Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

HG40 był montowany w Majstrze 2013 - miękki jak masło. Trzeba faktycznie uważać, żeby nie przegapić momentu wymiany... a jak już się przegapi to nie pozostaje wtedy nic innego jak zajechać napęd na amen. Osobiście używałem po wymianie HG40, KMC-Z72 a następnie Accenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to , że jest akurat odwrotnie. Chyba , że przestali już zakładać łańcuchy UG51.

 

Wielu ludzi pisze, że UG40 , który chyba teraz jest w Majstrze (nigdzie nie piszą na allegro jaki jest łańcuch, a nie chce za długo szukać)

Ja pisałem o HG40 dawanym rok temu ;) Nie nadaje się do górala bo nie znosi mocnych podjazdów, stąd też jego zła sława. Na płaskim powinien trochę wytrzymać szczególnie przy kadencyjnej jeździe.

@

Pełna zgoda, przymiar = podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem swój rower i jestem zawiedziony. Po jego złożeniu patrzę, że w tylnym kole coś hałasuję. Jak się później okazało najprawdopodobniej jakiś kamyk dostał się do środka ale żeby tego było mało opona tylna jest źle założona i w jednym miejscu jest wklęsłą to na dodatek felga jest w kilku miejscach ostro zadrapana . Przyczyną tego zadrapania najprawdopodobniej jest nieudolne zakładanie opony. Napisałem już do sklepu bf-bike i poprosiłem o zwrot pieniędzy. 

 

Kilka fotek jak to wygląda.

http://i950.photobucket.com/albums/ad341/Oskarooo1994/IMG_0335_zpsf1551e1f.jpg?1392998351478

http://i950.photobucket.com/albums/ad341/Oskarooo1994/IMG_0336_zpsf0d98d5e.jpg?1392998351479

http://i950.photobucket.com/albums/ad341/Oskarooo1994/IMG_0333_zpse84f0d4c.jpg?1392998351479

http://i950.photobucket.com/albums/ad341/Oskarooo1994/IMG_0332_zps416e61c1.jpg?1392998351479

http://i950.photobucket.com/albums/ad341/Oskarooo1994/IMG_0334_zps4a078aeb.jpg?1392998351479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy macie z tym zamienianiem gratow w maestro ??? wpierw zajechac nalezy  to co fabryka dala a dopiero po tym na klase wyzej czesci wymieniac ...

No właśnie chyba zjechałem już swój łańcuch, dlatego pytam na co zamienić. Mój Majster już jest po półsezonie i coś mi się wydaje, że ten łańcuch nie wytrzymał tej próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A blast from the past:

 

Po pokonaniu 1500km pojawiły się stuki w przedniej piaście . Rozebrałem i wygląda wszystko ok , czysto bez widocznego zużycia. Jedyne co mnie zdziwiło to spora "dziura" miedzy kulkami , wygląda jakby jednej brakowało (obie strony) Kulek jest 9 , żadnej nie zgubiłem. Panowie profesjonaliści - czy tak ma być?

 

Robiłem dzisiaj serwis bajka, między innymi przedniej piasty - przypomniało się mnie :) Kulek było po dziesięć na bieżnię, ewidentnie Malezyjczyk zapomniał dołożyć w powyższym przypadku, zarobiony był :002:

A po serwisie pora na zasłużone browary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posiadaczy Maestro ;)

Zdecydowałem się na model 2013 (z trochę egoistyczną nadzieją, że w marcu nie będę żałował) ;P

 

Marzy mi się teraz do niego dołożyć biały bagażnik ;)

 

PS. Rowerek kupiony w Czechowicach-Dziedzicach i odebrany osobiście :thumbsup:

 

 

Edit1.jpg

Edytowane przez KarolKrns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connex 808 już kupiony, czekam teraz na przesyłkę. Pasowało by jeszcze zaopatrzeć się w przymiar. Czy wystarczy suwmiarka?

 

wystarczy linijka albo miarka stolarska

na dziesięciu sworzniach nowy łańcuch ma 127 mm

jak ma 128 - kup nowy

jak będzie 128.5 - wymień (możesz wcześniej - dłużej nacieszysz się zębatkami i kasetą)

Dzisiaj odebrałem swój rower i jestem zawiedziony. Po jego złożeniu patrzę, że w tylnym kole coś hałasuję. Jak się później okazało najprawdopodobniej jakiś kamyk dostał się do środka ale żeby tego było mało opona tylna jest źle założona i w jednym miejscu jest wklęsłą to na dodatek felga jest w kilku miejscach ostro zadrapana . Przyczyną tego zadrapania najprawdopodobniej jest nieudolne zakładanie opony. Napisałem już do sklepu bf-bike i poprosiłem o zwrot pieniędzy. 

 

Kilka fotek jak to wygląda.

 

nie lepiej poprosić o wymianę kół i opon?

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartni

Powiem ci, że dostałem propozycję dostania nowego koła + rabat 50zł ale stwierdziłem, że szkoda zachodu z wymienianiem tego tym bardziej, że ja się zbytnio nie znam na tym. Jak zwrócą mi pieniądze to przejadę się do pobliskiego sklepu i może coś tam wybiorę, a jak nie to poczekam na model 2014. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Także bede posiadaczem kands Maestro 2013 , mam jednak maly problem z wyborem rozmiaru ramy , mam 183 cm wzrostu długosc od ziemi do krocza 81 cm , waga 80 kg.

