Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi w takim razie, czemu w wiekszosci tabelek wymiarow ram crossowych/trekkingowych do mojego wzrostu 176cm czy rozmiaru nogi jaka mam podaje sie rame 21? Bo juz kompletnie nic z tego nie rozumiem..

Jestem amatorem ale wydaje mi się, że każdy producent ma inną rozmiarówkę. Tak samo jak z markowymi butami: buty firmy X nie są równe butom firmie Y. 

Zdecydowanie bierz "19. Chyba jak każdy przyszły posiadacz maestra miałem taki dylemat. Chodziłem po sklepach stacjonarnych i przymierzałem się do crossów rożnych marek. Trafiały się takie, że przy moim wzroście 183, rama "21 była za mała ale były i takie że rama 21 była o wiele za duża. Napalony byłem na jak największy rozmiar ramy, ale w ostatniej chwili przed zakupem zaufałem jednak rozmiarówce kandsa, wybrałem 19 i jest ok :)

 

Do tej pory przejechane 2,2k km bez żadnych awarii i nic jeszcze nie wymieniałem ( za wyjątkiem łańcucha). Klocki już na wykończeniu, a jeżdżę na fabrycznych, które wg niektórych szpeców dają radę na 500-800km, no ale to już kwestia indywidualna. Jakiś czas temu zauważyłem, że na obydwóch miskach suportu pojawia mi się co jakiś czas rdzawa stróżka- czyli jakiś wyciek ze środka suportu. Z czasem doszło do tego, że suport zaczął wydawać odgłosy tarcia metalu, jak by zaraz miał się rozsypać. Więc co jakiś czas kładę rower na płask i przesączam przez miskę/oś zużyty olej silnikowy aż nie wyleci z drugiej strony i chodzi tak jak bym go wczoraj od kuriera odbierał. CO do samego suportu to od samego początku ruszając korbą na boki czuć wyraźny ale niewielki luz. Znajomy sklepikarz powiedział mi że mam niedokręcone miski ale ja raczej sądzę że to wada fabryczna taniego suportu bo miski miałem dokręcone na chama. Ciekawi mnie czy nadal tak będzie jak kupię lepszy suport. Ktoś też ma jeszcze taki mały luz od nowości? 

Edytowane przez przemek2106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somebody101 A ile masz wzrostu i jaka długość nogi? Ja mam dylemat bo siadałem na innych rowerach i jedne z ramą 21 są ok a inne nie i to samo z 19 :(

 

Ponawiam pytanie, czy ktoś wie czy gdzieś w Warszawie lub okolicy można przymieżyć się do tego roweru?

Ewentualnie jest tutaj ktoś z Warszawy i jeździ gdzieś w okolice Placu Unii i mógłby pokazać rowerek? :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię.

Rozumiem w jakimś XC, MTB który jest katowany ale w crossie ?

 

Mojego jakbym umył całego to byście nie poznali czy nowy czy używany - 1500km

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co powiecie o pc 830 czy lepiej HG50

Jak masz do wydania 50 - 60 zeta to 2*PC830. Wychodzi 10zł drożej niż HG50 (ceny z wiadomego portalu aukcyjnego) ale rotując łańcuchy taka kombinacja wystarczy na dłużej. Z tym że cudów nie będzie jeśli robisz dużo podjazdów lub jeździsz siłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak masz do wydania 50 - 60 zeta to 2*PC830. Wychodzi 10zł drożej niż HG50 (ceny z wiadomego portalu aukcyjnego) ale rotując łańcuchy taka kombinacja wystarczy na dłużej. Z tym że cudów nie będzie jeśli robisz dużo podjazdów lub jeździsz siłowo.
to jednak kupię  HG50  .

