Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze to duze ryzyko majac tylko tyle miejca. Powinno byc ok 10cm(zeby klejnoty byly bezpieczne)....

Nie wiem, czy jest to aż tak istotne (oczywiście odległość rury od krocza a nie bezpieczeństwo klejnotów :laugh: ) Sporo jeżdżę rowerem po różnym terenie i odkąd pamiętam nie miałem takiej sytuacji, żebym spadał z roweru ja...mi na ramę. Zawsze waliłem na bok. Może dlatego, że używam SPD. I oby tak pozostało, bo mój nowy nabytek sięga mi do samych "cohones"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już tylko mały kroczek dzieli mnie od zamówienia tego roweru - http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78468/zr-race-29er-6-0-sram.html

 

Nie mniej potrzebuje rady.

 

Mój wzrost - 185 cm

Wewnętrzna długość nogi - 78 cm

Waga - 92 kg.

 

Jaki konkretnie rozmiar wybrać?

Teoretycznie wg. wyliczeń ze strony Radon'a opisanych tutaj - http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Correct-frame-size_id_9343_.htm

wychodzi mi mniej więcej 18". Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratulacje!

Ja zakupiłem ten właśnie rower i bardzo zadowolony jestem. Z tym, że mój Radon jest w rozmiarze 20, ale ja mam całkiem inną budowę. Przy wzroście 188, długość nogi 88- 89 cm.

Rower wybrałem między innymi dlatego właśnie, że był w rozmiarze 20 bo 19-stki przymierzałem i za małe ciut, a 21 to trochę za dużo jak dla mnie. Do tej pory zdążyłem zrobić około 350 km i wrażenia z jazdy rewelacyjne.

Ze wszystkich "strategicznych" wyborów jestem na razie zadowolony, czyli dobór rozmiaru i przejście na napęd SRAM.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratulacje!

Ja zakupiłem ten właśnie rower i bardzo zadowolony jestem. Z tym, że mój Radon jest w rozmiarze 20, ale ja mam całkiem inną budowę. Przy wzroście 188, długość nogi 88- 89 cm.

Rower wybrałem między innymi dlatego właśnie, że był w rozmiarze 20 bo 19-stki przymierzałem i za małe ciut, a 21 to trochę za dużo jak dla mnie. Do tej pory zdążyłem zrobić około 350 km i wrażenia z jazdy rewelacyjne.

Ze wszystkich "strategicznych" wyborów jestem na razie zadowolony, czyli dobór rozmiaru i przejście na napęd SRAM.

Pozdrawiam.

Da radę gdzieś zobaczyć Twój rower w wersji nie-katalogowej, czyli tzw real foto? :icon_cool::thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co myślicie o krossie b9 ?

 

 

W Krossie B9 tylko rama i tylna przerzutka są zacne, reszta to dolna półka.

Jeżeli zamierzasz bawić się w tunigowanie roweru, czyli zostawisz ramę a reszta do wymiany, to kup Krossa.

Jeżeli chcesz kupić rower i nic w nim nie wymieniać to Mbike Shottas HT06 będzie lepszy.

Osprzęt dwie a nawet w niektórych miejscach trzy klasy lepszy i do tego lżejszy niż karbonowy Kross :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post, więc na początku chciałem powitać forumowiczów. Przymierzam się do zakupu roweru za ok. 5000zł. Nie mam zamiaru startować w żadnych maratonach a rower ma mi służyć zarówno do wycieczek z żoną jak i do ambitniejszej jazdy po górach. Przeglądając internet mój wybór padł na GIANTa Talon 0 29er. Moje pytanie czy warto kupić ten rower. Ewentualne wasze propozycje będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower bedzie po prostu lepszy, szczegolnie w kontekscie przyszlych modernizacji

 

osobiscie nie znam nikogo, komu by sie gorzej jezdzilo na bardziej sportowej ramie, nawet jesli preferuje niedzielne brykanie po szutrach...im wiecej sie jezdzi, im trudniejszy teren, tym wygodniejsze okazuja sie pozornie te mniej komfortowe rozwiazania - sportowa rama, siodlo z cienka wysciolka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

siodlo z cienka wysciolka itp

 

no... no... Tylko mi się tu Nabiał nie zapędzaj. WTB Pure V nie zamienie na żadnego krosiarskiego anorektyka chocby mi dopłacali. Paradoskalnie najwygodniejsza dla moich 4 liter jest wersja starsza - nie obecna - i to - znowu paradoksalnie - nie z tytanowymi ale ze stalowymi prętami...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...