Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę już edytować, więc będzie post pod postem.

Zastanowiła mnie dzisiaj jedna rzecz przy wystawianiu ogłoszenia. Na naklejce Reylonds 853 jest opis ''BUTTED'' i z drugiej strony ''MAIN TUBES''

Czy to oznacza, że:

1. Tylko główne rury ramy są z rurek Reynolds?

2. Wszystkie rurki są Reynolds'a, ale tylko główne są cieniowane?

Na tylnym trójkącie też mam napisy Reynolds 853 i zacząłem się zastanawiać, czy to ''MAIN TUBES'' odnosi się do cieniowania, czy tylko główny trójkąt jest z 853?

853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei wydaje się, że to chodzi o cieniowanie. Tylny trójkąt też mam opisany Reynolds 853. Myślę, że prędzej tutaj będzie ktoś zorientowany w temacie niż dostanę sensowną odpowiedź w Krossie :) Swoją drogą - ma ktoś pomysł, jak robić zdjęcia, żeby ten satynowy kolor dobrze wyszedł? Na żywo wygląda super a na zdjęciach du*owato :)

20181114_1712159.jpg

Edytowane przez Eazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eazy napisał:

Tylny trójkąt też mam opisany Reynolds 853.

Jak to jest ze stalówkami.

Oryginalnie sety cieniowane mają przeważnie cieniowane tylko "grube rury", a trójkąt ze względu na małą średnice rurek  i ich wygięcia jest "plain gauge".

 Tylko wysokie sety mają wszystko cieniowane  ale wtedy producent się tym chwali (patrz katalogi True-temper, Tange).

Na stronie reynoldsa nic sie nie chwalą http://www.reynoldstechnology.biz/materials/steel/s-853/

Spróbuj popukać paluchem, ja tak wyczuwam cieniowanie.

11 godzin temu, Eazy napisał:

ma ktoś pomysł, jak robić zdjęcia, żeby ten satynowy kolor dobrze wyszedł?

Chodzi o barwę czy jak?

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dovectra dzieki :) Postukałem i faktycznie wychodzi na to, że tylko główne rury są cieniowane. Wychodzi na to, że całość jest z 853, ale trójkąt ma rurki o stałej grubości.

Co do zdjęć - kolor to jedno, ale zdjęcia nie oddają tego efektu satyny na lakierze. Nie wiem, czy w ogóle da się to dobrze sfotografować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któremuś z Kolegów zdarzyło się używać patentów, które pozwalają na montaż przerzutki w ramie singlespeed z poziomymi dropoutami? Mam na myśli takie haki:

https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Da-Bomb-D-HANGER-Horizontal-Frame-Dropout-Adapter-For-Street-Dirt-Jump-/262623383925

https://sklep.twr.com.pl/product-pol-440-Fireeye-Napinacze-kola.html

Czy takie rozwiązanie ma sens? Działa?

Kupiłem kiedyś ramę Genesis HL SS i poskładałbym na niej coś przez zimę, ale jednego stalowego singla już mam i pomyślałem o przerzutce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, będę kombinował. Co prawda uparłem się kiedyś, że w moich rowerach nie będzie części Dartmoora - ale ten ich hak wygląda całkiem OK :) 

Przy okazji - gdyby ktoś chciał podobnego gienka i był w stanie ogarnąć sobie sensowny transport z UK, to na eBay wisi w dobrej cenie:

https://bit.ly/2zeGsR7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazafaza napisał:

objechałem trzynaście gienków w swej karierze

Musiałbym policzyć, ale ja to chyba nawet przez całe dotychczasowe życie tylu rowerów nie miałem :ninja: Tak liczę, liczę i wychodzi mi góra 10... Chyba muszę częściej rowery zmieniać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...