Skocz do zawartości

[Amortyzator] XC/maraton do 900zł


Rekomendowane odpowiedzi

Miało to charakterystykę pracy mocno wyścigową.

 

Mi to odpwiada :)

Jak myślicie, jak kupię R7 z pokrętłem i założę fragment tłumika z manetką to przepadnie mi gwarancja?

Ostatnio zastanawiam się też czy nie wziąć Epicona, a resztę kasy przeznaczyć na inny osprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są, i to R7 PRO. Z Tajwanu za ~300$ z wysyłką - wychodzi nie całe 1000zł :) Nie znam się zbytnio na kupowaniu przez Ebay, czytałem coś, że trzeba kombinować żeby nie zapłacić cła, no i że nie ma gwarancji. Wie ktoś jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak kupno w Tajwanie sobie odpuszczę, może i tanio, ale za dużo zachodu :P

Ostatnia rzecz nad jaką się zastanawiam to czy brać R7 czy może Minute? Oba w podobnej cenie ~1300zł, oba z manetką. Waga Minute niby tylko 1700g, czyli ~100g większa od R7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupno w Tajwanie sobie odpuszczę, może i tanio, ale za dużo zachodu :P

Ostatnia rzecz nad jaką się zastanawiam to czy brać R7 czy może Minute? Oba w podobnej cenie ~1300zł, oba z manetką. Waga Minute niby tylko 1700g, czyli ~100g większa od R7.

A Reby nie bierzesz pod uwagę? W airbike-u reba rl 2012 nowa, w pudełku, instrukcja i gwarancja w harfie jest za 1279.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod zawody lepsza będzie charakterystyka R7? No i właśnie grubsze golenie w Minute kuszą bo lubię jeździć ostro i lubię trudne wyścigi, ale z drugiej strony ważę niewiele - w sezonie ~69kg, nie wiem czy odczuję różnicę w sztywności. A jak jest z tą sprężyną w Minute? Jest tam też jakaś stalowa, nie będzie problemu z ustawieniem pod moją wagę?

 

Rebę też brałem pod uwagę, ale przez te dwie komory jakoś się od razu do niej zniechęciłem. No i Reba jest taka oklepana, wszyscy na tym jeżdżą :P

Ta w Airbike-u jest chyba bez manetki, tzn. wygląda jakby była pod manetkę, ale nigdzie nie ma informacji, że jest w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lipa, pojawiły się dodatkowe wydatki i budżet trochę spadł - o R7 mogę pomarzyć :bye2: Próg cenowy taki jak na początku <900zł max. Czyli z amorów o sensownej wadze zostaje tylko Axon... Widzę, że nawet oferta Axonów na Allegro się przerzedziła, same białe stoją :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół otwarta czyli? :) Chyba jednak wezmę Axona bo o Firstach czytałem, że są trochę awaryjne, mało sztywne no i są dość wysokie. Mam jednak wątpliwość co do rocznika tego modelu:

http://ctbike.pl/suntour-amortyzator-axon-2012-rld-1525g-disc-2-kolory.html

Piszą, że to 2012, ale z informacji na stronie producenta wynika, że od 2012 Axony mają mocowanie hamulca PM, a ten ma IS. Czytałem, że w 2012 Suntour zmienił coś w swoich amorach. Orientuje się ktoś co to za zmiany, czy warto zwracać na to uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem R7 PRO z demontażu za 950 zł :sorcerer: Warto było czekać, a miałem już zamawiać Axona, ale zrobiłem ostatni przegląd Allegro i... jest :P

Chyba wszystko z nim w porządku

http://allegro.pl/nowy-r-7-seven-pro-ts-air-100mm-okazja-i3109210900.html

Widać, że kolory naklejek się trochę różnią od zdjęcia z Velo, ale te nawet wyglądają lepiej. Mam nadzieje, że poza tym wszystko jak w seryjnym, i że to nie jakiś okrojony OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...