Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co krece 1x, a inny naped nie wchodzi w gre dla mnie. Nie robmy rozmowy prywatnej na forum. Podalem jedynie propozycje B8 Rio,  gdzie wg mnie rower jest najbardziej wyposrodkowany osprzetem wzgledem ceny i jakosci (z reszta mozna kombinowac).Uwage moja zwraca to, ze wiekszosc elementow rio jest podobnej grupy/jakosci, a nie w stylu.. dodajmy lepszy amortyzator, ale koszty pojda w kola czy hamulce. Sprzet sprzedaje sie taki, jaki go widzi klient. Tutaj na forum dawno oklepane bylo to, ze sprzedaja sie jednoslady ktore maja xt na tylnej przerzutce, a reszta jest nie wazna. Jest XT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Paluch23 napisał:

A co sądzicie o Treku?

Mój brat chciał go kupić ale ze względu na kasę chyba w jego przypadku skończy się na X-caliber 8... Jak dla mnie dziwny ten patent z tym 'quasi boostem' , kompletnie do mnie to nie przemawia. Ta 9 wygląda już po ze tym sensownie, hamulce mogłyby być lepsze i pytanie co się kryje pod piastami Bontrager, bo o ile przednia piasta na łożyskach maszynowych nie powinna niczym zaskoczyć (za wyjątkiem niestandardowych łożysk) to z tyłu podają lakonicznie 'Stop aluminium Bontrager, Boost141' - czyli może pod tym kryć się wszystko... No i cena. Mój brat wynegocjował 5300 ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć idzie wiosna i chce już zakupić nowy rower , moje typy to :

http://www.rowerymerida.pl/produkt1426/bignine-limited-rower-merida.html

http://www.rowerymerida.pl/produkt1430/big-nine-500-lite-rower-merida.html

http://www.rowerymerida.pl/produkt1427/bignine-xt-edition-rower-merida.html

 

Najbardziej skłaniam się ku limited , obie sztywne ośki , tylko nie wiem czy ten napęd będzie ok ?

Bedę wdzięczny za opinie , lub ewentualnie jakieś propozycje alternatywne , tylko jeden warunek 

rozmiar roweru musi być duży 22-23 cale (mam 201 cm.wzrostu).

Pozdrawiam

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najwyższej proponowanej wersji przez ciebie (limited) raczej hamulce mnie zastanowily a nie napęd który jest bardzo fajny :)

Masz obiekcje że jeden blat bo potencjalnie "negatywnych" innych cech bym nie znajdowała?(no może większą koronke z przodu na męska nogę) 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

500 -tkę lepiej skreśl, bo ma amor z goleniami o średnicy 30 mm i zdaje się gorszy tłumik i sprężynę.
XT Edition ma z kolei ramę pod zwykłą ośkę, więc jak nagle Ci się zachce sztywniejszego tyłu, to będziesz musiał wymienić ramę.
Czy Ci napęd z wersji Limited podejdzie, to w dużej mierze zależy od tego jak i gdzie jeździsz.
Jeśli nie jeździsz siłowo, a z wysoką kadencją i nie potrzebujesz przy tym prędkości większych niż 35 - 40 km/h ( przy kadencji 90 na najtwardszym przełożeniu wychodzi 34 km/h ), to OK.
Jednak gdybyś chciał dokręcać z górki, to może być ciężko z tak małym blatem, ale blat można przecież wymienić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak chcesz być jak jutiuber, to kup 500 z bardziej wiotkim z założenia amorem na zwykłej ośce...
Jeszcze sprostowanie : Machete Comp ma taki sam tłumik i sprężynę jak Markhor, ale w tym przypadku przewagą są grubsze golenie i sztywna ośka.
Myślę, że hamulce SLX powinny wystarczyć, ale jak chcesz, to skonsultuj z użytkownikami.
EDIT
Ciekawe za ile można by wyrwać tę : http://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html
W granicach 6 k to byłoby chyba nawet całkiem rozsądnie.
Lepsze obręcze, tylko te piasty mogłyby być lepsze, no i amor lżejszy...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzesiek13 napisał:

tylko nie ma rozmiaru niestety .

w sensie u Meridy się kończy poniżej wzrostu czy tam gdzie szukałeś?  e sportowcu figuruje nawet XXl... (?) Myslę ze max 6500 dało by się zapłacić. Ciekawą opcją moze jeszcze być 2017 BN 800 ( https://rower.com.pl/merida-big-nine-800-666213 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Meridy rozmiar kończy się na 21 cali , a chyba u źródła najlepiej szukać ;) , dziś rozmawiałem bezpośrednio 

z Meridą i wcale nie jest takie oczywiste że 500 lite i limited będą mieli e tym rozmiarze .

Niestety jak człowiek ma 201 cm. wzrostu i przekrok 98 nie jest łatwo znalezc fajny rower .

Idę na BikeExpo w weekend , tam może coś się wymyśli ;) 

Edytowane przez grzesiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jaki rower, jakie koło, jaka nawierzchnia, jaka kadencja :icon_question:
Zakładam, że na zjazdach Ci brakuje, bo nie sądzę, żeby brakowało na płaskim - umówmy się, że długo nie pojedziesz z sensowną kadencją na takim przełożeniu, bo musiałbyś osiągać średnie prędkości zarezerwowane dla pro szosiarzy.
Ja mam w 27,5" 42x11 i jest to przełożenie właściwie tylko na zjazdy w okolicach 50 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...