Skocz do zawartości

[amortyzator]Marzocchi Bomber MX PRO with ETA 2004 - cieknie


Pablo0mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jakiś rok temu kupiłem używany rower na allegro ale nie za bardzo się znałem i nie wszystko sprawdziłem, a dokładnie chodzi mi o amortyzator - Marzocchi Bomber MX PRO with ETA 2004. Wszystko było ok aż do tej pory, bo zaczął wyciekać olej od dołu(siedząc na rowerze jest to z prawej strony cieknie). Myślałem, że oddam do prze serwisowania i będzie ok ale niestety wyszedł większy problem. Ta  "śrubka"/pokrętło na dole jest przyklejone jakimś klejem i nie da się tego zdjąć - o to mi chodziło, że nie sprawdziłem tego kupując rower. Serwisant powiedział, że może wszystko jest ok i po zdjęciu tego plastiku, po prostu wymieni się olej, uszczelki da się nową zakrętkę i będzie git ale może też być tak, że gwint jest pęknięty czy coś i wtedy będzie trzeba coś wymienić co może być sporym kosztem.

 

Pomyślałem sobie no trudno trzeba będzie wyłożyć kasę ale przynajmniej będzie zrobiony. Jednak dzisiaj Pan napisał mi, że gregorio i sam producent nie mają części do tego rocznika(2004).

Teraz z rozebraniem wiąże się ryzyko, że może być lipa z amorem po rozłożeniu ale też nie musi.

 

 

Tutaj pytanie czy nie dałoby w innym razie zrobić tego jakoś na "chama" - klej czy coś w tym stylu?

Czy naprawdę nie da się nigdzie zdobyć w razie czegoś tych części? 

 

 

Fajny amorek i chciałbym go zrobić ale nie wiem co robić w takiej sytuacji i gdzie ewentualnie się z tym udać.

Macie jakieś propozycje? Będę bardzo wdzięczny

Rower nadal w serwisie, więc wrzucam zdjęcie z internetu amorka:

marzocchi_mxcomp_eta.jpg

 

 

 

Pozdrawiam Paweł.

 

 

 

 

Edytowane przez Pablo0mod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...