Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour XCM- co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :w00t:

Planuję kupić Hexagona v2, a jego Zoomy zastąpić "nieco" lepszymi amorkami.

Myślałem nad Suntourem typu XCM v3, v2 lub podobnymi.

 

Jak wy myślicie, który z takich by był najlepszy? :laugh:

Wszystkie są do siebie podobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moim zdaniem nie ma sensu wymieniać amorka w tym rowerze. Czytałem inne twoje posty i z tego co pisałeś

to za 3 lata będziesz jeździł nim co najwyżej po bułki.

Druga kwestia to taka że raczej to nie wielka różnica czy masz xcm'a czy zoom'a oba te widelce to klasa mocno

ekonomiczna i rotacja nimi nie przyniesie dużych zmian. Jeżeli koniecznie chcesz wymienić to już na jakiegoś XCR'a przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma XCM v2 HLO i bardzo dobrze sie ugina..

 

A Pawelf1a skąd ty wywnioskowałeś, że będę mało jeździł na rowerze? Teraz cały czas będę jeździł 100km tygodniowo, a później pewnie na dłuższe wycieczki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo mało ważysz to jedyna sensowna zmiana amortyzatora w tym rowerze z ZOOM'a to SR Suntour XCR LO wersja 2011, lub wyżej. Sam posiadam i dla lekkiego biker'a jest w sam raz. Budżetowy amortyzator. To, że XCM na jakimś tam koledze się ugina nie znaczy, że pod Tobą też będzie. XCM ugina się pod dużym ciężarem.

Zmianą skoku się nie przejmuj. Ja sam zmieniłem z 80mm na 100mm skok i nie jest to aż taka duża zmiana. Tym bardziej, że ten ZOOM, pewnie w ogóle się nie ugina, a przy XCR będziesz miał jako taki jakiś tam SAG, więc różnica będzie około 1cm więc bardzo nieznaczna, a kąty Ci pozmienia niezauważalnie i bez negatywnego efektu ubocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam XCM v3 hlo od czerwca (był fabrycznie zamontowany) i kurde jak przez pierwsze3 miesiące jakoś działał tak teraz to już prawie w ogóle. Też ważę niewiele bo 51 Kg i u mnie źle się spisuje dlatego i tobie odradzam zakupu tego szmelcu. Tak jak koledzy napisali wyżej kup XCR-a jak już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wlasnie taka wersja byla 80mm, ale wytrzylam tylko dwa miesiace i sie rozlecial :)

Zostal wymieniony na nowy i lezy w sklepie juz od wrzesnia 2011 :) mam nie podrodze teraz do tego sklepu ;)

Planuje wymiane na epicona lub manitou z allegro od centuriona.

Lecz zakup dopiero zima, bo teraz i tak kiepsko z $.

 

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taka wersja byla 80mm, ale wytrzylam tylko dwa miesiace i sie rozlecial :)

Zostal wymieniony na nowy i lezy w sklepie juz od wrzesnia 2011 :) mam nie podrodze teraz do tego sklepu ;)

Planuje wymiane na epicona lub manitou z allegro od centuriona.

Lecz zakup dopiero zima, bo teraz i tak kiepsko z $.

 

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...