Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge 830 wyświetlanie map


Cichy300

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z wyswietlaniem map w garminie 830. W trybie jazda gorska po wczytaniu kursu wyglada on tak.

Dobra trasa jest ciemno różowa. Jest jakis sposob zeby nie wyswietlalo tych jasno rozowych i bialych sladow? Mozna wyłączyć rysowanie swojego sladu na mapie?

Mapy mam z http://garmin.openstreetmap.nl/ Jest tylko jedna mapa wiec nie ma mozliwosci zeby cos sie dublowalo. Przywracanie do domyslnych juz robilem nic nie dalo. Wgrywalem jeszcze mape http://www.openfietsmap.nl/ ale to tez nic nie zmienilo. Na oryginalnych mapach tez bylo źle.

20200825_100345_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze masz włączone przeliczanie kursu?  Wygląda mi to tak jak by ten jasnoróżowy ślad był właśnie wymyślonym przez garmina kursem a biały strzałką z nawigacji. 
Jakie masz ustawienia navi dla jazdy górskiej?   I jakie masz na innych trybach ustawienia i czy tam jest dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ślad na mapie idzie po czymś co na mapach istnieje czy to jakaś Twoja radosna twórczość na podstawie znajomość singli w lesie? 
Bo wygląda to jak by po prostu chciał cię nawigować jakimś drogami na siłę i nie widział że da sie inaczej przejechać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jasno rozowy naklada sie na droge ale to nie zawsze. Ten jasno rozowy wlasnie potrafi isc przez srodek lasu bez zadnej drogi. Ogolnie w tym trybie nawet jak wytocze slady przez szerokie drogi w lesie ktore widac to i tak pojawiaja sie te jasno rozowe i biale kreski. Takze nie ma znaczenia czy to single czy jakies drogi pozarowe w lesie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełączyć tryb nawigacji z "MTB" na "bezpośredni".

Doświadczenia z nawigacją mam marne, bo po kilku próbach tak mnie zeźliła, że poszła w odstawkę.
W swoim Edge Torurin nie mam tej bezpośredniej nawigacji po punktach i nawet po podaniu śladu prowadzi mnie drogami z podkładu mapowego. Np. grałem ślad po jednej drodze, a nawigacja koniecznie chciała mnie skierować na równoległą, gdzie była ścieżka rowerowa.
Tutaj mam wrażenie, że dzieje się identycznie, masz ślad ale mapa nie ma tej drogi lub jest dużo mniej dokładnie oddana, więc nawigacja wariuje.

Jeżeli chcesz mieć tylko wyświetlony ślad bez nawigacji, to spróbuj tak:
- przejdź do menu nawigacji
- zapisane -> kursy -> wybierz trasę którą wcześniej utworzyłeś
- jazda
- "czy chcesz nawigować od początku kursu?" dajesz X

Żeby potem pozbyć się tego śladu z mapy, to powtarzasz procedurę ale zgadzasz się na prowadzenie od początku i na mapie czerwonym x kończysz nawigowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 13:42, KrisK napisał:

Włącz opcję przypięty do trasy. 

Nie działa

 

W dniu 27.08.2020 o 21:41, zekker napisał:

Spróbuj przełączyć tryb nawigacji z "MTB" na "bezpośredni".

Doświadczenia z nawigacją mam marne, bo po kilku próbach tak mnie zeźliła, że poszła w odstawkę.
W swoim Edge Torurin nie mam tej bezpośredniej nawigacji po punktach i nawet po podaniu śladu prowadzi mnie drogami z podkładu mapowego. Np. grałem ślad po jednej drodze, a nawigacja koniecznie chciała mnie skierować na równoległą, gdzie była ścieżka rowerowa.
Tutaj mam wrażenie, że dzieje się identycznie, masz ślad ale mapa nie ma tej drogi lub jest dużo mniej dokładnie oddana, więc nawigacja wariuje.

Jeżeli chcesz mieć tylko wyświetlony ślad bez nawigacji, to spróbuj tak:
- przejdź do menu nawigacji
- zapisane -> kursy -> wybierz trasę którą wcześniej utworzyłeś
- jazda
- "czy chcesz nawigować od początku kursu?" dajesz X

Żeby potem pozbyć się tego śladu z mapy, to powtarzasz procedurę ale zgadzasz się na prowadzenie od początku i na mapie czerwonym x kończysz nawigowanie.

Tez nie działa, po wciśnięciu czerwonego x wszystko się wyłącza.

 

Jak na razie ogarnąłem że jasno różowy to trasa jaka widzi garmin a ciemno rózowy (właściwa trasa) jest obok. Teraz jak zrobić żeby połączyć to w jedno i pokazać garminowi że jadę po tej samej ścieżce a nie obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cichy300 napisał:

Tez nie działa, po wciśnięciu czerwonego x wszystko się wyłącza.

Czyli jak dasz, że nie chcesz jechać trasy od początku, to masz na mapie tego czerwonego x-a?
Ja nie mam, nawigacja wtedy nie działa ale zapisany ślad jest wyświetlany.

Co z trybem nawigacji bezpośredniej? Masz, nie masz, nie działa?
Jeżeli nie masz, to raczej nic nie zrobisz, bo nawigacja będzie chciała prowadzić po drogach z mapy, która jest o wiele mniej dokładna niż zapisana trasa lub w ogóle nie ma tej drogi/ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
54 minuty temu, zekker napisał:

Czyli jak dasz, że nie chcesz jechać trasy od początku, to masz na mapie tego czerwonego x-a?

To nie jest nawigacja od początku a do początku, drobna różnica... :p

 

Ogólnie dziwna sprawa, nigdy nie miałem takiego problemu w bliźniaczym 530. Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy na mapie UMP są te ścieżki?   Jeśli tak to wgraj i zobacz czy działa. 

Wyglada na to że trasa po której jedziesz nie istnieje na mapie.  Wtedy się zaczyna problem że Cie chce doprowadzić do drogi.  Jak wyłączysz wszystkie opcje automatyczne powinien prowadzić po śladzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...