Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

 

Niedociągnięcia jakie tam występują mogą być spowodowane, że wszyscy oni dopiero się uczą prowadzić firmę. Ja trzymam za nich kciuki. Ładnie namieszali na rynku rowerowym, zrobili naprawdę niezły rower w przystępnej cenie. Konkurencja w droższych o 200-300zł rowerach nie ma takiego osprzętu. Wystarczy podjechać do jakiegokolwiek sklepu rowerowego na swoim Kandsie i zobaczyć reakcję sprzedawców na ten rower. Nienawidzą go

 

Nienawidzą to mało powiedziane, wmawiają że to produkt roweropodobny trzeciej kategorii. Ale już na pytanie w czym taka np Merida Matts  10 V jest lepsza dostają ślinotoku:)

 

Romet RX 500 2011 to jednak rower z wyższej półki i bliżej mu nie tylko cenowo do Vipera. A wygląda świetnie coś w mój gust ale jak na rocznik 2011 to mogliby trochę z ceny spóścić:) 

 

Jak dla mnie sytacja jaką opisał  K4JT3K  to bardziej reklama firmy bf_bike bo mają cholernie dobre chęci, wymienili nowy rower na używany (i nie ważne że przejechałeś nim tylko czy aż 20 km - rozdziewiczyłeś rower i kropka:D) . Mogli zaoszczędzić sobie fatygi i powiedzieć "NIE" o co pretensji mieć byś nie mógł. Oni jednak poszli na rękę i wymienili- pomysłki są i będą w małych firmach ale i wielkich korporacjach. Ważne, że sprawa się zakończyła po twojej myśli- fakt trochę to trwało ale równie dobrze mogłeś brać od razu 19tkę. A swoją drogą  17tka wcale nie jest taka mała, może wcześniej jeździłeś na większych ramach i teraz ta ci się taka wydaje, a ten ukos w dół to jednak zbawienny czy ostrzejszym hamowaniu. ja jednak wole mieć w razie utraty równowagi stopy na ziemi. Ja mam ramę 17tkę przy trochę ponad 1,70  I jest w sam raz  na ramie 19 calowej też mi się świetnie jeździło jednak to juz była prymitywna szosówka więc tam rama większa aż tak nie wadzi.

 

PS Co do firmy OPEK, z reguły szkoda słów bo obchodzą się z rowerami jak z mięsem;/ - przez tą firmę też swój rower dostałem niestety i rys się nie ustrzegł. Za to też bym bf_bike nie winił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet RX 500 2011 to jednak rower z wyższej półki i bliżej mu nie tylko cenowo do Vipera. A wygląda świetnie coś w mój gust ale jak na rocznik 2011 to mogliby trochę z ceny spóścić :)

"Dostępność: Produkt archiwalny

(nie będzie już dostępny

w naszej ofercie)"

Mnie kosztował 1400zł wtedy.

 

Również propsuję mniejsze ramy, jeśli jakaś ma szansę być zbyt dużą, biorę mniejszą, fajnie tak drobniejszym rowerem pod nogami pomachać.

 

A Kandsa naprawdę tak traktują? Zaraz zobaczę jak mój lokalny serwis zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dostępność: Produkt archiwalny

(nie będzie już dostępny

w naszej ofercie)"

Mnie kosztował 1400zł wtedy.

 

Również propsuję mniejsze ramy, jeśli jakaś ma szansę być zbyt dużą, biorę mniejszą, fajnie tak drobniejszym rowerem pod nogami pomachać.

 

A Kandsa naprawdę tak traktują? Zaraz zobaczę jak mój lokalny serwis zareaguje.

