Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Amortyzator] Manitou Drake 2008

Drake Manitou Manitou Drake 2008 amortyzator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
625 odpowiedzi w tym temacie

#21 99tomcat

99tomcat

Maniak

• Użytkownik
  • 494 postów
  • Imię:Bartek
Garaż Rower

Napisano 17 sierpień 2012 - 05:39

czy potwierdzisz, ze w tych centurionowych oemach z allegro da sie zmienic bez problemu skok z 80 na 100 mm?

Niestety na razie w swoim nie grzebię.
Według manuala trzeba przestawić1 plastikowa część przy sprężynie.
  • 0

Reklama

Reklama

#22 tracert

tracert

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 18 postów
  • Imię:SEBASTIAN

Napisano 28 sierpień 2012 - 07:08

Witam,czy ktokolwiek z posiadaczy Drake-a w wersjo oem( centurion) jest w stanie potwierdzić możliwość zmiany skoku z 80mm na 100mm?
Myślę ze to przekonało by wiele osób (m.in mnie) do ewentualnego zakupu manitou Drake-a w wersjo 80mm. Pytałem sprzedającego i niestety brak już widelców o skoku 100mm, zostały same 80-ki.
  • 0

#23 efen

efen

Świeżak

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Imię:Filip
Garaż Rower

Napisano 28 sierpień 2012 - 08:38

zakupiłem taki widelec ale jeszcze do mnie nie dotarł może przy przegladzie w serwisie poproszę o zmiane skoku to opisze czy jest to możliwe.
  • 0

#24 99tomcat

99tomcat

Maniak

• Użytkownik
  • 494 postów
Garaż Rower

Napisano 28 sierpień 2012 - 11:29

Serwis raczej wskazany. Mój przed montażem o napompowaniu pracuje mało płynnie zacina się.

Możliwe że musi zgodnie z instrukcją troczę popracować, ale jest też szansa na suche uszczellki itp.

Fajnei jak by ktoś swojego rozkręcił i zdał raport.

Wizualnie mam igiełkę wyglądająca naprawdę ok, z instrukcją itp i nabitą gwiazdką.

Standardowa pompka od rox shoxa bez problemy pozwoliła go nabić, więc gdyby nie ten brak płynności pracy to był by cud miód i orzeszki w takiej cenie...

Użytkownik 99tomcat edytował ten post 28 sierpień 2012 - 11:30

• 0

#25 efen

efen

Świeżak

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Imię:Filip
Garaż Rower

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:48

a jaka waga u ciebie bo u mnie 1922g z gwiazdką
  • 0

#26 99tomcat

99tomcat

Maniak

• Użytkownik
  • 494 postów
Garaż Rower

Napisano 28 sierpień 2012 - 17:15

nie mam wagi ;/

Drake ze stalową sterówką będzie ważył pod 1,9kg, więc raczej jest ok ;)

Na pocieszenie raidon znajomego waży 2.1kg ;)
  • 0

Reklama

Reklama

#27 tracert

tracert

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 18 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 07:51

Chłopaki, szczęśliwi posiadacze drakę-a spróbujcie zmienić ten skok w swoich 80-kach przestawiając ta podkładkę bo normalnie nie mam widelca i muszę coś kupić. Zwłaszcza że jest okazja mieć coś dobrego, nowego i w przystępnej cenie:)
  • 0

#28 tracert

tracert

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 18 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 10:39

Czy ktoś mógłby pokazać na schemacie który element w amortyzatorze należny przestawić aby zmienić skok w drake-u z 80-100mm. Tak łopatologicznie:)
  • 0

#29 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5568 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 wrzesień 2012 - 16:02

Strona 14
http://www.manitoumt...vice Manual.pdf
  • 0

#30 tracert

tracert

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 18 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 19:24

Operacja zakończona sukcesem, potwierdzam możliwość zmiany skoku z 80 na 100mm, ja miałem wersje z milo z 2008 r. Jeśli potrzeba dokładne wymiary poszczególnych elementów proszę o zaznaczenie je na schemacie lub fotce poniżej to napisze co i ile ma. Poniżej fotki z rozbiórki.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
[size=8][url=http://www.aukcjoner.pl/gallery/010649426-manitou-drake-conversion.html#I5]
  • 0

#31 gad

gad

Maniak

• Użytkownik
  • 629 postów
  • Imię:GAD

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:12

No i ja dziś stałem sie posiadaczem Manitou Drake 2008
Czy mógłbyś dokładnie opisać krok po kroku jak go rozkręcić, aby czegoś nie uszkodzić ?

