Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, otoz po przejechaniu w sumie 50km dzis zaczelo mi cos stukac w lewej korbie. Dzieje sie to gdy korba jest juz prawie na dole, w tym dolnym pol obrocie zdarza sie stukniecie raz lub dwa, za kazdym razem. Stalo sie to dzis w polowie drogi tak samo z siebie. Nie wiem czy jest to korba czy pedal ? Wszystko jest dobrze dokrecone nie ma luzow. Dzieje sie to tylko przy nacisnieciu noga, gdy pedaluje tylko prawa korba nic nie slychac. Co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przejechaniu około 600km w moim kandsie z 2013 r pojawił się pewien problem. A mianowicie pyka coś podczas pedałowania, równo co obrót. Sprawdziłem wszystko i wydaje mi się że ten dźwięk pochodzi z suportu. Postanowiłem go wymienić, jakie dokładne rozmiary ma suport w naszym kandsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, by był to suport.

 

Najczęściej to:

 

- gwinty pedałów (nie czyste w 100%, nie posmarowane)

- łożyska pedałów (do przesmarowania/do wymiany)

- niedokręcona korba (jeśli nie wyrobiła się oś, to starczy tylko dokręcić)

 

Dopiero jak to wszystko wyeliminujesz powinieneś przyjrzeć się suportowi. On najrzadziej jest winowajcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem modelu z 2013 roku. W czasie jazdy po wybojach słyszę skrzypienie, które odbiera mi radość z jazdy. Jestem niemal pewny, że pochodzi ono z rejonu siodełka. Czy możliwe, że jest za to odpowiedzialny element zaznaczony strzałką na zdjęciu? 

 

Ponadto, kiedy jadę na biegu 3-7 lub 3-8 czuję wibrowanie pedałów (korby?). Jest to odczuwalne także wtedy, kiedy podnoszę tylne koło i kręcę korbą ręką. Co może być tego przyczyną?

 

post-172708-0-35660500-1404060238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz po przejechaniu w sumie 50km dzis zaczelo mi cos stukac w lewej korbie. Dzieje sie to gdy korba jest juz prawie na dole, w tym dolnym pol obrocie zdarza sie stukniecie raz lub dwa, za kazdym razem. Stalo sie to dzis w polowie drogi tak samo z siebie.

 

Wałkowane to było do nudności także na ostatnich kilkunastu stronach tego tematu. Pedał wykręcił się/nienasmarowany/jedno i drugie. Wykręcić, oczyścić, nasmarować, wkręcić, okresowo sprawdzać czy się nie poluzował jeśli tak to dokręcić :P

 

To nie strzela w pedałach bo nawet jak podniosę rower do góry, złapię za ramię korby i obracam, to co obrót jest pyknięcie. Ramiona korby dokręcone są bardzo mocno.

 

Albo suport zaliczył zgon albo... poluzował się i trzeba go dokręcić. Wszystko trzeba dokręcać, taka już natura roweru :D . Albo się coś wykręca albo ulega zapieczeniu :D

Suport to 68mm BSA, L123

@@drjanitor

Skrzypi zapewne jarzmo sztycy, odtłuść nasmaruj jarzmo i pręty siodła i spróbuj skręcić całość tak mocno jak to możliwe nie uwalając przy tym gwintu... Pomoże na jakiś (krótki) czas.

Co do wibracji na napędzie to:

a. Stary łańcuch rozciągnął się i "zjada" w tej chwili kasetę lub

b. Jeśli jest nowy to potrzebuje 100-200km by się ułożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@drjanitor

Skrzypi zapewne jarzmo sztycy, odtłuść nasmaruj jarzmo i pręty siodła i spróbuj skręcić całość tak mocno jak to możliwe nie uwalając przy tym gwintu... Pomoże na jakiś (krótki) czas.

Co do wibracji na napędzie to:

a. Stary łańcuch rozciągnął się i "zjada" w tej chwili kasetę lub

b. Jeśli jest nowy to potrzebuje 100-200km by się ułożyć :D

@@BikerLight @@jakac93 Dzięki za odpowiedź. Rower jest nowy, więc będę starał się go bardziej rozjeździć. Co do skrzypienia, w jaki sposób mogę je permanentnie usunąć? Bo chyba da się...?

Edytowane przez drjanitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam unibika evolution 2007 ale mi również pojawia sie skrzypienie w okolicy sztycy. W moim przypadku jest to dostający sie pomiedzy sztyce i rure podsiodlowa piasek. Co jakis czas musze wyciagnac ja przeczyscic i znowu ustawić i przykrecic. Możliwe ze spowodowane jest.to tym ze jezdze w kazda pogode. Chociaz wcześniej nie mialem tego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@drjanitor

Prosiłem o zdjęcie bo sądziłem że to kolejny przypadek siodła które "wędruje" na jarzmie. Ale w takim przypadku siodło by było przesunięte skrajnie do przodu, u Ciebie zaś skrajnie do tyłu (skądinąd nie powinno się tak go ustawiać).

Czyli standardowo - jarzmo i pręty siodła trzeba oczyścić i nasmarować cienką warstwą smaru, to samo warto zrobić ze sztycą oraz szybkozamykaczem.

Problem będzie powracał a jak często to już kwestia terenu jaki się pokonuje i ilości syfku który będzie się osadzał na sztycy i jarzmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do korby 2013. U mnie cały czas coś skrzypi, co prawda jedynie pod dużym naporem...Nie wiem już sam czy to korba czy pedały. Tylko z lewej strony....Jakieś rozwiązania?

 

To teraz u mnie skrzypi, też z lewej strony - z tą tylko różnicą, że skrzypi jedynie pod lekkim naciskiem na pedał.

Zaczęło się po przejażdżce po zapiaszczonej ścieżce i kilku kałużach :E

 

Irytują mnie takie rzeczy... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zdecydowałem się na ten rower ale mam cały czas problem z dobraniem rozmiaru ;/

Wzrostu mam~187 i 83/84 od podłoża do kroku i to właściwie z tego co przeczytałem jest tak na granicy 19' a 21' ..

Co byście mi doradzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zdecydowałem się na ten rower ale mam cały czas problem z dobraniem rozmiaru ;/

Wzrostu mam~187 i 83/84 od podłoża do kroku i to właściwie z tego co przeczytałem jest tak na granicy 19' a 21' ..

Co byście mi doradzili ?

Śmiało 21"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko, doradzcie mi prosze jaka detke kupic bo kompletnie nie mam pojecia :D Jakie oznaczenia wpisywac np. na allegro zeby znalezc odpowiednia. Opona standardowa 700x40.

 

http://allegro.pl/detka-rowerowa-700x-od-35-do-43c-37-45-622-cst-i4344896516.html

 

cos takiego sie nada ?

Edytowane przez Pastol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...