 

Z tabeli u sprzedawcy wyniki 19 i tak tez mowią przez tel ale to na granicy , jednak przy pomiarach w sklepach stacjonarnych ( inne modele ) sprzedawcy wciskaja zawsze 21. dodatkowo czytalem gdzies ze rama Kandsa jest nieco wieksza od " standardowych "

 

Cały czas waham sie czy 21 nie bedzie za duzy wole bardziej panowac nad rowerem i dlatego mysle czy aby 19 nie bedzie dla mnie lepsza?

 

Ktoś jest podobnych wymiarów i jakie ma doswiadczenia? 19 czy 21? help.

 

Z gory dzieki za kilka odpowiedzi.

Edytowane przez Montello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podobnych gabarytów i mam 19". Brałem taki, żeby moja żoneczka mogła też czasami na nim pohasać. Mi się jeździ dobrze, ale nie wiem jak to by było na 21" bo nie jeździłem na takim. Sugerowałem się też tym, że jak będę musiał zeskoczyć z siodełka, to klejnoty zostaną nienaruszone i na swoim miejscu. Szkoda właśnie, że praktycznie nie można się do nich przymierzyć.

Edytowane przez dio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posiadaczy Maestro ;)

Zdecydowałem się na model 2013 (z trochę egoistyczną nadzieją, że w marcu nie będę żałował) ;P

 

Marzy mi się teraz do niego dołożyć biały bagażnik ;)

 

PS. Rowerek kupiony w Czechowicach-Dziedzicach i odebrany osobiście :thumbsup:

 

Witt.

Ja też brałem najprawdopodobniej od tego samego sprzedawcy (z tym, że z przesyłką). W kilku miejscach lekkie ryski, ale...nie miałem jak przytargać 2-ch sztuk :).

Ogólnie mało co kręciłem, ale teraz się już szykuję (w miarę wolnego czasu, pogody i możliwości).

Miło powitać kolejnego Majstra w regionie - może kiedyś się coś uda ustalić na wspólne Majstrowanie po okolicy (z możliwością Lazzarowania ;)

 

Na dodatek teraz się wkręcam w tematykę geocaching'u - więc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit12.jpg

 

Pierwszy trip, nie obyło się bez regulacji przerzutek, ale mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko kukało ;)

 

KroQ

pokonując pierwszą setkę "Majstrem" spotkałem gościa na Lazaro, w drodze z Rbk na Stanowice ;)

 

PS. Dodam, że wybrałem ramę 21, mam 182cm wzrostu i jeździ się bardzo przyjemnie ;)

Edytowane przez KarolKrns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników zamontowanego w kandsie siodełka vader. Czy ktoś zauważył zwiększone przecieranie się spodni?(chodzi mi o spodnie obcisłe). Przyzwyczaiłem się do tego siodełka, bez problemu robię na nim trasy 150km, ale moje spodnie rogelli banks(2k km) strasznie się zmechaciły i zaczynają się przecierać. Nie wiem czy to wina kiepskiego materiału spodni, czy materiału siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mizuu

Moje długie Rogelli Verona też wykazują objawy zużycia, chociaż nie przejechałem w nich aż takiego dystansu jak Ty, dla odmiany krótkie kolarki z lycry w których przejechałem dystans o wiele większy wyglądają prawie jak nówki. Tanie Rogelli chyba nie grzeszą wytrzymałością no i materiał nie jest tak śliski jak lycra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Kandsa i od razu chcę wszystkich poinformować, o zakupie Kandsa Maestro. Najpierw wysłałem fotkę z wymiarami mojego Wheleera, a na nią pan Adam-właściciel, nałozył fotkę Kandsa,. Widać, że zna się na podstawach grafiki, bo zrobił to tak półprzezroczyście i wyszło, że najlepszy będzie rozmiar 19".  Dziś pogadałem też z nim przez gg, potem jeszcze zadzwoniłem i dogadaliśmy wszystkie szczegóły. Bardzo sensowny facet sądząc z rozmowy. Firma ta to FHU_rower_pl. Dziś wysłałem pieniądze i z niecierpliwością czekam na kuriera. Jak przyjdzie rower to napiszę i wrzucę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pochwalę się nowym dobytkiem, zostałem użytkownikiem KANDS MAESTRO od 18 Lutego jest już u mnie i sprawuje się wyśmienicie i nie mam żadnych zastrzeżeń, na razie zrobiłem 200 km,. Pięknie się spisuje w terenie jak i na szosie, opony w miarę dobre i wytrzymałe a osprzęt rewelacja, amorek też się dobrze spisał, mam zastrzeżenia od uchwytów i kierownicy, ależ cóż to kwestia wymienienia bo to Zoom, ale nie jest najgorsze :D Rower kupiłem w Czechowicach-Dziedzicach w woj.Śląskim z odbiorem osobistym, bardzo mili i uprzejmi ludzie, dają 2 lata gwarancji, aukcja jest na allegro do 28 Lutego ;)  

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=674243355950728&set=o.233402716837574&type=1&theater&notif_t=photo_comment

 

Tutaj jest Mój profil ze zdjęciem i https://www.facebook.com/pages/FHU-Tomkari-ROWERY/233402716837574

FHU Tomkari to ta firma co kupiłem rower ;) 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...