Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii "Mtb SS to męczarnia" lub "niedasię", polecam https://www.flickr.com/photos/bluelug/sets/72157629457942046/

Uważasz że link do galerii czegoś dowodzi?

 

Oczywiście że na SS da się, ale nie wszystko i często będzie to męczarnia. Macie zajawkę? Świetnie, ale nie przeczcie faktom, bo to trochę żenujące jest.

 

Peak gustowny, choć na zdjęciu widzę głównie górne golenie marcoka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym faktem jest to, że na SS da się jeździć po górach.  Cała reszta to opinie, o które można się spierać całe życie, co i tak do niczego nie doprowadzi ;).

 

Swoją drogą chętnie bym popróbował singla w terenie.  Ponoć świetna rzecz na trening techniki i kondycji.

 

@meritum - ten Marcok to ma chyba Kaszimę do kwadratu, musi banglać jak masełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... a ja juz jakis czas temu wyleczylem sie z przekonywania ludzi do:

 

1. Singli

2. Róznokolowcow

3.Tlusciochow

4. 29+

5. Przelajow

6. Monsterow

 

... i kij wie jak wielkiej jeszcze liczby rzeczy nietypowych, niemejnstrimowych, bezsensownych i pomylkowych.

 

Mnie nie przybedzie ani nie ubedzie jak ktos sie nad tym zapluje a moj fan, radosc, przygoda i wspomnienia BEZCENNE :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "mtb SS" z akcentem na MTB to jednak na kilku zdjęciach widać zdecydowane ograniczenia tego rozwiązania do zastosowań typowo górskich, których synonimem jest właśnie MTB: https://www.flickr.com/photos/bluelug/6934054066/in/set-72157629457942046

 

 

 

Takie obrazki na Mazovii, to normalka. Ludziska pchają swoje 2x10 na mazowieckie szczyty, sapiąc i pryskając strumieniami potu. 

Wiem, bo jeżdżą po "moich" grzędach. Zgodzisz się pewnie, że napęd nie czyni twardzielem i nie ma znaczenia, jaki on jest.

Love ęt Peace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wrazenie po krotkim uzytkowaniu ? Rozmiar odpowiedni udalo sie dobrac ? Jakies niedomagania ?


Wrażenia jak najbardziej pozytywne, to jednak spory przeskok ze starego Treka, którego osprzęt powoli umierał śmiercią naturalną, to i był przemiarowany jak na moje gabaryty. Przede wszystkim - koła. 29er to w moim przypadku średnia prędkość większa o 3-5 km/h. Jeździ się stabilniej, wczoraj trochę nim poszalałem po kamienistej drodze i był naprawdę przewidywalny w zachowaniu się względem podłoża. Mam jedynie problem z odpowiednim ustawieniem pozycji siodełka, cały czas mam wrażenie, że jest krótki (górna rura ma 605 mm, Trek miał 610 mm więc teoretycznie różnica żadna). Nie mam też wyczucia w nacisku hamulców - hydrauliki są ostre jak żyleta :) A więc wyregulować przerzutki, ustawić siodło i będzie jak marzenie.

Dałem mu także trochę wycisku, najpierw był zjazd z dość łagodnego, ale nierównego zniesienia (30 stopni, nie więcej, chociaż nie mam wyczucia). Miałem pewne obawy, ale zachował się lepiej niż 26". Nieco gorzej z podjazdem, chociaż dobrze pokonał wąski strumyk, to jednak błoto i nagły, stromy wjazd poskutkował zatrzymaniem się, choć mogła to być bardziej moja wina, mogłem zrzucić na niższe przełożenie, w końcu 29er z definicji ma ciężej ruszyć.
Tak czy owak, jestem w pełni usatysfakcjonowany zakupem, to były dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość siodełka - długość nogi mierzona od krocza X 0,884 = odległość od środka suportu do górnej krawędzi siodełka , czyli np. noga 85 cm X 0,884 = 75 cm  

Ustawia nie przód tył według ogólnie dostępnych poradników ...

I z tego co czytam, to zdecydowanie pracować nad techniką jazdy .... i przewidywać, skoro pojawia się przeszkoda można za wczasu zredukować ...

Rower za krótki ? 605 mm przy 178 cm wzrostu to naprawdę dużo ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo to jest w tej galerii pisania a mało to jest zdjęć (wchodzę tu by pooglądać zdjęcia rowerów a nie czytać co się komu podoba a co nie)
proponuje zmienić temat [ GALERIA ] napisz co ci się nie podoba w czyimś 29er
a tu odesłanie do założyciela tematu i wytłumaczenie co miał na myśli zakładając taki temat 

 

Witam, niniejszym zakładam nowy temat, który będzie galerią zdjęć rowerów forumowiczów. Zaznaczam od razu, że chodzi tylko i wyłącznie o zdjęcia właścicieli, a nie ściągane z internetu. Może być też krótki opis najważniejszych elementów, ale moją intencją nie jest prowadzenie wylewnej dyskusji na temat co się komu podoba, a co nie. Galeria ma być inspiracją, ma pokazywać co można kupić / złożyć i jak wygląda dany rower w danym rozmiarze i z danymi komponentami. Szczegółowe pytania do właściciela roweru proponuję zadawać na adres prywatny.

i jeszcze swoim postem przypominającym o co chodzi muszę zaśmiecać tą galerię

Edytowane przez seczuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość siodełka - długość nogi mierzona od krocza X 0,884 = odległość od środka suportu do górnej krawędzi siodełka , czyli np. noga 85 cm X 0,884 = 75 cm  

Ustawia nie przód tył według ogólnie dostępnych poradników .....

Dziękuję za wzór. Ustawiam pod siebie, poradniki poradnikami, ale osobiście nie potrafię jeździć na siodełku ustawionym równolegle względem podłoża, muszę mieć spory spad.

 

 

 

I z tego co czytam, to zdecydowanie pracować nad techniką jazdy .... i przewidywać, skoro pojawia się przeszkoda można za wczasu zredukować ...

Tak, dokładnie to samo napisałem. Problemem było błoto i śliskie kamienie, opony jakie są w Soli to według mnie jakieś nieporozumienie, stare Geax Saguaro spisywały się zdecydowanie lepiej. Może jutro nagram kilka podejść pod to samo wzniesienie, zobaczymy co stwierdzą eksperci ;-)

 

Rower za krótki ? 605 mm przy 178 cm wzrostu to naprawdę dużo ...

Ciężko mi się nim wyciągnąć, ale po kilku latach jeździe na rowerze o dwa rozmiary za dużym wcale mnie to nie dziwi. Kwestia odzwyczajenia się od dawnych nawyków.

Edytowane przez Killaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rower za krótki ? 605 mm przy 178 cm wzrostu to naprawdę dużo ... Ciężko mi się nim wyciągnąć, ale po kilku latach jeździe na rowerze o dwa rozmiary za dużym wcale mnie to nie dziwi. Kwestia odzwyczajenia się od dawnych nawyków.

Może w poprzednim Treku miałeś dłuższy mostek, Sola 18" według opisu ma mostek 80mm, czyli raczej krótki. Już się praktycznie zdecydowałem na Solę, tylko cały czas nie mogę się zdecydować na rozmiar przy moich wymiarach (182/84).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...