Skocz do zawartości

[odszkodowanie] wypadek na rowerze a odszkodowanie z OC sprawcy


mikolajpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Podczas ostatniej wycieczki rowerowej koleżanka nie zdążyła wyhamować przed światłami i wjechała mi w rower. Uszkodzeniu uległ hak przerzutki (starszy Giant, więc drogo i ciężko sprowadzić), prawdopodobnie przerzutka XT i kto wie co jeszcze... Koleżanka jest ubezpieczona, zgłosiła zdarzenie do PZU, 2 maja mają do mnie dzwonić. Czy nie będzie problemu z wypłatą odszkodowania, jeśli nie została wezwana policja? Mam prawo ubiegać się tylko o zwrot kosztów uszkodzonych części czy również mogę dostać coś za straty moralne? Straciłem już dwa tygodnie treningów, a kto wie ile jeszcze to potrwa. Był może ktoś w podobnej sytuacji i potrafi mi doradzić? Z góry dziękuję za pomoc. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli nie masz tego udokumentowanego, to potraktują to ulgowo ( czyt. zleją to ;). Jest opcja uzyskać odszkodowanie z OC za straty moralne ale bez protokołu Policji, zeznań, zdjęć cięzka sprawa. Więcej na PW. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą był u mnie przedstawiciel PZU. Zrobił zdjęcia całego roweru i wszystkich paragonów (cholera wie po co...), wycenił straty na 400zł i 150zł robocizna. Na wspomnienie o stratach moralnych powiedział tylko, że przecież mogłem go naprawić szybciej o.O Tylko czy wtedy uznaliby mi szkodę? No i skąd miałem wziąć pieniądze na taką naprawę, przecież nie każdy nagle może wydać powiedzmy 500zł na naprawę. Mam naprawić rower i przynieść im wszystkie faktury. Mogę jeszcze coś załatwić w związku z tymi "stratami moralnymi"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z założenia, że "jak dają to biorę" a wiem, że można za straty moralne otrzymać odszkodowanie. Ja się nie prosiłem o wjeżdżanie mi w dupę, więc wezmę kasy ile się da. Poza tym strata prawie 3 tygodni treningów potrafi zaboleć :D Niestety PZU się nie śpieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę jeszcze coś załatwić w związku z tymi "stratami moralnymi"? :)

 

Tak. Możesz. Ale nie napiszę co, bo mi moderatorzy przywalą kolejne ostrzeżenie. Ma to jednak bezpośredni związek z głową i dowolnie wybranym twardym przedmiotem.

Poza tym cały ten wątek śmierdzi mi pewnym często występującym w skandynawskich baśniach stworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu piękne oczy?! Koleżanka sama zgłosiła szkodę, bo nie chciała płacić za przerzutkę i hak. Był człowiek z PZU, obejrzał rower, zrobił zdjęcia i zeskanował paragony za części. Jeśli chcesz sobie nabić posty infantylnymi wypowiedziami to poszukaj innego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek aktualnych nie mam, ale rower to Giant Terrago 3 z 2008r na napędzie XT oprócz korby SLX, hamulcach Elixir R, amor Epicon R.L.D. kołach na piastach Novatec 711/712, obręczach DT Swiss XR400 i szprychach Sapim D-light. Do tego kilka drobiazgów i gadżetów KCNC. Nietania zabawka jak na ucznia bez dochodów, składałem go ponad 2 lata i traktuję jak członka rodziny  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...