 

 

potwierdzam naprawdę tak podchodzą do kandsa wkurzają się i irytują jednocześnie :D w typowych sklepach rowerowych gdzie stoją same gianty kellysy itp marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego oddałem na regulację do sklepu znajomego to wycenili mi go na 2000. Jak powiedziałem, że zapłaciłem za niego 1100 to pogratulowali wyboru.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

 

 

nie wiem czy to prawda bo ekspertem nie jestem ale słyszałem  właśnie że za podobny osprzęt trzeba właśnie dać ok 2 tyś kupując rowery typu kellys .gdyby nie internet to pewnie pocisneliby mi jakiś drogi rower z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj jest wart wiecej niz 2 tysie. sam rower w 2011 kosztowal 900 pln, potem wymienialem w nim graty: opony, detki, hamulce. na to poszlo z 300pln. a kilka tygodni temu znowu peklo okolo 1000 pln na kolejna jego odslone. w sumie mialbym lepszy rower , gdybym za 1 razem kupil cos za 2000pln. ale na rowerach zupelnie sie nie znam i poza tym stokowy kands '12 tez by mi starczyl ale forumi cykloza doprowadzily mnie do kasy wycieku z kabzy... i ciesze sie z tego  :thumbsup: .

 

 

pozdrawiam. 



oczywisci, pomimo wlozonych dutkow , wartosc roweru to max 7 setek... 



tak sie zastanawiam czy ta zmieniarka bedzie pasowala do kandsa majestro ... http://allegro.pl/przerzutka-przednia-shimano-deore-dx-31-8-15-i3486179916.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolny ciag to sytuacja, gdy linka do zmieniarki idzie dolem ramy, tak ? 



ps. a ta ? z dodatkowa redukcja pod opaske http://allegro.pl/show_item.php?item=3443736174&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak stoicie z łańcuchami? Mój HG-40 rozciągnął się jak gumka po ostatnich podjazdach, dodatkowo uzyskał potężne luzy poprzeczne.

 

Idealnie by było gdyby łańcuch miał 115 ogniw :w00t:  no ale wiadomo to nieosiągalne. Czyli albo 116 a tu mały wybór... albo...

 

No właśnie czy ktoś jeździ z powodzeniem na 114? Tu jest największy wybór, 99% Sramów ma tą długość. Nic się nie zrywa? Ze 116 są fajne chyba tylko KMC, celuję w X8.

Shimano odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, Accent wchodzi w orbitę moich zainteresowań :), tyle że opinii o nim mało. Chociaż celuję w średnią półkę, nie chce mi się rotować łańcuchami.

I nic Tobie niefajnego nie działo się na 114 ogniwach? Zerwania łańcucha na przykład? Generalnie przez ostatni miesiąc staram się podbić piach :D  i stosuję czasem "dzikie" przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz mrac 114 ogniw, ja mam naped co prawda 9s ale korby s przodu to najwiekasz 48 a z tylu 32 i tez mam jeden lancuch 114 a drugi nawet skrucilem na 112 . przy 112 trzeba uwazac tylko zeby nie jzdzic prz skrajnych przelozeniach, zato lancuch mniej skacze na lesnych sciezkach :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wypada się na dzień dobry przedstawić a więc nazywam się Przemek, i wracając trochę do tematu głównego chciałbym się podzielić wrażeniami z eksploatacji Majstra po 3 miesiącach i 1250km przebiegu.

Mam 176cm, słuszne 98kg i wziąłem ramę 19”. Rower kupiłem z odbiorem osobistym, na miejscu sprzedawca wszystko wyregulował więc nie mam odniesienia do kupowania z przesyłkami.

 

