-
Liczba zawartości
6 242 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
108
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez spidelli
-
@chrismel @pecio Te ogniwa, które dostałem z PB Lendlensera są nieco inne, niż te, które były w Convoyach: Sory, mam słabe światło. W średnicy też jest niewielka różnica. Białe ogniwo nie za bardzo chce wejść do Convoya. Zielone wchodzi do PB, jest odczyt stanu naładowania, jedyne co to grzechocze przy mocnym potrząsaniu. Tak, nie są tak do końca kompatybilne. Ale też nie był to dla mnie priorytet - w tej chwili mam 3 zielone ogniwa, którymi obskoczę rzadko używane Convoye (wróciły u mnie do roli latarek) i 3 białe - 1 ogniwo mi spokojnie wystarczy na całą niedzielę poza domem do podładowania licznika czy telefonu, PB na dwa ogniwa będę brał na sakwy, tak jak pisałem, zawsze na noclegu mam dostęp do 230 V więc to nie problem, żona ma swój PB, zawsze mogę zabrać zamiast lampki Sigma - B&M, który też ma opcję PB (ale skromne 2000 mAh) czy jako drugi telefon - młotkofon Kruger&Matz z opcją PB Na plus Lendlensera jest to, że ładuje słuchawki, zegarki, w przeciwieństwie do nonejmów albo gadżetów z logo jakiejś firmy, które po minucie przestają ładować. Jak już ostro wszedłem z OT to szpej pt. kabelki, ładowarki itp. - obok narzędzi - odchudzam w wersji sakwowej - za dużo tego taszczymy zawsze jak na kogoś kto w najgorszym wypadku trafia z namiotem na pole namiotowe i opłaca gniazdko
-
[10000] grqvel prosta kierownica xl
spidelli odpowiedział lukasz43 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Chyba się wpasuje natomiast napęd ma dość twardy, dość szosowy - pytanie czy go wykorzystasz. DSX ma bardziej miękki napęd ale jak nie pasował, to trzeba szukać dalej - coś z hydraulicznymi hamulcami, oponą 40 - 45, miękką korbą, raczej gravelowe 46/30 z przodu niż szosowe 50/34, ewentualnie bez przedniej przerzutki bo raczej po płaskim. Z tyłu coś ze sprzęgłem czyli GRX albo coś od Wuja Srama. W granicach budżetu masz Giant Fastroad Adv czyli karbon - cennikowo i w sklepie Gianta to 9999 ale sklepy z listy mogą mieć taniej, widziałem za 8600 ale za mały. -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
spidelli odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Jurek63 Geometria i rama na zamówienie, hęd mejd.... Jako ostatni rower w życiu - można się zapożyczyć 😉 -
@pecio Wie o Garminach więcej niz ja. Taki GE2 to 16h wg specyfikacji. Niech będzie 12 w realu - myślę, że spkojnie wystarczy, zwłaszcza jak podładujesz na postoju.
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
Dość biednie, biorąc pod uwagę brak sztywnych osi i napęd 2x9 na niskich grupach Acera/Altus. Chyba że możesz go kupić bardzo tanio ale po co, skoro w budżecie możesz kupić tego felta z lepszym napędem, chociaż chyba też na QR.
-
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
spidelli odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Smakowity: Mostro Integrale — Prova Cycles - Custom Titanium Bicycle Frames -
@HSM Czekamy na odpowiedź aliexpresu
-
No tak, amelinium, tego nie pomalujesz, teraz i jankesi o tym wiedzą No właśnie, dlatego np. haki przerzutek wolę mieć w zapasie. Mam już 5 różnych Będą gratisami przy odsprzedaży rowerów
-
Wolę nadłożyć drogi i oddać w sklepie niż migdalić się z paczkomatem, zwłaszcza, że zwroty na odległość są bardziej upierdliwe - nie wystarczy 9 liczb naskrobać na pudełku Jeśli ma się konto w CR wystarczy telefon, gdzie nr zamówienia łatwo znaleźć (ew. mail z potwierdzeniem zakupu).
