Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

Może coś się zmieniło, ale z tego co pamiętam skupił się tylko na renowacjach, serwisie a zrezygnował z budowania ram. 
Więc może niekoniecznie interes, ale nic nowego nie można zamówić. 

Jeszcze na początku liściopada Rych wrzucił na fejsa zdjęcie góry pudeł z rurkami Columbusa do obrobienia, więc może się nie zwinął, ale... Stanton co dopiero nęcił ofertami, a dzisiaj gruchnęło, że firma idzie pod młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś rzuciła się w oczy jakaś promka z okazji Czarnego Piątku na stalowy widelec z AC w okolicach 445, to niech śmiało się podzieli. Sterówka 1 1/8 i mocowanie na tarczę obowiązkowo musi posiadać. No i 2,2" balon powinien pomieścić.

Budżet mam skromny, w porywach 400 PLNów.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie połamie mi się to w MTB? Jakieś takie delikatne te haki... Ale dzięki za cynk, biorę pod uwagę, ale proszę o więcej.
W planetX jest jeszcze odkopany staroć z Inbreda https://www.planetx.co.uk/i/q/FOOOCR26DO/on-one-cromo-26er-mtb-fork-disc-only Gdyby nie ta przesyłka, to pewnie bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTB ten Accent się nie połamie.
Co do tego sztućca z Inbreda, to miałem i nie polecam. Mimo sensownej wagi jest równie elastyczny jak rura gazowa. Zero finezji, zero pracy przód tył. Zachowuje się jak aluminiowe sztućce. Gorszy jest tylko Kona P2 i spawaki-cudaki z hi-ten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie połamie, nie ma się co bać. Toż to takie kowadło że szkoda gadać. Waży sporo, działa jak rurka, i to nie wiem czy gazowa czy nie jakiś cięższy kaliber :D

Gdzieś o tym pewnie pisałem, ale zmianę na Salsę Cromoto od razu odczułem.

Więc przy zakładanym budżecie wrzuciłbym Accenta raczej do worka cudaków niż sensownych widelców. Choć, cena na allegro dobra, za niecałą stówkę kupiłem go chwilę temu w outlecie Velo. 

Z drugiej strony - jeśli ma być tanio ciężko znaleźć alternatywę, trzeba by polować na używaną Salsę, ewentualnie coś podobnego. Ale Cromoto bywał do kupienia w okolicach 100€. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, itr napisał:

Można obciąć, zerwać lakier, wiercić, będzie 1610

... i jeszcze schudnąć 400 gramów i będzia jak Salsa.

 

@Sobek82 Tanio miało być, ale trochę wymknęło się spod kontroli i niebezpiecznie zbliża się do 2k zł. Z drugiej strony co to za pieniądze przy współczesnych cenach rowerów i całej reszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mialem pecha (przygode )z tym widlem. Kupilem go jakis czas temu, kosztowal wtedy jakies 80 zl. Po rozpakowaniu owego, na lakierze zobaczylem purchle i odpryski... musialem szlifowac... rdza.. okazalo sie ze wzery byly dosc glebokie. Moze to tylko moj przyadek... kwestia przechowywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kopusleg napisał:

Po rozpakowaniu owego, na lakierze zobaczylem purchle i odpryski... musialem szlifowac... rdza.. okazalo sie ze wzery byly dosc glebokie. Moze to tylko moj przyadek... kwestia przechowywania?

Ja myślę że obróbki przed lakierowaniem, farba nie puchnie od leżenia. Ale "funkiel nówka" tak wyglądał? Bo jak ja zamawiałem to wyraźnie był opisany jako z wadami, właśnie takimi, i coś tam tańszy od katalogowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...