Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Na pocieszenie 2,8 to prawie 3 ,

2,6 to jest ani be ani me ani ku ku ani ryku, ani miękko ani szybko. 🥹pocieszam.

zapleć sobie nowe  koło 29 na szerokiej feldze 35 albo 40, w mleko napchaj wkładkę- jak sznur izolacjny żeby nie łapać snejków i będzie Inbred zadowolony.  … i na pewno szybszy. Poza śniegiem Alaski, i piachem Sahary nie ma przymusu na grubasy.  W ogóle to najlepsze mam wspomnienia z Inbreda na kołach piórkowych i oponach jak rybi pęcherz delikatnych, wtedy 3 kilo ramy było jak dewiant Moskito,  a nie Bólesław Krzywousty , czy Habsburg z dużą żuchwą.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr Jestem za, a nawet przeciw. Pomiędzy 2,6 a 3,0 jest przepaść, nie ma co porównywać w zasadzie, ale pomiędzy takim 2,4 a 2,6 to już zależy od której strony jednośladu patrzeć. W zasadzie cały annodomini '22 przejeździłem na 2,4 na zadku i 2,6 z przodu i wyciągnąłem z tego co następuje:

  • te nędzne 0,2 cala więcej z przodu robi zauważalną korzyść komfortową, bez większych strat na areło-szpeed faktorze,
  • te nędzne 0,2 cala mniej  na zadku niewiele wnosi jeśli chodzi o trakcję, a czuć że kula się taki zestaw nieco żwawiej,
  • za każdym razem jak wracam do pełnego zestawu 3,0 to banan na mordce gości i obiecuję sobie że już tak zostaje, do czasu aż przyjdzie wiosna i chęć na większe dystanse w krótszym czasie :) 
  • po ~sezonie cały cykl powtarzam.

Zadługo&nieczytałem - jeśli ramiak pozwala, to należy żonglować rozmiarami wedle kaprysu i korzystać z dobrodziejstw inwentarza :) nie ma się co sztywno nastawiać która opcja lepsza, a dostosowywać zestaw do kaprysu i okoliczności. Pyrsk! 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko pokrzepka sercowa dla posiadacza Inbreda o wąskim tyle….

Nie od razu miałem Krampusa, sporo natłukłem Inbredem z Salsą z przodu i  Rangerem 3 cale.  Przód robi dramatyczną zmianę, tył to tylko wisienka miętowa , można rzyć wozić bez 3 cali, dobre szybkie 2, 25 na mleku i szerokiej feldze jest „niedopogardzenia” 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka, jako że zakotwiczyłem w gdyńskim Veloporcie jako menago mogę Wam zaproponować złożonego przez nas Wiliera Jaroona w słusznym rozmiarze XL :)

Konfig jest naprawdę dowolny teraz jest budżetowo ale być tak nie musi. 

https://allegro.pl/oferta/rower-gravel-wilier-jaroon-xl-stalowy-wygodny-13389493966

Także może ktoś się skusi z Rometowego wątku czy z forumowej braci. Cena dla forumowicza do rozsądnej negocjacji ;) 

Zapraszam i pozdrawiam mordeczki!

wilier_jaroon_steel_gravel_veloport_01.jpg

wilier_jaroon_steel_gravel_veloport_07.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...