Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2019 o 11:34, rzezniol napisał:

Ehh ... Popsuli mu haki ;)

I jakoś 999 ojro nijak sie przekłada na 3600 w PeeLeNach ...

Pozdro

Może masz inny dostęp do b2b 7anna? 

Cenniki się nie mylą jak dla mnie. Ceny na Europę/świat zawsze są wyzsze u nich zobacz na chain reaction. Ale jak chcesz to przyjmę 999 EUR na konto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wieje nudą w stalowym i w nietypowym, to może parę nowinek z ulubionego zagranicznego sklepu rodaków dla odświeżenia.

Po powrocie Branta Richardsa w szeregi planetx dosyć szybko stało się jasne, że pojawią się nowe stalówki w ofercie. Inbreda już nie ma jakiś czas, przyszła pora na odświeżenie oferty, co powinno stać się lada moment.

Numero uno - Na razie bez nazwy, ale patrząc na fotki i niektóre cyferki podane przez Branta, będzie hicior https://www.planetx.co.uk/news/products/q/date/2019/03/15/insert-name-here 

Sacandal%202.jpg

130mm forked 29er. Takes 2.6in in the rear. Or 2.8B+. 
65 head, 75 seat, good reach, four sizes.
4130 Chromoly
Boost

Na forum STW Brant pisał, że ceny mają oscylować w okolicach 250Ł, a "good reach" to około 495mm w największym rozmiarze. No jak nic będzie hicior. 

 

Numero duo, to znacznie mniejszy krejzol, bardzo staroświecki i powściągliwy, wręcz powrót do korzeni - Bootzipper    https://www.planetx.co.uk/news/products/q/date/2019/03/15/bootzipper-going-back-to-our-roots

Bez bioostów, bez grubych laczków, leniwa geometria, koła 650B. Dla koneserów ;) Ceny nigdzie nie wyniuchałem, ale z racji okrojonej ilości modnych standardów, pewnie będzie taniszy niż hardkorowy braciszek. 

Boot%20Zipper%203.jpg

 

 

Ja tam się bardzo cieszę, że coś się ruszyło w segmencie budżetowym i miejmy nadzieję, że rynek zweryfikuje ten ruch pozytywnie i nastąpi wielki powrót OnŁana na scenę rowerową. 

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RafalxM napisał:

@Mentos  bardzo ładnie :) , co to za przednia zmieniarka ?

To XT na haku. Dziś poujeżdżany pierwszy raz i muszę przyznać że po chwili przyzwyczajenia super. Musiałem przywyknąć do tych "nowoczesnych" kątów widła. W net obczaiłem jak szybko można w dół dopierdzielać ale samo skręcanie upośledzone względem klasycznych kątów choć można to okiełznać. Względem martwej Salsy sztywniejsza okolica suportu. Chyba się zaprzyjaźnię ;-)

StantonCheck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria na oko mojego Jaguara, może  wcale nie jest najgorsza, ale jednak Ciężko będzie takim rowerem zwojować rynek...Cena na pół dalej byłby drogi... Lepiej kupić stary treking i zrobić konwersję na lekko, przeboleć V braki :) Zapomniałem już ile mi waży Jaguar z najcięższymi kołami w dzielnicy... Dziś nie mam go pod ręką ale Wam podam ... Wersja też na zwykłych rurach, jak Huragan.

Hamulce mechaniczne Sakon, no zastanawiające, skoro nawet BB7 nie urywają wyobraźni to co ma do zaoferowania Ssacon ? Ciekawe...

Także koncepcja turystyczna Sopot czemu nie?  Tylko ta cena :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co na tym oszczędza producent? Że zamiast standardowego Cro-Mo da tępy, ciężki i łatwo rdzewiejący Hi-Ten? A może nie da się na Tajwanie zamówić mniej niż 1000 ram z Cro-Mo, więc znalezli jakąś włoską firmę od metaloplastyki, która między grillami i ramami do łóżek pospawała 100 ram z kanalizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mentos napisał:

. Dziś poujeżdżany pierwszy raz i muszę przyznać że po chwili przyzwyczajenia super. Musiałem przywyknąć do tych "nowoczesnych" kątów widła. W net obczaiłem jak szybko można w dół dopierdzielać ale samo skręcanie upośledzone względem klasycznych kątów choć można to okiełznać. Względem martwej Salsy sztywniejsza okolica suportu. Chyba się zaprzyjaźnię ;-)

Hm....

Wideł 100 ? czy więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eazy napisał:

Ciekawe za ile finalnie pójdzie. Koniec aukcji w środę :) https://allegro.pl/oferta/rama-kross-pure-trail-29-cali-reynolds-853-stal-7910872184

A na drugiej aukcji tego samego sprzedawcy, taki rarytasik: https://allegro.pl/oferta/rama-29-cali-kross-big-wheel-reynolds-631-stalowa-7926605152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...