Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 579
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. Po primo Garmin nie potrzebuje telefonu do obliczania / przeliczania trasy. Garmin może całkowicie niezależnie funkcjonować bez tego komunikacyjnego urządzenia. Po drugie primo 😁 W Edku wyskakuje przy zboczeniu ( nie seksualnym 😉) mała beleczka na dole z treścią zależną od ustawień. Może to być prośba o zezwolenie na przeliczenie , powiadomienie o przeliczeniu kursu.
  2. @burz masz drobną nieścisłość w dziennym trybie . Po co dałeś warunek baterii jak nie zdefiniowałeś co się ma stać po nie spełnieniu owego parametru . W tym celu zrób nowy filtr z tym warunkiem przypisując odpowiedni tryb świecenia. Do reszty upodobań 😉 nie wnikam 😁 choć mocno bym polemizował z warunkami nadanymi Varii. Pojedzie wolno jakaś "kaciała" gadająca przez telefon , radar nie wychwyci jako zagrożenia średniego nie zamruga , delikwent nie zwróci uwagi i leci w pupala.
  3. @Eathan moj wsad " częściowy " między innymi do 820 znasz. Wsad do Magene nic Tobie nie da bo jest oparty w większości na stworzonych trybach od preset 7 w górę . U Ciebie to by bez powielenia ustawień w OnelapFit nic nie dało. Założenia "taktyczne " 😉 publikowałem parę postów wyżej.
  4. Ładnie wypadła w teście i potwierdza moje odczucia. ContinentalTerra Competition Race Rapid 25psi-19,6W ; 33psi- 16,3W ; 42psi- 13,9w ; 50psi - 12,4W , świetne trzymanie na mokrym, dobra odporność na przebicie. Generalnie Conti zrobił doskonałą gumkę .
  5. A zapomniałem napisać : Very High 1200 lm AT1200 / 1600 lm AT1600 High 1000 lm AT1200 / 1200 lm AT1600 Medium 800 lm AT1200 / 1000 lm AT1600 Medium-Low 500 lm AT1200 / 600 lm AT1600 Low 200 lm AT1200 / 300 lm AT1600 Powolne miganie Szybkie miganie
  6. Tak @burz mam " rozkminę ". Te tkz . "preset" od 1 do 10 są to natywne tryby w ekosystemie Magene Light Network . Są to tryby którymi można przełączać bezpośrednio w lampie przy pomocy fizycznego "guzika" . Natomiast te nazwane po imieniu są z pakietu Garmin SDK i są tylko dostępne po sparowaniu z urządzeniem Garmina. W zrozumiały sposób nie są dostępne do fizycznej obsługi "lampkowym pstryczkiem ". Ale Edek może nimi sterować..... tymi swoimi jak i Magene. 😁 Postawiłeś na fajny rozsądny minimalizm . 👍 Też zmienię u siebie ten peleton na " grupa", brzmi o wiele lepiej i jest krótsze.
  7. Sobie właśnie teraz przypomniałem ,że obiecałem dać foto z nocnego asfaltowego świecenia AT 1600. Do pierwszej bańki 10 m , kolejne też co 10 m. Tryb 1600 lm.
  8. @burz 1 400lm 2 800l, 3 1600lm 4 dzienny błysk 5 nocne błyski 6 pulsujące od 7 do 10 do własnej konfiguracji A w AT 1200 masz kolejno 300 , 600,1200 reszta tak samo.
  9. Moje pieseły mają takiego kaczora , świnki itp.i nigdy nie wpadło do mojej głowy takie zastosowanie rowerowe @CoolBreezeOne 👍
  10. Wiem bo miałem tą betę i zrobiłem downgrade jak mi się restartowała po próbie wrzucenia trasy.
  11. U mnie Edek 30.18 , Connect 5.23.1 czyli najnowsze.
  12. @Eathan to coś dziwnie masz ptaszki postawione w opcjach. Ja mam kilka szpejów i z automatu leci telemetria na odpowiedni rower zapisany w "chmurce" 😉
  13. Po dekadach 😉 posuchy u Garmina , wielu latach przelanych łez , milionie wysłanych maili na suport , wielkie G teraz poleciało w drugą stronę z lukrem........ Można monitorować dystans , godziny eksploatacji........
  14. @bashey_pl https://www.etsy.com/pl/listing/1812207292/okrga-sztyca-sioda-o-254-o-272-o-309-o?ls=a&ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=garmin+varia&sts=1&local_signal_search=1&plkey=EuhPr0mD2jvXjU66WObJ57J7OR3c%3ALT854a8f6371630ffded9428ed2543c50a61d21f53 lub https://pl.aliexpress.com/item/1005007171277203.html?spm=a2g0o.productlist.similar_items.18.2088231b2yvTCz&utparam-url=scene%3Aimage_search|query_from%3Adetail_bigimg|x_object_id%3A1005007171277203|_p_origin_prod%3A1005007348735329&algo_pvid=20ddc371-d9ee-49ef-8727-734a9d4c9b0c&algo_exp_id=20ddc371-d9ee-49ef-8727-734a9d4c9b0c&pdp_ext_f={"order"%3A"9089"%2C"orig_sl_item_id"%3A"1005007171277203"%2C"orig_item_id"%3A"1005007348735329"%2C"fromPage"%3A"search"}&pdp_npi=6%40dis!PLN!13.48!12.21!!!24.42!22.11!%402103890917755432480172718e57ef!12000039691389879!sea!PL!0!ABX!1!0!n_tag%3A-29910%3Bd%3Aeb72b50c%3Bm03_new_user%3A-29895 lub są na pręty siodełka . Do wyboru do koloru . Jest od groma tego. Ja mam systemowe przykręcane do skorupy siodełka. Ale oprócz tego mam to z pierwszego linku.
