Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

z własnego doświadczenia uważam, że Connex jest najlepszy (a miałem też shimano, kmc, sram) niestety jego olbrzymią wadą jest cena (w porównaniu z innymi spinkami, które kosztują dosłownie grosze), która oscyluje w granicach połowy wartości łańcucha klasy HG40 ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Thomas124

 

Jak szukasz spinki do HG40 to oprócz tego co już napisali sekciarze :icon_mrgreen:  powyżej możesz zapolować na białego kruka - SRAM koloru złotego z cyfrą 8. Szerokość 7,3 idealna do sh*tmano, po kilku rozpięciach wyrabia się i schodzi bez problemu siłą rąk własnych. Z tym że w Internetach nie znalazłem, wygrzebana w rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników kandsa maestro.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zakupu spinki do łańcucha hg40, wybór padł na spinkę firmy sram powerlink(8 rzędowa, srebrna). Dziś próbowałem ją założyć, ale po 30min zrezygnowałem, stąd pytanie czy ta spinka pasuje do tego modelu łańcucha? czy są dwa rozmiary, a ja mam ten zły?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat łańcucha do maestra cią dalszy :)

 

byłem dziś w pewnym sklepie rowerowym i pytałem o ceny spinek i łańcucha .Nie mieli tego KMC o którym pisał @ Piehursoon za to był HG 40 no właśnie i cena 40 zł ! spinka SRAM 10 zł  powiedzcie mi czy to normalne ze w sklepach rowerowych po tyle chodzą takie łańcuchy ? Aha HG 53  55 zł  czy po prostu trafiłem na drogi sklep

 

dla porównania ten sam hg 40 kosztuje ok 25 zł na allegro spinka podejrzewam też taniej . Zaopatrzę się w KMC o ktorym pisałeś albo hg 40 jeśli będą problemy z dostepnością kmc .Jeśli będę miał problemy z założeniem ale głównie z prawidłowym działeniem papędu podjadę do pierwszego lepszego serwisu .

byłem też przy okazji na takim szybkim serwisie u sprzedawcy gdzie kupiłem rower no i stwierdził że łańcuch się trochę niecągnał i pod koniec sezonu  sugeruje wymianę ,jednak patrząc się na to ile jeżdże to zajmę się tym wkrótce

jeszcze co do ogniw to 116 lub 114 mogę brać w ciemno i będą pasowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro, nawet z przesyłką wyjdzie Ci taniej albo szukaj tańszego sklepu. Tak czy siak drogi to sklep. W Poznaniu w sklepie stacjonarnym kupowałem drugi HG40 do lazurro żonowego i był w tej samej cenie co w necie.Co do ilości ogniw teoretycznie wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi w majstrze powinno się śmigać na 116 ogniwach ale ja wszystkie łańcuchy skróciłem do 114 (fabryczny HG40 też) i nie odczuwam z tego powodu jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro, nawet z przesyłką wyjdzie Ci taniej albo szukaj tańszego sklepu. Tak czy siak drogi to sklep. W Poznaniu w sklepie stacjonarnym kupowałem drugi HG40 do lazurro żonowego i był w tej samej cenie co w necie.Co do ilości ogniw teoretycznie wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi w majstrze powinno się śmigać na 116 ogniwach ale ja wszystkie łańcuchy skróciłem do 114 (fabryczny HG40 też) i nie odczuwam z tego powodu jakichkolwiek problemów.

 

 

no i elegancko na allegro niedaleko mnie znalazłem ten sam HG 40 za 22 zł  połowe taniej ;)  116 ogniw ma wiec powinno pasować , sprzedawca ma jeszcze w ofercie HG 53 cena już  ponad 50 zł chyba nie warto sobie nim głowę zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie jednak tego HG40 odpuścił ;) Strasznie miękki jest ten łańcuch i jak pisałem, w którymś z postów wyżej szybko się rozciąga. U mnie po 700km poszedł do śmietnika i już do niego nie wrócę. Za tą samącenę masz KMC Z72, który jest twardszy. HG53 nie uzywałem więc się nie wypowiem ale poniżej 50 zł masz Accent AC-801 Pro, którego także używam i mogę szczerze polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przykładałeś do niego przymiar? Po takim przebiegu może być już solidnie rozciągnięty i może pojawić się problem na linii kaseta - nowy łańcuch, może być problem z jego przyjęciem. Skoro zrobiłeś z nim już taki przebieg to dlaczego chcesz go zmieniać? Jeśli napęd chodzi ok to ja bym na Twoim miejscu już został przy tym łańcuchu i zajechał go do końca, razem z kasetą.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników kandsa maestro.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zakupu spinki do łańcucha hg40, wybór padł na spinkę firmy sram powerlink(8 rzędowa, srebrna). Dziś próbowałem ją założyć, ale po 30min zrezygnowałem, stąd pytanie czy ta spinka pasuje do tego modelu łańcucha? czy są dwa rozmiary, a ja mam ten zły?.

 

 

Niet nie pasuje, nie zapniesz jej rękami ani z buta. Srebrna ma szerokość 7,1mm, HG40 7,3. Ze sramów pasuje złoty z cyfrą 8, w necie chyba nie ma, przynajmniej ja nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u sprzedawcy  gdzie kupiłem rower wydaje sie zna się na rzeczy to powiedział że łańcuch jest trochę naciągnięty ale nie ma zle kaseta korba jest OK i smiało można nowy łancuch zapomntować .

łańcuch chciałbym zmienić dlatego by kaseta i korba pociągły jak najdłuzej a nie chcę by było za pożno  podjade do rowerowego tam ocenią rozciagnięcie łańcucha i zdecyduję co dalej .

Podobno jest tak że jak sie wepnie nowy łańcuch to potrzeba trochę czasu jakieś 100 km przejechać by "łańcuch się przyjął "albo nie

 

ogólnie to jakoś bardzo się tym faktem nie przejmuję wiadomo sprzęt się zużywa każdy nie ma co o tym dużo myślęc tylko się cieszyć z jazdy i korzystać z lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...