodu i z tyłu na Alivio (niestety jest to Alivio przeznaczone bardziej do kasety 9-cio biegowej). Jakby korba była sztywniejsza to było by ok (gdyby zamontowali korbę z tej samej grupy co przerzutki byłaby bajka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby korba była sztywniejsza to było by ok (gdyby zamontowali korbę z tej samej grupy co przerzutki byłaby bajka)

ma ktoś takie problemy ze sztywnoscią korby jeszcze? Coś masz nie tak albo z suportem albo ramą. Tak nie powinno być

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W starym mtb mailem tez napęd Alivio tylko straszy rocznik 3x8 i działało wszystko extra. A tu niby nowe a nie działa...
Nowa przerzutka jest dedykowana pod napęd 3x9 i korbę 48-36-26. Stąd problemy z regulacją. Z tego, co pisało już parę osób wyregulować to się da, ale trzeba się bardzo przyłożyć.

 

 

 

a i tak pełnej zmiany nie będzie
Mam nadzieję, że nie masz na myśli kombinacji typu 1-8 czy 3-2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ma ktoś takie problemy ze sztywnoscią korby jeszcze?

Nie pytaj nawet bo czuję nagły wzrost ciśnienia. Pocieszam się że nowe Alivio HII wygląda super i prędzej czy później będzie moje jak tylko pojawi się w większej ilości sklepów i ceny spadną. Na razie 200 zeta bez suportu.

@@toomas

31,8mm.

Co do starych korb i grupy LX - kiedyś wszystko robili lepiej, Shimano zmieniło się w $himano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój nowy nabytek KM ma ten sam problem... Czy i w jaki sposób mogę sobie z tym poradzić pomijając zakup nowych, lepszych klocków.

Przednie koło hamuje bezgłośnie, tylny hamulec wydaje dramatyczne dźwięki...

Witam forumowiczów.

Widzę , że tez macie ten sam problem z piszczącymi klockami.Nabyłem Maestro tydzień temu ,przeczytałem posty o klockach i nie tylko i tez próbowałem temu zaradzić - mycie klocków,mycie obręczy itd.,nic nie pomagało :-(Nagle olśnienie - wybrałem mały placyk z dala od ludzi bo dźwięk i wibracje były przerażające jak w horrorze i...

Powoli zaczynam jechać,lekko naciskam hamulce,zwiększa się opór podczas jazdy,pisk przeraźliwy,staję na pedałkach podczas jazdy i po kilkunastu sekundach nastała błoga cisza.Tylko "szum gum" .Eureka !!! pomogło.Lekkie tarcie klocków i wszystko się zmieniło ;-).Juz się nie wstydzę hamowania wśród ludzi bo zupełnie nic nie słychać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...