  15. Dzisiejszy dzień nie będzie zaliczany do udanych . Pierwsza gleba w tym roku. Siekną wiatr boczny i dosłownie rzuciło mnie do rowu. Ale wracając do tematu ... @Eathan jak jedziesz i radar wykrywa pojazd podświetla się belka " DZIEŃ " czy masz cały czas "zaświecony " OFF " ? I tak samo analogicznie z innymi trybami. Czy na ekranie nic się nie dzieje ? Coś przekombinowałem bo strasznie się dziś gryzły AT1600 z Varią . Z innej strony zauważyłem ,że posiadacze tych najnowszych Edge którzy dostąpili zaszczytu nowych radarowych funkcji ( najnowszego firmware ) zostali pozbawieni wyboru standardu parowania radaru. Tylko bezpieczne BLE. Jak tak samo zrobili z najnowszymi czujnikami tętna ,pedałami to mamy totalną wujnię bo tylko można TRZY ( 3) takowe czujniki podpiąć . Jak tak dalej będą brnąć to kolejne możemy zostawiać w domu na półce . A to wszystko przez jakiegoś zjexxxxnego jełopa z EU , bo to ich wymysł aby tak było ( https://www.dcrainmaker.com/2025/01/the-begining-of-the-end-for-ant-wireless.html ). Bardzo mnie to ciekawi co zrobią w sytuacji gdy wszystko już będzie musiało latać po bezpiecznym BLE .....Varia 820 - dwa kanały , obustronny pomiar mocy , czujnik prędkości , czujnik tętna, przednie światło, Di2, telefon ....... coś będzie musiało zostać w domciu 😡 Pewnie pojawią się więcej kanałowe chipy z obsługą BLE i udostępnią API /SDK innym producentom i programistą . Zobaczymy .
  16. A najlepsze to jadę koło płota wszystko jest ok . Stanę zaczyna się rajd duchów, ruszę to znowu wraca do normy. Tak samo jest ze szpalerem drzew . W 515 czegoś takiego nie było. Ale tam była inna technologia ( częstotliwość ) pracy radaru. Zobaczymy czy coś się zmieni jak wydadzą nowe firmware. "Wiącha" też jest szeroka jak zauważyłeś. Ciut szersza niż w 515 . Ale to dobrze i nie dobrze 😉. Dobrze bo na zakrętach nie traci kontaktu z obiektem tak jak inne radary. Źle bo" zbiera" cały ruch z okolicy 😁 . Ale po za zurbanizowanym terenem , współbieżnymi drogami nie ma problemu i takie sytuacje są marginalne. Tak właśnie trzeba ustawiać czujniki w Edku. Wczoraj testowałem z ciekawości warunek w SBL sterowania AT 1600 "panelem solarnym " w 1040 odnośnie sytuacji jazdy tunelem . Szybszy czas reakcji niż gps. Muszę się jeszcze poszlajać pod różnymi obiektami w celu kalibracji .
  17. @Eathan dokładnie w takich samych okolicznościach jak opisałeś na postoju zaczyna wykrywać ruch " duchów" . Podejżewam ,że wpada w jakieś interferencje na balaskach płotów.. Co do wykrywania fluktuacji lini poruszania się aut to trzeba brać pod uwagę iż zespół rower radar też nie porusza się idealnie w lini ,drobne zawirowanie i mamy taki efekt pływających na boki ( jakby się próbowały wyprzedzać ) pojazdów. Czas działania mojej 820 na SBL czyli świeci jak wykryje ruch to tak jak kiedyś pisałem 15do 16 godzin. Ale po przejsciu w tryb manualny i tak jak Garmin przewidział czyli stałe świecenie dzienne czas pracy spadł do 12 godzin. Nijak to się ma do deklarowanych 25 godzin. Teraz kwestia ładowania , za pierwszym razem bez problemów podjęte ładowanie ( ładowarka 2A) . Kolejne ładowanie ta sama konfiguracja i diody migają na " błąd" . Inna ładowarka i to samo. Reset i leci ładowarka 1A . Zaczyna się ładowanie. Kolejny cykl pracy i ta sama sytuacja. Teraz łączność BLE. W tym trybie sparowania nie działa SBL i cały ten smart. Trzeba ustawiać każdy kanał w inny tryb. Radar po BLE a jego światło już po ANT+.
