Skocz do zawartości

[mapy] Jakie mapy rowerowe na Androida?


zalew22

Rekomendowane odpowiedzi

Też do niedawna używałem TrekBuddy. Ale gdzieś na forum wpadłem na Locusa i powiem, że jest o wiele lepszy. Nie trzeba ręcznie na kompie robić map, wystarczy podpiąć się pod swoje wifi i pobierasz mapy od razu na telefon. Oczywiście wybierasz obszar i typ mapy. Jest też możliwość pracy w trybie online i inne bajery typu wysokość, prędkość itp... A, i lucus chyba ma te mapy opencycle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich używacie map/ programów nawigacyjnych na androida?

Zależy mi aby mapy były dokładnie i znaleźć można by było scieżki leśne itd.

Podoba mi się OpenCycleMap.org - the OpenStreetMap Cycle Map tylko nie wiem czy jest jakaś aplikacja która zawiera takie mapy.

 

Aplikacja to jedno a mapy drugie.

Zagoogluj na hasło 'MOBAC' - program pobiera onlinowe mapy do różnych aplikacji.

StreetMap jest obsługiwane, więc wybierz sobie jakąś dostępną na androida aplikację, później zaciągnij streetmapy i w teren :)

Osobiście używam trekbuddy (początkowo wydaje się trudny), a najlepsze mapy jakie widziałem na rower pochodzą z Cykloatlas on-line - Cykloserver . Mieszkam blisko granicy więc pokrycie mam bardzo dobre. Niestety, Czesi nie wyrazili zgody na eksportowanie ich map do nawigacji turystycznych więc obecnie nie można już ich zaciągnąć przez MOBAC :( . Z doświadczenia jednak wnoszę, że najlepsze są aktualne, zeskanowane mapy papierowe lub kupione u wydawcy w postaci elektronicznej.

Wprawdzie nie opanowałem jeszcze tajników wgrywania skanów do nawigacji, ale mam je zawsze w postaci papierowej i bez dwóch zdań, najlepiej odzwierciedlają teren, żadna mapa internetowa się nie umywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open cykle map ma np. VievRanger fajna prościutka aplikacja ale nie ufam do końca tym mapom, często można wjechać w trawy po pachy :)

W locusie z poziomu aplikacji można pobrać UMP które są według mnie dokładniejsze przynajmniej w Polsce. No i ma szlaki turystyczne naniesione co bywa przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...