 

 

co wy robicie tym napeda, ze tak szybko zywota koncza ?
co zrobić jak rower da pociągnąć tak ,że łańcuch nie  wyrabia ;p

 

 

Mojego jakbym umył całego to byście nie poznali czy nowy czy używany - 1500km
mój też jest piękny , smarowany ,myty tylko wyciągnięty - jak ktoś się nie zna też poszedłby jak nówka :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somebody101 A ile masz wzrostu i jaka długość nogi? Ja mam dylemat bo siadałem na innych rowerach i jedne z ramą 21 są ok a inne nie i to samo z 19 :(

 

 

Mam 176cm a noge no nabialu kolo 81-82cm. Przy rozmiarze 21na srodku ramy luzu prawie nie mialem, przy 19 calach mam kolo 5-7cm i jest ok. Edytowane przez Somebody101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie patrzcie na te luzy do nabiału bo to nie ma sensu przy rowerach kands maestro. Te rowery maja taka geometrie ramy ze ktos kto ma 180cm wzrostu bedzie miał odpowiedni luz przy 19 i przy 21. Problem w doborze ramy polega na tym ze te ramy sa nie wysokie ale za to długie. Mam 183cm i chociaz mnie kusiło wziac 21" to wziałem 19" i wciaz mam wrazenie ze jest za długa rama. Rama 21" tylko i wyłącznie dla osób powyżej 184cm wzrostu. Tabelki rozmiarowe  dla tych ram publikowane przez dystrybutorów nie sa wyssane z palca! Porównywanie roazmiarów ram różnych producentów jest totalnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w doborze ramy polega na tym ze te ramy sa nie wysokie ale za to długie

 wysokie są ,  nie można mówić ,że nie ale prawdą jest jeżeli chodzi o długość są spore - w moim wypadku na duży plus w porównaniu choćby  z authorem classickiem - co daje duży atut przy podjazdach i jeździe pod wiatr.

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim napędem. W momencie jak mam z przodu ustawioną środkową przerzutkę, a na tył wrzucam jedne z ostatnich (najmniejsze zębatki) to wyczuwam dziwne przeskakiwanie podczas pedałowania, ciężko mi dokładnie opisać to zachowanie - coś podobnego jakby łańcuch się naprężał lub gdzieś na zębatkach tylnej przerzutki przeskakiwał. Dzisiaj przez chwilę próbowałem z tym powalczyć i wydaje mi się, że jeśli naciągałem tylni mechanizm przerzutki to sytuacja się poprawiała.

Wcześniej ktoś pisał, że może to być kwestia dotarcia się elementów ze sobą, jednak przejechałem już ok. 200-300km, a sytuacja dalej występuje. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim napędem. W momencie jak mam z przodu ustawioną środkową przerzutkę, a na tył wrzucam jedne z ostatnich (najmniejsze zębatki) to wyczuwam dziwne przeskakiwanie podczas pedałowania, ciężko mi dokładnie opisać to zachowanie - coś podobnego jakby łańcuch się naprężał lub gdzieś na zębatkach tylnej przerzutki przeskakiwał. Dzisiaj przez chwilę próbowałem z tym powalczyć i wydaje mi się, że jeśli naciągałem tylni mechanizm przerzutki to sytuacja się poprawiała.

Wcześniej ktoś pisał, że może to być kwestia dotarcia się elementów ze sobą, jednak przejechałem już ok. 200-300km, a sytuacja dalej występuje. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?

 

musisz podregulować tylną przerzutkę

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak jest z dostępnością kolorów w czasie, bo planuję zrobić zakup za około miesiąc, a teraz patrzę, że jest ich jakby coraz mniej.
 

 

Od jakiegoś czaru obserwuje allegro i nie ma raczej problemów z kolorem. Jeżeli kończą się u jednego sprzedawcy, to są dostępne u innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj przez chwilę próbowałem z tym powalczyć i wydaje mi się, że jeśli naciągałem tylni mechanizm przerzutki to sytuacja się poprawiała. Wcześniej ktoś pisał, że może to być kwestia dotarcia się elementów ze sobą, jednak przejechałem już ok. 200-300km, a sytuacja dalej występuje. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?
poobserwuj kręcąc korbą czy łańcuch chce wskoczyć na większą zębatke (prawdopodobnie) - wtedy trzeba trochę wkręcić baryłkę regulacji ( 1/2 max obrotów na raz i aż do skutku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły

1. Szkoła pro - łańcuch odtłuszczasz z tego mazidła (okropne, nic nie robi tylko klei, fu :P), co jest fabrycznie i smarujesz porządnym olejem do łańcucha

2. Szkoła na leniucha-kombinatora - ścierasz mazidło (które świetnie smaruje) tylko suchą szmatką z zewnątrz, by nie zbierało syfu i jeździsz na nim jakieś 200km bez smarowania.

 

Oczywiście polecam opcję drugą.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...