Na dzień dobry przed pierwszą jazdą wyrzuciłem niesławne gofry i pierwotnie zamontowałem gripy ze starego Kellys’a Axis (btw: skradziony w 2011 o 2:00 z balkonu w bloku na 2 piętrze), no i zamontowałem od razu pedały SPD M520. Ze zmian to tyle cała reszta to seria. Rower przez 1250 km spisuje się wyśmienicie z 2 małymi zastrzeżeniami. Od samiutkiego początku piszczy przedni hamulec, nie pomogło odtłuszczanie obręczy, montaż klocków na grosika, wymiana klocków na 3 kolorowe „nie piszczące” z Accenta a nawet przeszlifowanie obręczy delikatnie papierem ściernym. Pogodziłem się z tym, w przyszłym sezonie wymienie na jakieś Tektro. Druga sprawa to również od początku szczelanie, pykanie, stukanie z okolic korby, suportu. Nie pomogło dokręcanie, smarowanie i inne zabiegi. Prawdopodobnie suport fabryczny marnej jakości, ale da się z tym żyć. Co do reszty to rower absolutnie wart każdej złotówki na niego wydanej, przerzutki przód, tył działają bez problemów. Łańcuch do dzisiaj daje radę, luzów specjalnych nie zauważyłem. Rama bez pęknięć i śladów budzących niepokój, lakier zwłaszcza klar mógłby być ciut grubszy, bo tu i ówdzie lubi sobie delikatnie odprysnąć. Tylna opona troszkę się zużyła co przy przebiegu 1200 km dość dziwne, no ale wiadomo CST to nie highend więc czepiać się też nie będę.  

Podsumowując za te pieniążki to nie ma się co zastanawiać nad Meridami, Krossami, Kelly’sami tylko brać od razu Kandsa.

 

Pozdro

 

PS: Gripy z Kellys’a obecnie poszły w ….. bo guma się już strasznie zużyła i założyłem najzwyczajniejsze w świecie gripy z gęstej pianki. Za 8,99 kupiłem takie 38 cm i starczyło jeszcze na owijkę rogów i powiem wszystkim że jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wszystkiego dziś nowy prezent sprawiłem majstrowi - czujnik prędkości/kadencji. Będzie można zatem w nowym świetle, bardziej wiarygodnym i rozszerzonym o funkcję kadencji spojrzeć na osiągi ;) Chociaż z drugiej strony szkoda, że już GPS nie będzie służył do odczytu prędkości chwilowej... trudno w tej chwili będzie zbić odnotowany kilka dni temu rekord prędkości równy 114 km/h ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to również od początku szczelanie, pykanie, stukanie z okolic korby, suportu. Nie pomogło dokręcanie, smarowanie i inne zabiegi.

Miałem podobny problem, po ok. 100 przejechanych kilometrach w tym 30-40 drogami polnymi, coś zaczęło mi prztykać, zgrzytać z okolic korby. Początkowo myślałem, że to łańcuch dotyka do prowadnicy przedniej przerzutki - ale nie.

Miałem już podjechać do serwisu, żeby sprawdzili/dokręcili suport, bo sam nie mam narzędzi, żeby to zrobić. Wcześniej jednak zabrałem się za czyszczenie roweru. Przy czyszczeniu wyszły dwie rzeczy: pierwsza to, że łańcuch jest zapiaszczony, zgrzyta i chrobocze przy obracaniu korbą, a druga że jeszcze bardziej zgrzytają pedała. Pamiętam, że kiedy je przykręciłem do roweru po raz pierwszy, bardzo ciężko się obracały. Pomyślałem, że pewnie się wyrobią, a potem o tym zapomniałem. Napsikałem do nich, w szczelinę od strony gwintu trochę smaru w spraju (mam akurat taki do konserwacji broni, dosyć rzadki). Operację tą powtórzyłem kilkukrotnie, aż zgrzytanie ustało. Zapewne pasowało by te padała jakoś rozkręcić i napchać jakiegoś stałego smaru, ale puki co nie zawracam sobie tym głowy. I tak zamierzam wymienić je na SPD.

Na dobrą sprawę nie potrafię teraz powiedzieć co tak hałasowało; czy łańcuch, czy pedała, ale najważniejsze, że przestało - CISZA!

Może spróbuj najpierw cały napęd dokładnie wyczyścić i nasmarować, łącznie tylną przerzutką i kasetą, tak jak radzi BikerLight

, bo też może tak być, że dźwięk przez drgania przenosi rama.

Edytowane przez fso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...