I jeszcze
Jak w nim wymienić olej i na jaki ?
  • 0

#32 mrmorty

mrmorty

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4850 postów
  • Imię:Józek
Garaż Rower

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:13

Przeca panie to logiczne, a jak się boisz że po skręceniu zostanie Ci wiadro śrubek to rób zdjęcie przy każdej czynności...
Mój Drake powoli już się dociera i coraz rzadziej łapie zamuły. Polecam więc cierpliwość przy docieraniu
  • 0

Reklama

Reklama

#33 kojott

kojott

Pro

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 23:04

@Tracert: jaki jest rzeczywisty skok po zmianie na 100mm?
Też mam ten widelec z rozbiórki, po 100km w terenie pracuje nieco lepiej. Jeszcze tylko przy pełnym rozciągnięciu lekko się blokuje, wcześniej zacinał się w dwóch pozycjach. W weekend zrobię mu pełny serwis, wymienię i nasmaruję co trzeba (przede wszystkim olej na 2.5w, bo przy fabrycznym 5w tłumienie kompresji jest za silne nawet na minimum).
Co myślicie o zamianie tego gumowego odbojnika (między białym elementem plastikowym a uszczelką) na twardą sprężynę pełniącą funkcję negatywnej przy jednoczesnym zwiększeniu skoku do 100mm? Zwiększy się czułość w pierwszych centymetrach skoku? Czy to raczej nic nie da?

No i ja dziś stałem sie posiadaczem Manitou Drake 2008
Czy mógłbyś dokładnie opisać krok po kroku jak go rozkręcić, aby czegoś nie uszkodzić ?

I jeszcze
Jak w nim wymienić olej i na jaki ?

Wszystko jest w instrukcji na stronie Manitou
  • 0

#34 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5568 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 07:39

Kojott, użycie oleju 2,5W może także zmniejszyć tłumienie odbicia. Polecam pogrzebać w tłumiku i zmienić ustawienie shimów szybkiej kompresji.
IMO wkładanie dodatkowej ,twardej sprężyny przyniesie odwrotny skutek- łatwiej ( i bezpieczniej) jest zmienić nastawy tłumika.
  • 0

#35 gad

gad

Maniak

• Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 07:40

Ale nie ma tam instrukcji w języku Polskim
I chciałbym uniknąć podobnych problemów
http://www.forumrowe...tlumik-odbicia/
  • 0

#36 kojott

kojott

Pro

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 08:48

Kojott, użycie oleju 2,5W może także zmniejszyć tłumienie odbicia. Polecam pogrzebać w tłumiku i zmienić ustawienie shimów szybkiej kompresji.
IMO wkładanie dodatkowej ,twardej sprężyny przyniesie odwrotny skutek- łatwiej ( i bezpieczniej) jest zmienić nastawy tłumika.

Niestety w nim siedzi stary Absolute. Tymczasowo zmodyfikowałem ten tłumik, podmieniając oryginalną podkładkę na plastikową z dwiema małymi dziurkami, więc tłumienie kompresji jest obecnie idealne jak dla mnie. I co ważne przestał stukać :) Niestety pozbyłem się przy okazji platformy ( i blokady), ale na razie jej nie potrzebuję, dopóki nie zmienię oleju, będę tak jeździł. O tłumienie powrotu bym się nie martwił, bo ustawienie maksymalne jest bardzo mocne, jest duża możliwość regulacji.
Jednocześnie zastanawiam się nad modyfikacją - wprowadzeniem regulacji szybkiej kompresji, ale bez likwidacji blokady się nie obejdzie...

Jaki macie rzeczywisty skok w 80mm? Trochę się zdziwiłem mierząc w swoim maks. 74mm. Miałem wcześniej Suntoura NS i miał pełne 100mm, tak jak podawał producent + 10mm negatwnego.
  • 0

#37 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5568 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 09:56

Gad, wskazany temat dotyczy tłumika odbicia, ja pisałem o tłumiku kompresji .
  • 0

#38 gad

gad

Maniak

• Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:40

A mi chodzi o to aby ktoś napisał krok po kroku jak rozkręcić amortyzator, aby czegoś nie uszkodzić. Oraz jak wymieniś olej i na jaki.
  • 0

#39 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5568 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 15:52

Gad , przecież jest instrukcja obrazkowa na stronie Manitou.
  • 0

Reklama

Reklama

#40 gad

gad

Maniak

• Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 08:37

Tam są tylko 2 obrazki
A mi chodzi o dokładny opis
np.
1. odkręcasz najpierw to i to
2. potam tamto
3. uwaga na lewy gwint
4. wyciągasz to
itd

Wymiana oleju
1. odkręczsz to i wlewasz tyle oleju i takiego
2. zakrecasz
3. potam wlewasz tam i tam i zakrecasz tyle i takiego oleju

Może jest gdzieś filmik w sieci jak to robić, jeżeli wam jest za ciężko napisać taką instrukcję
Ten amortyzator kupiło i kupi jeszcze sporo osób i na pewno przyda się taka instrukcja
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Drake Manitou, Manitou, Drake, 2008, amortyzator