Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mi wyjaśniano ale nie pamiętam. 

 

Na pewno z tyłu wygodniej jest mieć go po stronie prawej czyli nienapędowej i może puryści zaciskowi chcą zachować ten sam układ na obu kołach. 

 

Mnie wygodniej jest mieć go po stronie beztarczowej a co do opadu to faktycznie coś mu się oklapło :) 

 

Niemniej jednak już szukam piasty pod przelotową ośkę 9mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić i zaprezentować, niestety kulejącym zdjęciem, nowy rower mojej starej"prawie Żony", poskładany z okazyjnie pozbieranych części.

Jeszcze jest kilka rzeczy do kupienia i do szybkiej wymiany, ale na pierwszej przejażdżce wyglądał tak:

 
 
Edytowane przez buchar69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dla zainteresowanych, taka sama rama j.w. w RAW 18" do wyrwania za 800pln. Priv proszę gdyby kogo smaliło... ;)

 

 

Chyba mi wyjaśniano ale nie pamiętam. 

 

Śpieszę z wyjaśnieniem, niestety w angliczynie. Konkluzja taka iż może lepiej nie ryzykować...jeśli się mocno nie dociśnie.

 

 

Na pewno z tyłu wygodniej jest mieć go po stronie prawej czyli nienapędowej 

 

No jeśli tak...

 

backwards-cycling-keller.jpg

 

...to się zgadzam ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Konkluzja taka iż może lepiej nie ryzykować...

 

Konkluzja jest taka, że ktoś bardzo mocno się starał udowodnić coś, czego nie widać w życiu codziennym. Jeżdżę z zaciskiem po "nieprawidłowej" stronie od lat. Zęby mam, twarz szpetna-bo szpetną ale całą, żadnych nadprogramowych otworów inspekcyjnych w czaszcze.

 

Sprawa tymbardziej szemrana, że wiekszość dobrych widelców ma przetłoczenia w hakach i naprawde trzeba poluźnić szybkozasisk na maksa, żeby koło wyciągnąć...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nigdy nie miałem problemów i w sumie nie zwracałem uwagi po której stronie była dźwignia, na pewno od kilku lat jest po prawej stronie w każdym z rowerów - bo wygodniej. 

Możliwe że to zasługa docisku bo rzekomo po pierwszym użyciu klucza dynamometrycznego użyszkodnik nagle odkrywa że dotąd wszystko zakręcał (dociskał) za mocno a takowego nie posiadam ;) 

 

Ale dobrze wiedzieć że poza aspektem estetycznym jest jeszcze jedna teoria wyjaśniająca tą symetrię względem korby, nawet jeśli to tylko teoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Biały rozmiar 19 z widelcem papryka, sterami i wysmakowanym kokpitem firmowym też powoli szuka właściciela
 

Ale ale - proszę mi tu spowiadać się - co dalej w kwestii stalli? Czym na Paprykarz?

 

 

 

nowy rower mojej starej"prawie Żony"
 

Ja tu w ogóle nie wnikam kto jest stary a kto nowy - ale ten rocznik Grajka i ten kolor - jakoś najlepiej się prezentuje ze wszystkich (wizualnie). To co w tym roku sprzedajo - to jakaś kolorystyczna drwina. Na dodatek plotki mówio, że to ostatni rok produkcji Grajka... Więc nie pozbywajcie się zbyt szybko tych ramiaków, bo mogą okazać się dość cenne za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ale - proszę mi tu spowiadać się - co dalej w kwestii stalli? Czym na Paprykarz?

 

 

 

U mnie jakaś paranolmalna potrzeba ograniczenia pogłowia bydła, Inbred stoi i czeka nie wiadomo na co... na wymycie i sprzedaż ..

 

W zasadzie żal go ale raczej myślę w kategoriach żeby ktoś kto go kupi miał po prostu frajdę, szkoda żeby rama leżała...

Koło ostre po nim mi zostanie , i nie mam gdzie go założyć, pod tarcze, sama piasta z trudem znaleziona w stanach, obręcz Ztr...  pewnie rozplotę... duży żal... Odpuściłem ganianie na nim w lesie ze względu na jakieś zadawnione problemy ze stawem skokowym... Rower jakoś go nie pogarsza, ale na wszelki wypadek unikam twardego wspinania...

Stali dużo. Ale szosowej..... Mam niezbywalne dwa prezenty Bianchi i Romet Super, torowego Wichra do trenowania, Jaguara na miasto, i Gianta z klamkomanetkami z końca lat 80. Właśnie kupiłem Diamanta, pod kątem "la Eroici"

Full Tytusa nie złożony, do lasu został Gary fiszer... 

 

Główny problem to czas, na składanie czyszczenie kupowanie...i jazdę...  W sobotę jadę do Gdańska, a w B Ciało do Świeradowa.... i marzę o braku śrubek, smaru, linek do przerzutki, nie docinaniu pancerzy i tylko o pedałowaniu.... Zero techniki tylko powietrze i widoki i pot

 

A na paprykarz zawsze Jaguar zostaje..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Konkluzja jest taka, że ktoś bardzo mocno się starał udowodnić coś, czego nie widać w życiu codziennym. Jeżdżę z zaciskiem po "nieprawidłowej" stronie od lat. Zęby mam, twarz szpetna-bo szpetną ale całą, żadnych nadprogramowych otworów inspekcyjnych w czaszcze.  

 

No pewnie. Nie ma co na siłę udowadniać, czego w życiu nie widać, ale jest jeszcze jeden aspekt H&S, który zawsze warto wziąć pod uwagę - jak najdalej z łapkami od rozgrzanych tarcz hamulcowych. Jako że człowiek czasem lubi się zapomnieć, to też jest to jakiś argument za zaciskiem po beztarczowej stronie. 

 

 

i marzę o braku śrubek, smaru, linek do przerzutki, nie docinaniu pancerzy i tylko o pedałowaniu.... Zero techniki tylko powietrze i widoki i pot

 

Sooo true...  :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak wogole to ten Richey wyczesany na maxa I moim zdaniem w dobrej cenie.

Tzw. rower "powystawowy" - Niemiec "wystawiał" w garażu, aż mu ekipa z białego busa zawinęła "towar" z ekspozycji. Chciałbym się mylić, ale logiczne myślenie zdecydowanie osłabia inne scenariusze.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...