Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja mam 32:18 i momentami chciałbym bardziej miękko ale raczej ze zmęczenia lub lenistwa.  Mam 19t, 20t też więc mógłbym pokombinować, choć najchętniej zmieniłbym przód na 33T.  Ale chromolę to, nie chce mi się dłubać / nie mam czasu*, wolę się styrać jak wyjadę 😉

IMG_2799.jpeg

IMG_0379_Original.jpeg


*jeszcze nie założyłem stalowego widła na test, który to @itr mi posłał chyba już miesiąc temu, #wstydek

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczenia należy nagradzać rozgrzanym żelazem, 32/15  &   32/16  gdy wydma to na stopy i popychamy...tak piszę historycznie... Krampus ma napęd 1x12  i nie mam piasty fix na 148    
 

Ostre wciąż  na wąsko o tak ale to 53:17,  albo 16  . Z grażelka  też oste wypadło na razie... i jest  kaseta 10s... na razie mało roweru i niewiadomo co i jak zapinać, planować... prawdopodobnie żeby wyjść na prostą fizycznie rozkręcę się zwykłą szosówką.... 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam EBB i na takie dylematy zrobiłem sobie dingle-speeda :D 32x18/20 na gumach 29x3" 
Oraz z uporem maniaka będę przypominał Waćpanom, że porównywanie kto ma dłuższego  jakie przełożenie, bez uwzględnienia rozmiaru koła jest bez-sę-su! 


@100lar3k fajny rasta-rower wyszedł, niezmiennie intryguje mnie offset tego widelca! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dyngiel a łanenahalfingle 🤡

Nie wolałbyś dwoma zębatkami na zadzie nie kosić linii?  Dać większą różnicę niż tylko 2T? 

…a że długość czy co tam mierzone z gumą to my raczej już wiemy, tyle się tego naprzypominałeś 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akkwlsk napisał:

Oraz z uporem maniaka będę przypominał Waćpanom, że porównywanie kto ma dłuższego  jakie przełożenie, bez uwzględnienia rozmiaru koła jest bez-sę-su! 

No, niech będzie zgodnie ze sztuką.
32/17 29x2,4
40/18 26x2,1 ale to już nie emtebe, chociaż z daleka można się pomylić

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie o przełożenie było dlatego, że pomimo iż jest koło mnie płasko to czasami jednak się męczę ponieważ jest sporo piachu. Jechać z 200m lub więcej przez kopny piach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. 

żeby doprecyzować jeżdżę na przełożeniu 34x20 opona 29x2,6 i zastanawiałem się nad lekkim zmiękczeniem przełożenia tak w okolice 1,6 do 1,65. Na prędkości mi nie zależy. Bardziej na tym, żebym jak najmniej musiał z siodełka schodzić.

@akkwlskSpieszę z odpowiedzią na temat ofsetu. Nawet dzisiaj podczas serwisu sterów udało mi się to jako tako zmierzyć. Oryginalny ofest był w okolicach 42mm jeśli dobrze pamiętam. Ale po kilku nieudanych skokach a właściwie to jednym gdzie myślałem, że rower złamie mi się w pół, ofset wydłużył się o jakieś 2 do 3cm :) . Mam nauczkę, że na sztywno nie bierze się za jakieś skoki, jak się nie potrafi. Tym bardziej, że ten wideł nie jest do tego przewidziany, tylko do lekkiego XC. Niestety nie mogłem się powstrzymać, bo okoliczne chłopaki  naprawdę potrafią fajne rzeczy w lesie zrobić. Dlatego też zakupiłem sobie jakiś czas temu amortyzator. Jak tylko znajdę bieżnie do niego [bo gdzieś ją posiałem], to wleci na przód amor. 

Uściślając temat widła to: lagi są proste, korona widelca skręciła o jakieś 2mm [te poziome blaszki lekko się wygięły] do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jeździł, jak mi się poddała korona to znaczy że widelec może już się poddać na tacy i będzie mało cacy, za poddaniem może podążać pękanie.  mi taka przygoda postępowała w Pasacie 2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko panowie. Widelec naprawdę wydaje się być pancerny. U twórcy stwórcy raczej jako takiej reklamacji nie będzie. Bo przed zrobieniem widelca było dokładnie powiedziane do czego będę go używał. I nie wspominałem mu nic o tym co na tym widle "próbowałem" zrobić. Więc to na pewno nie jego wina. Ale myślę, że podeślę mu go na mały przegląd za jakiś czas. Uważam, że widelec jest bardzo dobrze zrobiony bo wytrzymał moją jazdę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał go do zrobienia kreski na powiekach, podkreślenia brwi i konturowania nosa. My jednak nie będziemy wam proponować czegoś aż tak odjechanego. Widelec pozostanie w kuchni, a my skupimy się na przygotowywaniu jedzenia. Widelca można użyć zamiast łyżki do mieszania sosu lub budyniu.

🫠

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...