Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, akkwlsk napisał:

Pankrat, podstawowe pytanie - jeździsz na dętkach czy na mleku?

Jak na razie na dętkach bo nie miałem czasu poeksperymentować z mlekiem. Zanim zaleję koła (muszę swoją ubogą wiedzę na ten temat wzbogacić) to chcę trochę pojeździć i sprawdzić jak mi leży rower. Jak na razie fakt jest jeden - mógłby być troszkę dłuższy (ale to być może takie odczucie po codziennej jeździe na łapach baranka). Pojeżdżę trochę i najwyżej zimą się zrobi jakiś mały upgrade z kołami i dłuższym mostkiem.

3 godziny temu, gof napisał:

Jeśli nadal będzie zjeżdżać to radzę od razu przeskoczyć do większej sztycy albo klinu z puszki.

Wezmę to pod uwagę, najpierw zmiana zacisku bo i tak nie przepadam za zamykaczami.

Edytowane przez Pankrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pankrat to nie szalej z ciśnieniem dopóki nie przejdziesz na mleko. Co uczyń możliwie jak najszybciej. A jeśli chcesz mieć tanio i solidnie to ghetto tubelesss + mleko od Leo z forum. Plusy bez mleka są bez sensu, będziesz wiedział o czym mówię po pierwszych metrach na bezdetkach.

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Colonel napisał:

Pytanie do wszystkich, którzy robili zakupy w BDC - jak z gwarancją ? Oni są oficjalnym dystrybutorem na Polskę ?

Mimo informacji na oficjalnej stronie Jamisa to na chwilę obecną BDC już nie jest oficjalnym dystrybutorem ich rowerów na Polskę (dlatego też nie ma u nich tegorocznej kolekcji). Prawdopodobnie Jamis nie ma obecnie żadnego oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Jednak wszystkie zakupione rowery posiadają gwarancję i będzie ona honorowana tak długo jak BDC będzie istniało.

Takie informacje uzyskałem na ich infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przeprosiłem z Cookerem :)

Frame & Fork : Charge Cooker SS Handlebar: Easton EA70 flat 720mm Stem : Thomson Elite X4,700mm Headset : Chris King NoThreadSet Cranks : Truvativ Stylo 32T Pedals : Darmoor Candy Pro Chain : IZUMI Tires : Maxxis Griffter 29x2,0 Rear Hub : Ns Bikes Coaster Single Front Hub: Shimano Slx Rims : Mavic EN 321 29" Seat : WTB Seatpost: Truvativ Brakes : Shimano Deore 160mm

p5pb16350276.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez 3143k4r2
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe żelazo w stajni

43503636964_935417cc3d_b.jpg

43503638634_25f11a5ae8_b.jpg

44758422712_ea0f016e5b_b.jpg

Nie ma co się rozpisywać - taki jak fabryka dała, CdF 10 rocznik 17. Tyle co zamiast mostka 100 weszła 80ka. 

Na razie po jednej dłuższej wycieczce - i wygląda na to że polubiliśmy się bardzo, chociaż rozmiar z tabelki nieco za duży dla mnie (L). 

Więc jakby ktoś był zainteresowany budżetowym żelazem - Centurion idzie na sell

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

prośba jest, ktoś tutaj zapewne już mierzył się z podobną zagwozdką... Pacjent to Genesis High Latitude SS, bodajże z 2013 lub 14 roku. Ruda taka. Główka w tej ramie ma wewnętrzną średnicę 43,6 mm i jest prosta, bez wyfrezowanych miejsc pod stery wewnętrzne / zintegrowane. A ja potrzebuję sparować to z widelcem z "normalną" rurą sterową 1 1/8 cala. I tutaj dochodzimy do sedna: jakie stery powinienem kupić? Zewnętrzne, pod 1,5 cala, z redukcją na 1 1/8? Ktoś wie, gdzie można znaleźć coś takiego? I zechciałby pokazać palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale dopytam jeszcze: skoro główka ma wewnątrz 43,6 mm, czy montaż sterów o średnicy 43,9-44 mm będzie możliwy bez jej planowania?

I drugie: w tej chwili chcę zamontować widelec z "tradycyjną" sterówką 1 1/8. Czy dobrze zrozumiałem, że po zaopatrzeniu się w odpowiedni dół sterów, mógłbym włożyć do tej ramy widelec ze sterówką "tapered"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panie i Panowie, zalazłem ogłoszenie na OLX. Całkiem fajna maszynka:

https://www.olx.pl/oferta/preubische-farrad-manufactur-stalowa-rama-full-alfine-11-jak-nowy-CID767-IDvUbox.html#f2df5a7208

Cena dość atrakcyjna. Gdyby nie ograniczenie grubości opon to bym był zainteresowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/rama-genesis-high-latitude-29er-17-5-cala-stal-crmo-2013-CID767-IDvTW1h.html#88315a4114

Śliczna ... taka jak moja. Brać, bo to rewelacyjna rama!

https://www.olx.pl/oferta/rama-rowerowa-niner-ros-9-cr-mo-29-stal-enduro-mka-bdb-stan-CID767-IDvNPrM.html#3b108e7b9f

I jeszcze jedna mała fajna ramka stalowa.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...