Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniając nieco temat, może się komuś przyda na nowy sezon na Kandsie :)http://map.gegg.us/?...0000000FFTTFFFT

 

Zrobię mały offtop :) Zawsze jak przeglądam tego typu mapy i zmniejszam skalę Czechy i Słowacja wyglądają jakby składały się z samych szlaków rowerowych. Polska wygląda przy tym jak biała plama. (Wzdech :( )

Ale w sumie co się dziwić? Parę lat temu zrobili u mnie w city oznakowane szlaki rowerowe. Oznakowanie - super solidne metalowe tabliczki na metalowych słupach.

Po paru tygodniach tabliczki i słupy znikły, ścięte przy samym gruncie, praktycznie z dnia na dzień. Polak potrafi.

 

A żeby nie było samego offtopu...

Zainspirowałem się konwersacją na temat ważenia roweru i zakupiłem wagę hakową, o taką jak ta:

http://allegro.pl/waga-wedkarska-hakowa-bagazowa-40-kg-10g-nowosc-i4194928064.html

Zważyłem dzisiaj Majstra (21"), wynik - 14,76kg bez akcesoriów. (oprócz dzwonka i uchwytów na oświetlenie)

Z oświetleniem i bidonem 750ml napełnionym pod korek -  16,25kg. No i czasem człek jeździ z Ulockiem a to dodatkowe 1260g.

Także trochę jak góral z lat 90' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ponieważ po 300 km pojawiło mi się charakterystyczne cykanie podczas pedałowania w korbie, czy coś się poluzowało i teraz należy dokręcić/nasmarować? I jeszcze mam pytanie czy wam też skrzypi siodełko KLS? 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@spider3k

Dokręć korby imbusem 8mm. Cykać mogą też pedały (łożyska), oraz.... końcówki sznurówek uderzające o ramiona korby (nie to nie żart :))  I chyba nie wyczerpałem tematu cykania, naklejkę na wodziku przerzutki przedniej zapewne zdjąłeś.

 

Troszkę poważyłem szpeju rowerowego, wrzucam zbiorczo:
 

Maestro 21" goły z uchwytami na oświetlenie ulock
14,76kg
Maestro 21" pełen rynsztunek oświetlenie i bidon  750ml (bez Ulocka), powerbank, smartfon
16,25kg
Koło tył  kaseta i szybkozamykacz Smart Sam 1.75
2410g
Koło przód i szybkozamykacz Smart Sam 1.75
1890g
Opony CST 2szt
1430g
Opony CST 2szt z dętkami
1770g
Pedały fabryczne bez odblasków
390g
Pedały VP-196 bez odblasków
270g
Kaseta HG-41 z nakrętką 11-32 (nowa)
330g
Sztyca Zoom 350mm offset 25mm
360g
Siodło Vader
360g
Kryptonite Kryptolock S2 STD
1260g
Exustar E-SM306 r.45 z blokami
890g
Shimano PD-M780 XT (katalogowa!)
343g
Sztyca Satori Camber 350mm offset 24mm (katalogowa!)
265g
Avid SD7 para (katalogowa!)
370g

 

W stosunku do fabrycznego Majstra 2013 zmianie uległy sztyca, hebelki, opony i dwukrotnie zmieniane pedały, w tej chwili siedzą PD-M780. Będzie też zmieniany przedni kokpit (jak znajdę wreszcie jakąś kierę spełniającą me wybredne gusta i po taniości :D), przy okazji rozbiorę bajka do zera i zważę samą ramę.

 

Znalazłem też taki post w bliźniaczym wątku o Lazaro:

http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/?p=1307553

Waga np. korby i suportu jest taka sama dla Lazaro, Majstrów 2013 i 2014.

 

Edit: a taka ładna tabeleczka była prosto z Excela a po wklejeniu się zmyła :rolleyes:

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

czytam i czytam i jestem coraz bliżej zdecydowania się na ten rower. Tyle tylko, że nowy w temacie jestem więc podpytać chciałem - którą wersję wybrać? Model 2013, 2014? Jakieś znaczące różnice? Szukam też czegoś dla dziewczyny więc może polecicie coś dodatkowego dla niewysokiej kobitki? Mniejsza rama po prostu będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ponieważ po 300 km pojawiło mi się charakterystyczne cykanie podczas pedałowania w korbie, czy coś się poluzowało i teraz należy dokręcić/nasmarować? I jeszcze mam pytanie czy wam też skrzypi siodełko KLS?

 

Po nawinięciu na koła przeszło 250 kilometrów też słyszę delikatne cykanie. Nie wiem czy to przewrażliwienie, bo jestem dość wyczulony ale tak jak napisał BikerLight spróbuję dokręcić korby.

 

Ważę nieco ponad 90kg i siodełko KLS skrzypi niemiłosiernie. Nie wiem czy to kwestia wagi, czy ten model tak ma? Jest to strasznie irytujące :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ważę nieco ponad 90kg i siodełko KLS skrzypi niemiłosiernie. Nie wiem czy to kwestia wagi, czy ten model tak ma? Jest to strasznie irytujące :confused:

 

Miałem podobny przypadek, po nasmarowaniu miejsca styku siodła i sztycy cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po nawinięciu na koła przeszło 250 kilometrów też słyszę delikatne cykanie. Nie wiem czy to przewrażliwienie, bo jestem dość wyczulony ale tak jak napisał BikerLight spróbuję dokręcić korby.

 

W moim Maestro cykanie z suportu dochodziło od nowości i cyka dalej, co prawda rzadziej ale coś niecoś zawsze słychać. Wszystko dokręcane, sprawdzane i nadal to samo. A suport nowy leży i czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Próbował ktoś z was zamontowac zabezpieczenie typu podkowa, np:

http://allegro.pl/zabezpieczenie-typu-podkowa-abus-amparo-4850-i4131844342.html

bede w stanie zamontowa je w moim Maestro?

 

Podałem tylko prykład zabezpieczenia na tylnie koło , są też takie z linką, zapinam koło i dodatkowo linką rame.

Zabezpieczenie ma by wykorzystywane kiedy zostawie rower w biały dzień na godzine dwie przed sklepem/galeria etc.

Myśle że nie panuje aż tak duża znieczulica społeczna i złodziej od tak nie będzie prowadził roweru z zablokowanym tylnim kołem po przecieciu ewentualnym linki..

 

P.S. Jakie zabezpieczenia wybraliście dla swojego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...