-
Pozycjonowany bardziej jako gravel (szersza opona, miękki napęd) ale wrzucam poglądowo: Marin DSX 2 2024 Ostrowiec Świętokrzyski • OLX.pl
-
Pytałem w kontekście tego zastrzeżenia o długiej pracy na baterii. Jeśli jedziesz turystycznie to pewnie nie raz i nie dwa zatrzymasz się coś przekąsić - w tym czasie podłączasz nawigację pod powerbank - ale nie sądzę, żeby tego wymagała. 10 czy 12 godzin jazdy brutto (z przerwami) powinna wytrzymać bez doładowania. Ja ma eTrex 32x i nigdy nie udało mi się rozładować akumulatorków AA poza połowę, z reguły na każdym noclegu mam dostęp do 230 V więc rano znów był pełne (przy jeździe z sakwami). Podczas jednodniowego wypadu (cała niedziela na rowerze) wystarcza mi powerbank, żeby nawet na krótkim postoju podładować licznik i telefon (telefonem robię zdjęcia i czasami rozsyłam znajomym, żadnego nawigowania). Właśnie dokupiłem powerbanka Lendlensera na jedno ogniwo 18650 bo ten na dwa mi miejsce zabierał a na jeden dzień jazdy prądu mi wystarczy. Piszę tak zanim się wkręcisz w ładowanie w czasie jazdy bo to przy ultra może mieć sens ale przy turystyce - szkoda gniazd....
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
Pytanie czy w tym wypadku - braku części - to wina sklepu, dystrybutora czy producenta.... Skoro problem jest powszechnie znany, w tym producentowi to pewnie musiał na mocy prawa odpalić akcję serwisową (to żadna łaska, to obowiązek producenta) i być może części brakuje. Fraza "orbea oiz uokik" nic nie zwraca...
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
Nie miałem do czynienia z takimi rowerami ale to już musisz sobie rozważyć na ile jest możliwa poprawa napędu - od strony technicznej i czy ma to sens ekonomiczny - i faktycznie nie lepiej wymienić/dokupić lżejszy rower pod turystykę. Ale ciekaw jestem co tam wykombinujesz 👍
-
No niby normalny ale jakoś tak nie jeździ.... Chyba że ten dwusuw to żart a nie wyraz desperacji... Zmiana roweru to sensowna rada.
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
Ja się dziś zmobilizowałem na seteczkę, pogoda niby ok, trochę chmur ale słońce wychodziło, wiaterek w plecy. Ale jak zawinąłem pętelkę na powrót, to już gorzej było, ostatnie 30 km pod wiatr, momentami dramat, ledwo się turlałem Jednak wentylator to nie to samo -
[10000] grqvel prosta kierownica xl
spidelli odpowiedział lukasz43 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
A gdzie chcesz jeździć? Płasko czy przeciwnie, asfalty czy szutry? Ten Scott ma względnie szeroką oponę ale dość twardy napęd szosowy 50/34 i 11-32. Pod górkę może brakować, zwłaszcza jeśli wiele nie jeździsz. Tylna przerzutka nie ma sprzęgła więc jak zjedziesz na jakieś wyboje, to łańcuch może grzechotać o ramę. To IMHO bardziej fitnes niż gravel Mam na myśli rower z linka od @yapabaka -
Startujesz w ultramaratonach?
-
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
Mnie wkurzają takie wpadki sprzętowo-softwarowe... -
[Statystki] Dystans 2025
spidelli odpowiedział smw44199 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 5570 km (mtb, szosa + trenażer) [2103 km outdoor] Bliitz - 5457 km (szosa, gravel, trenażer) michalr75 - 2356 km (Terenówka, Mieszczuch (vintage MTB) Przeciętny- 1800 km (mtb, grv) smw44199 - 1550km (cross) Jacekddd - 1415 km (velomobil - rower poziomy) ernorator (gravel, szosa, trenażer) - 1337 km provayder - 1235km (szosa, MTB) Zbyszek.k - 1221 km. (trenażer + gravel) thorcik - 1032 km (MTB) CoolBreezeOne - 980 km (MTB) revolta 927 km (MTB) SpinOff - 839 km (gravel, trenażer) Lextalionis - 752 km (gravel) Electronite - 696km (szosa) Sansei6 - 630 km (MTB) JWO - 615 km (MTB) TheJW - 573 km (MTB, dojazdowy) dfq - 554 km (MTB, trenażer) spidelli - 440 km (szosa: 312, gravel: 96, MTB: 32, trenażer: 1244 - nie liczę do dystansu) Grochu86-240km(gravel,szosa) Joker86 - 225 km ( gravel) NeefMe - 183 (MTB) Eathan - 64 km (gravel) l2cz3k - 46 km (MTB) -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
spidelli odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@WaGiant Bardzo dziękuję! Aparat leży i kurz zbiera, za psi pieniądz szkoda sprzedawać a może w końcu i ja jakąś ładną fotkę zrobię Bo wiatraki w tej pozycji źle wróżą na ostatnie 30 km...
