Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, itr napisał:

teraz złożyłem dla draki go na prostej 660mm i też jest cudownie, ale.... założyłem rogi w środku do wewnątrz żeby symulować podczas długiej jazdy uchwyt  jak na szosowych klamkach...

Obywatelu, jakaś dokumentacja fotograficzna się znajdzie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prz napisał:

Myślę bardziej, żeby 27.5+ zostawić i mieć dwa komplety - np. 28x2.15 Marathon Almotion na trasy bardziej asfaltowe, łatwiejsze technicznie, i 27.5x2.8 do zabawy w piach, las, na trudniejsze trasy.

Z doświadczenia podpowiem że kombinowanie z przekładkami kół kończy się dokupieniem kolejnego roweru - tak jest łatwiej. No chyba że jest się niedzielniakiem, mamy taką klientkę która co roku przed i po urlopie przyjeżdża zmienić opony w swoim trekkingu na Marathony z większym bieżnikiem :D I o ile taka wymiana dwa razy w roku (jak w samochodzie) jeszcze ujdzie to częściej się zwyczajnie nie chce, zwłaszcza jak jeździ się dużo.

Nie wiem też o jakich wyprawach mówisz, ale jak próbowałem wykorzystać tak Alfine 8 to szybko się poddałem. Piasty z biegami są dla mnie na dojazdy do pracy albo jazdy po wytyczonych trasach rowerowych (trasach, nie szlakach). Zaczyna się teren, większe podjazdy, konieczność przenoszenia roweru i masa praktycznie całego napędu skumulowana przy tylnej osi jest odczuwalna. Owszem, jak ktoś jedzie setki kilometrów to oszczędność czasu poświęcanego na dbanie o napęd jest spora, ale przy zwykłym wykorzystaniu i relatywnie niskich cenach części ja przesiadłem się na zwykły napęd przerzutkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.12.2019 o 13:59, woojj napisał:

i może w końcu jakieś spotkanko stallove w 2020 roku ;-))))

Stalowi przyjaciele - planujemy spotkanko w gronie miłośników żelastwa wszelakiej maści, jesienią, Borne Sulinowo i okolice, więc niedaleko dawnych terenów "Paprykarza". Póki co wiadomo tyle, uprasza się o dopisywanie się do listy coby zobaczyć czy reaktywacja Stallovego wypali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem pierwsze kolo na obręczy 29 mulefut 50 Sun ringle do mojego stalińca.  zaopatrzyłem je w oponę Continentala Race King'a 29*2,2. Później zrobię zdjęcia i wstawię. Na razie przednie. Moje wrażenia ze składania-centrowania i pierwszej jazdy: bardzo stabilnie ta opona z tak szeroką obręczą zachowuje się w zakrętach. Ciśnienie 1,7 -1,8. Kolo zrobione na dętce. Obręcz nie jest pancerna a raczej delikatna dość a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Już sama obręcz w porównaniu do dartmoora Cruiser'a jakie miałem wcześniej jest bardziej wiotka miękka i czuć jak pracuje pod pewnym naciskiem (mowa o samych obręczach). Dość trudna do centrowania być może przez te otwory ulżeniowe. Szczerze wolałbym by ich nie było. Obręcz by zyskała może z 50 gramów ale była by zdecydowanie sztywniejsza. Przez te otwory wije się w cementownicy dość mocno i trudniej się ją centruje. Ale po zapleceniu wycentrowaniu koło sprawia wrażenie dość solidnego i wystarczająco mocnego, przynajmniej jak na moje potrzeby. Taśmy udało mi się kupić za śmieszne pieniądze w sklepie rowerek. Za sztukę zapłaciłem 5 albo 6 zł o szerokości w sam raz, bo 45 mm. Podsumowując czas na wymianę w tylnym kole. pozdrawiam Tomek  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!!!

dziękuję za wiadomości.

U mnie na razie będzie zachowawczo,  ozzy 395+ czyli trochę lżejszy Cruiser, ma być z tyłu, z trzycalowym Rangerem, jeszcze tylko nie wiadomo co z piastą, rama przyjmie 142 i 148. Może wezmę zwykłe xt.... muszę się zastanowić co wybrać. Dodatkowo, mam koła z Sunringle duroc 30 i zostawię je  jako drugi komplet ze slikami 2,15 , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wstawiam obiecane zdjęcia z centrowania i po osadzeniu opony. Opona 2,2 na tej obręczy uzyskała zawrotną szerokość 62 mm. Przy poprzedniej, 4 cm obręczy miała 58 mm.  Dodam jeszcze, że przy takim zestawieniu można jeździć na dziwnie niskim ciśnieniu w granicach 1 bara. Co jest dla mnie dużym zaskoczeniem (dla kogoś kto miał z tym do czynienia pewnie nie :) Wczoraj wieczorem przeplotłem drugie koło i dziś rano mogłem jechać na dwóch takich kółkach. Ot i tyle na obecną chwilę :) 

 

DSC04384.jpg

DSC04385.jpg

DSC04386.jpg

DSC04387.jpg

DSC04389.jpg

DSC04390.jpg

Edytowane przez bladawiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj nowości od Planety -  325 funciaków , z ośkami 

rzekomo jeszcze dodatkowo - 25% extra off using code "TOPOFTHEPOPS" 

FROOBZ29_P2-09.jpg?v=6.1

https://www.planetx.co.uk/i/q/FROOBZ29/on-one-bootzipper-29er-mountain-bike-frameset?fbclid=IwAR3W0UxlU0S_BEJMmXUk7rKTbdl9O1PsNyMRCsD8qL--_z0JJscWDnh-Mns

Edytowane przez RafalxM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...