Skocz do zawartości

[Rower] Stare na nowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na dobry początek chciałbym się przedstawić i przywitać. :) A więc, nazywam się Paweł, mam 17 lat i pochodzę z Wrocławia. Rowerami się jakoś specjalnie nie fascynuję (to chyba grzech tutaj? :D), lecz lubię sobie w nich pogrzebać i popedałować. :P W sezonie jeżdżę sobie z kumplami po, i za miasto. :P Uważam, że rower to najlepszy środek transportu bez względu na porę roku, no a zaraz po nim KM (która jak wiadomo w Polsce zawodzi). :P

 

Ale do sedna, jakiś rok temu dostałem od sąsiada starego Holendra, na ramie, o ile się nie mylę był napis Princess 1975, jeśli to data produkcji, to niezłego staruszka posiadam. :P Rower, co tu dużo mówić, w rozsypce. :P Jako, iż od dziecka uwielbiałem majsterkować i już od 13 roku życia dokonywałem drobnych napraw w rowerach, to postanowiłem z kumplem odpicować ten rower. :)

 

Wiem, że na forum roi się od tematów z tym związanych, ale jeszcze nie ogarniam go i myślę, że trochę czasu mi to zajmie. ;)

Więc założyłem własny wątek by "relacjonować" naprawę i pytać o zagadnienia interesujące mnie.

Na początek chciałbym się dowiedzieć jak szybko i skutecznie pozbyć się smaru i jaki dobrać nowy do hamulców, nie są to zwykłe czy tarczowe, nie wiem co to za typ, jutro dam zdjęcia. :P No... nawet dziś. :D Kolejna sprawa, jak pozbyć się starej farby i rdzy, w jakie środki włożyć by farba zeszła (proszę jakieś popularne, blisko mam Praktikera i skoczyłbym dziś i kupił) i jak powalczyć z tą rdzą.

Kolejną sprawą by było malowanie, ale myślę, że o tym później i teraz zabiorę się za tylne koło, oczyszczenie wszystkiego z farby i rdzy. ;)

 

Jeszcze raz witam i z góry dziękuję za pomoc jednocześnie przepraszając zapewne dublując setny raz temat. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na smar to najlepiej jakiś odtłuszczacz, ja kupowałem z firmy finishline i byłem zadowolony, no ale na cały rower, jeszcze wyjęty z graciarni to może zwyczajnie szkoda :/

możesz coś pokmbinować z odtłuszczaczami samochodowymi, tez powonny się nadać, no a jeśli chodzi o sam łańcuch to temat stary jak świat - wkładasz na noc to puszki z naftą lub benzyną ekstrakcyjną.

 

Na razie tyle, może napiszę coś więcej jak wstanę, bo powoli przestaję kontaktować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może hamulce bębnowe w nim siedzą? Podaj zdjęcia, będzie łatwiej ocenić.

 

Odnośnie rdzy, poczytaj ten topic:

http://www.forumrowerowe.org/topic/109878-przeglad-jak-przywrocic-blask-po-dlugiej-przerwie/

 

Co do malowania, to nie obejdzie się bez papieru ściernego, farby na podkład i farby, która miałaby zdobić Twój pojazd ;)

 

A przywitać możesz się tutaj:

http://www.forumrowerowe.org/topic/74027-powitania-do-nowych-forumowiczow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może hamulce bębnowe w nim siedzą? Podaj zdjęcia, będzie łatwiej ocenić.

Tak jak obiecałem, właśnie je zrobiłem:

Hamulec jest rozkręcony, nałożyłem tutaj tylko przykrywkę:

iwoegx.jpg

v3gas7.jpg

Środek bez zawartości:

11to8s0.jpg

Zawartość(rozkręcona):

2m512iq.jpg

Z zawartością:

okv5mx.jpg

Widok z drugiej strony:

2n525f.jpg

Dzięki za rady itd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...