-
Liczba zawartości
967 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Mandoleran
-
[czapka] co pod kask latem
Mandoleran odpowiedział pierotez → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Nie wszystkie kaski mają siateczkę, a w lasach robali jest co nie miara, już parę razy było że musiałem się zatrzymywać bo coś mnie łechtało po łepetynie. W dodatku pocę się dość mocno i gąbki są momentalnie przepełnione w czasie jakiegoś postoju. Jechałem ostatnio parę razy bez czapeczki i jednak ta czapka u mnie musi być, a też "graveluje". Czapeczka do kasku dobrze wentylowanego jest dobra, przynajmniej po ściągnięciu gdzieś na chwilę nie ma tego "odrzutu" mokrej zimniej gąbki. Dodam że jeżdżę w kasku bardziej pod szosę, bez daszka. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Mandoleran odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Może dobrze jest zacząć od Bike Fittingu? Nie wiesz czego chcesz, a kupisz jakiś rower i okaże się że będzie jeszcze gorzej, niż na tym "góralu" Tak samo jak " Dłuższa jazda" Dla niektórych to 20 km a dla innych z 200 lub 2 godziny lub 12 godzin , czy nawet więcej
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Mandoleran odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
To równie dobrze można rzec, że po co płacić za silnik i jeszcze go wspomagać, To już nie lepiej kupić "moplika", gdzie nadgarstek nas wyręcza? Było już wcześniej wspomniane, rower ma wspomagać, a nie żeby zrobić z niego windę. Jak ktoś robi z tego windę i nie potrafi dobierać kadencji do trybu wspomagania, no to jego problem że wszystko szybciej się sypie. Ale jakby nie patrzeć, to taki "random" też jest potrzebny dla rynku
-
Zawsze Olx kojarzył mi się z Januszerstwem do potęgi entej. Kilka rzeczy lata temu tam wystawiłem i nigdy więcej.
-
Jak ktoś cały czas na twardych biegach na max wspomaganiu to się nie ma co dziwić
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Mandoleran odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Bidon] Jaki bidon rowerowy do ciepłych napojów
Mandoleran odpowiedział tiko35 → na temat → Akcesoria rowerowe
Cały czas na fidloku jeździłem z butelkami, w sumie tylko po to go kupiłem żeby nie bawić się w bidony. 1,5 litra bez problemu ogarnia, pewnie nawet i 2 litry. Jeżeli ściśniemy miękką butelkę która nie powróci do pierwotnego kształtu - to trzeba będzie albo dmuchnąć, albo przyciągnąć żyłkę. Minusem na pewno fidlika jest że trzeba będzie się przyzwyczaić do tego montażu, na początku mogą wystąpić problemy z trafianiem i mimo że jest tam naprawdę mocny magnes to nie zawsze się to udaje. Niestety mój fidlok poleci na jakiś olx i mimo że lubię te rozwiązanie, to jednak wolę się go pozbyć, elektronika połączona z mocnym magnesem nie do końca się lubią -
[Bidon] Jaki bidon rowerowy do ciepłych napojów
Mandoleran odpowiedział tiko35 → na temat → Akcesoria rowerowe
Najlepsze co do tego może być to tylko Fidlok, tutaj nie ma mowy żeby coś hałasowało czy się rysowało. A rozmiar pomieści dowolny. -
[e-bike] Merida esilex lub coś podobnego
Mandoleran odpowiedział Ullses01 → na temat → Elektryczne - e-bike
Jeżeli mieszkasz w górzystym terenie, a nie chcesz zrezygnować z asfaltów czy szutrów, to wtedy powiedzmy że może mieć to sens. Kluczowa tutaj będzie waga, powiedzmy że max 13kg.w więcej bym się nie pchał. Można spojrzeć na produkty Scotta, mają w swojej ofercie ciekawe elektryki i wagowo tyle ile budżetowe analogi. -
Pozycja wyprostowana może okazać się tym czego szukać nie będziesz, chyba że krótkie trasy. Ja też przesiadałem się z mtb na gravela i wiem że wyprostowana pozycja by mi tylko szkodziła, a też nie mam zapędów sprinterskich .