  18. Takie są skutki niedbałego wykonawstwa elementów z karbonu i nie trzymania tolerancji . Dobitnie to się uwidacznia w rurach podsiodłowych , suportach . Sprawdź suwmiarką wymiary i w zależności od rozrzutu podejmie się odpowiednie kroki. A stosowanie pasty do karbonu na styku sztyca - rura to zło wcielone. 👎
  19. @smw44199 trudno nie zgodzić się z Twoim trafnym spostrzeżeniem . Mało tego , coraz mocniej wciskający się model subskrypcyjny pokazuje dobitnie kierunek w którym Garmin zmierza.
  20. Garmin zmusza właścicieli nowej Varii do zakupu najnowszego Edge. Jak chcesz wszystkie bajery to kup 1050 albo najlepiej najnowszego 1060 i przez pierwszy rok rzucaj nim o ścianę bo tylko do tego będzie się nadawał. Mocno kibicuję Chińczykom.😁
  21. Panowie .......błagam o pokutę i rozgrzeszenie dla mnie 😉 , że Was na taką minę sprowadziłem. Moja Varia leci na reklamację. Dziś taki wkuxxxny jeździłem i tylko myślałem jakim jestem wielkim jeleniem. Co kupiłem .....ano Varię 515 z wychlastanym akumulatorem a za port usb-c dodatkowo dopłaciłem 600 zł. Garmin znowu przekombinował tak jak z micro ledem w Fenix 8 pro . Czas działania mojej 820 to 12 godzin , problemy z ładowaniem , radar jest tak czuły ,że wychwytuje ruch z alternatywnej rzeczywistości ( dziś na PUSTEJ !!!!! drodze jak stałem radar pokazywał taki ruch jak na Gubałówce w szczycie sezonu ). Jednym słowem totalna wujnia. Mało tego problemy z tym ich BLE. Nic nie chce gadać w tym standardzie z 820. A żeby gadało to musimy zredukować do starej poczciwej 515. Czyli tak jak wspominałem mamy 515 plus sześset za usb c.
  22. @Eathan czekaj ..... zaraz sprawdzę . Mea culpa ...... faktycznie można trzy konfiguracje wrzucić i przełączać. Sorki 🫣 za wprowadzenie w błąd.
  23. @Eathan Nie da się . Musiałbyś za każdym razem usuwać poprzedni i ładować ten na którym zamierzasz jeździć. Po za tym odfajkowywanie w czujnikach 1040 odpowiednich świateł aby Edek nie dostał od dobrobytu padaczki 😁. Ale ...... nie testowałem tego , wrzucić w pola danych dwa SBL jeden ten zwykły a drugi SBL#2 . Do nich załadować wsad dla każdego zestawu. Tylko nie wiem czy Garmin nie sfiksuje. I należy też pamiętać , że Edek obsługuje tylko 9 ANT+ i 3 BLE równocześnie.
  24. @zekker dokładnie to tylko i wyłącznie wina gminy. U mnie robili asfalty na pałę na tak zwanego "ryja" . A potem jak jest to wszyscy wiedzą. Boli mnie tylko to , że przez 30 lat mieszkańcy jeździli i nagle pewnego dnia budzą się w nowej rzeczywistości. Bo jeden baca nagle sobie umyślał aby gmina wyskoczyła z dutków za ten jego "asfalt " . Z kolei inny sąsiad tego bacy "zdenerwowany " jego poczynaniami wyszedł z założenia .... ja nie dojadę przez fajfusa do siebie to walnę też płot i on ( ten fajfus ) też nie dojedzie .
  25. No dobrze kierownicy i kierowniczki 😉 ..... lecimy. Zrobione przetestowane , działa aż miło. To jest już wersja ostateczna. Nie będę robił jak Garmin poprawek poprawki 😁. Ustawienia w smarcie Varii pominę bo chyba wszyscy już je znają . Skupimy się na Magence. po przekroczeniu 5km/h w dzień uruchamia się tryb mrugający ( własna wariacja 0-300-600 lm) ( 18 godzin działania) ale jeżeli bateria spadnie na "low" tryb dzienny przechodzi na ten sam wzór "mrugów" ale 0--100-300 ( 48 godzin działania) jak wjadę do ciemnej pupy przechodzi na tryb stały 1000lm jak nadejdzie wreszcie noc przejdzie w tryb stały 1000lm ale jak podczas tej nocy zacznę upalać gdzieś w dół ( albo pogoni mnie pieseł ) i przekroczę 35 km/h oświetlenie przejdzie w tryb 1600lm Nie bawiłem się warunkiem noc - bateria bo z reguły nie śmigam po " ciemkości " i zawsze mogę ewentualnie przejść w tryb manualny w celu obniżenia mocy. @Mandoleran też mam przełożone mocowanie na wersję pod kierownika. Nie lubię jak coś mi sterczy nad. Pomimo tego myślę nad jakimś ładnym fikuśnym uchwycikiem integrującym Edka z Magenką .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...