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Mandoleran odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Gdzie taka cena? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Mandoleran odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To drugie. Pod koniec sezonu zaczęła świrować z niewiadomych do końca przyczyn. Nigdzie nie było uderzone ani zalane, po prostu przestała działać poprawnie. Dwa lub trzy razy w serwisie było i po zresetowaniu działała może przez 100km, a później znowu świrowała, a najlepsze jest to że za każdym razem inaczej. Raz działał tylko środkowy zakres, co mogłem może z 2 przerzutki wrzucić na dół i do góry, a innym razem zatrzymała się na najtwardszej bez możliwości wrzucania. Ręczny reset nic nie dawał, trza było pod urządzenie diagnostyczne wrzucić, tylko wtedy można było ją wybudzić. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Mandoleran odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Też dziś przyszło parę fantów. Długo wyczekiwana tylna przerzutka Grx 815 Di2. I trochę mania lekkości mnie ogarnęła 1. 2x koszyk Elite model Leggero ( 17 gram ) 2. 2x Bidony 50 gram za 550mm. Na plus faktycznie dośc lekki i bardzo miękki i nawet po odkręceniu nie zajeżdża za bardzo plastikiem, może jeden sezon wytrzymają . 3. Dynamic Barkeeper. Nowe mleko do wypróbowania w tym sezonie, ale na próbę wziąłem tylko 250 ml. tyle powinno wystarczyć na jeden sezon. Podobno nawet strzał z naboja mu nie straszny, zobaczymy co wszystko będzie "werte" . -
Nie tylko wiatru, ale pięknie działającego napędu - no chyba że napęd chodzi tak że lepiej faktycznie te słuchawki założyć 🙃 Nie dalej jak z 7-8 lat temu też tak śpiewałem, po co komu komiczny kask, przecież wszystko jest pod kontrolą, a w razie czego łeb do góry. Zresztą za kask trzeba zapłacić a łeb się zagoi. 2,5 tygodnia w szpitalu, miałem więcej szczęścia niż szarej masy pod kopułą, ale tutaj trzeba się samemu przekonać by się nauczyć, czego oczywiście nie życzę
-
Ja jeżdżę i zwiedzam ale też dość dokładnie wcześniej rysuje/ przeanalizuje trasy, więc wiem mniej więcej na jakim odcinku pocisnę, a na jakim pozwiedzam . 45 dla mnie jest idealnym kompromisem ( przynajmniej tak mi się wydaje mimo że na mniejszych nie jeździłem ) bo wiem na jakich jeżdżę trasach, ale na pewno kiedyś czegoś węższego też spróbuje. Większość graveli nawet nie mieści opon większych niż 45, ale zgadzam się że jak już większe balony to nie dla barana .
-
Trzeba też uwzględnić gdzie i jak długie wycieczki planujemy robić. Ja osobiście wolę trochę mięsa w oponie bo staram się za każdym razem wybierać inne drogi po których jeszcze nie jeździłem i też mam na uwadze jakie mogą mnie czekać niespodzianki, bo nie wszędzie da się luknąć google mapsem . Dlatego ja postawiłem na komfort, a takie coś zapewnia 45 na nieco mniejszym ciśnieniu, bo wiem że na takim balonie moje średnie będą lepsze bo mnie mniej wytelepie co za tym idzie wymęczy i nie mam tu na myśli tylko lasu z korzeniami na trochę słuszniejszym dystansie. Jak tanio, to trzeba polować na promocje, mi udało się wyrwać P. Cinturato za 139 zł i zgadzam się że warto na coś lepszego postawić niż kupować byle co z czego zadowoleni nie będziemy, co w rezultacie będziemy i tak rozglądać się za czymś innym.
-
[rower i życie] Rowerowy kryzys
Mandoleran odpowiedział gyrill → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Na rowerze jeżdżę całe życie, ale dopiero od niedawna rower poznaję na nowo. U mnie rower głównie był podstawowym środkiem transportu i w sumie nadal nim jest, ale od kiedy kupiłem sobie "Gryzonia" to poznaje na nowo czym jest jazda dla przyjemności. Nie patrzę na dystanse, nie patrzę kiedy dojadę do celu, same pokonywanie dystansu po nowo nieodkrytych trasach jest wystarczające. Jedynie czego mi trochę brakuje, to to że nie mam z kim jeździć ale z drugiej strony solowa jazda też mi aż tak nie przeszkadza, a czasem na trasie poznaje się fajnych ludzi. -
[rower i życie] Rowerowy kryzys
Mandoleran odpowiedział gyrill → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Punkxtr. To jest nas dwóch i pewnie też się tutaj narażę. 🤣 Hahahaha zupełnie jakbym siebie słyszał, mam dokładnie tak samo, tyle że rowery to nie tylko jedyne moje hobby . Moje znajomki jak dobrze pójdzie że z 2 razy w roku się spotkamy, to też tylko tematy na to ile czasu na wszystko brakuje. Bamber rośnie, bolące kolana, plecy, nadciśnienie.... I nic z tym nie robią i nawet nie chcą nic robić ( szczerze to nawet takich ludzi mi nie szkoda) . Wiadomo starość każdego dopada, ale jak widzę moich rówieśników a też mam 40 lat, że łeb albo łysy albo siwy, wsiada do wiekowego mercka, albo mam problem z dobiegnięciem do autobusu, to jestem najszczęśliwszym chłopem ze wsi 🙃. Każdy niech sobie układa to życie jak chce, ale gadanie o tym jak mieliśmy kiedyś - a jak mamy teraz, dobre jest jedynie w rozmowach w toku . -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Mandoleran odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tego Knoga daj sobie pod kierownice, lepiej tam pasuje, chyba że kable za mocno kolidują -
@tobo Ja od początku wiem czego oczekuję po rowerze ze wspomaganiem. Na pewno nie będzie to żadna rekreacja, co już wcześniej wspomniałem i tak po prawdzie kultura czy nawet głośność jest u mnie 2 rzędna, ważne by było to jak najmniej awaryjne w miarę możliwości ( przynajmniej te 5 lat ). Tego czego oczekuję po rowerze do moich potrzeb, to, to, żeby był jak najmniej "serwisowalno-eksploatacyjny" bo nie mam za bardzo ochoty i ostatnio nawet czasu by bawić się w to samemu i też dlatego od początku jestem za piastą planetarną ( raczej tutaj będzie Enviolo ) + pasek, a bateria przynajmniej 750. Nie oczekuje by rower był lekki, to ma być wół roboczy, ma mieć błotniki, bagażnik, będą sakwy, oświetlenie... Nie chcę też motorynki wiec manetka odpada, chyba że do jakiegoś wypychu . A budżet to można powiedzieć że jest dość elastyczny .
-
Sama nazwa wskazuje że to ulep, a ulep może być różny, o ile faktycznie fabryczne konstrukcje mogą być wagowo zbliżone, tak ulep już niekoniecznie I naprawdę chciałbyś czymś takim jeździć po górach, po wymagających singlach? Jak na 1 lepszej hopce rower może Ci się rozlecieć i do kogo będziesz miał pretensje, do producenta co zrobił ramę która nie wytrzymała konwersji, gdzie będziesz szukał winnych? Gorzej jak będziesz ich szukał na wózku.
-
@kipcior Ulep do ciorania enduro po górach? No to trzeba mieć jajca nawet jak poszukamy jakąś dobrą ramę . Nie bez powodu producenci starają się takie rowery w jakimś stopniu wylajtować, a taki bafang+ pakiet+ to wszystko dobrze umocnić by wytrzymało trudy ciorania na jakimś Twisterze w rowerze ( mimo wszystko nie przystosowanym do konwersji ) ponad 35+kg!! No trzeba mieć naprawdę jajca i pustostan w głowie 🙃. Irytujące pewnie jest sama jazda na takim rowerze w miejscach do niego nie przeznaczonych, ja rozumie że trzeba dojechać do tych gór i wielu albo zagryza wargi i jedzie na rowerze, albo wrzuca rower w auto i dojeżdża na miejsce .
