Skocz do zawartości

clavdivs

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 814
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez clavdivs

  1. Ja mam inne zdanie. Orkan zrobi to samo co rower z deca, a zostanie Ci 700zl. Kola to też żadna rewelacja. Amator jedynie co odczuje to serwis, dużo wyższy niż w przypadku standardowych kół.
  2. lepiej hamują, trwalsze, lepiej wyglądają. Nawet głupia baryłka od regulacji jest lepsza w R8000. Jak ktoś szuka to znajdzie. https://www.olx.pl/d/oferta/hamulce-szosowe-shimano-ultegra-br-r8000-przod-i-tyl-nowe-7-CID767-IDZItQr.html
  3. Tectro to akurat padlina. W przypadku hamulców im wyższa grupa, to nie tylko lepszy wygląd, ale tez lepsze działanie. jak kupiłeś nowe koła, to znaczy że z rowerem się nie będziesz rozstawał, tym bardziej bym zainwestował , by w trakcie sezonu nie bawić w moderkę.
  4. Ja uważam odwrotnie, wielkiej kwoty nie dołożysz, a masz dobrze wyglądający, wykonany produkt.
  5. Gravele z 1xx wybierają bardziej świadomi rowerzyści, bo taki napęd chcą. Do dynamicznej jazdy w trybie raz teren, raz asfalt napęd 1xx lepiej sie sprawuje, tam gdzie jest wiecej asfaltu wybierany jest napęd z 2rz korbą. Co do gianta. Na jednym napędzie i drugim da się jeździć. 2rz ma większy zakres. Jak ktoś woli obsługiwać napęd tylko jedna manetką niech wybierze 1xx, za wygodę zapłaci wyższymi kosztami napędu. kaseta do 1xx to około 300zł, do 2rz 200zł.
  6. To jest klucz do nakretki korby kontrujacej luz.
  7. W dużych korporacjach proces decyzyjny bywa bardzo nie logiczny zwykłym ludziom. Taki przykład, proces załadunku kontenera powodował że 20% produktów szła na śmietnik po dotarciu do odbiorcy, nikt sie tym nie przejmował, bo nowa metoda pozwałała na 2x szybsze ładowanie i 60% więcej. Hajs się zgadzał. Na większośc problemów przymyka sie oko bo po co się wychylać, rozwiąże problem a laury zbierze mój szef, dopóki nie zrobi sie wokół tego większego smrodu, nikt specjalnie się tym nie przejmuje.
  8. Do czego jest ci potrzebny drugi blat?
  9. To kwestia ciśnienia, niż napędu i roweru.
  10. Knks Wyciąłeś jedno zdanie z mojej wypowiedzi. Napisałem w jakich warunkach Grvele dają wciry xc. Za duże masz wyobrażenie na temat FS XC. Ogólnie przyjęty teren jest względnie łatwy. Podobnie z szosa, zwłaszcza typu endurance. Szosa jest tak szybka jak dobra jest twoja kondycja. Endurance nie będzie szybsza od gravela z opona szosową 32C i opartym na GRX 2x. Graveli uniwersalnych leczących cechy roweru gravel i endurance jest całkiem sporo. Wynik postępu technicznego. Ja uważam że kolarstwo szosowe czeka regres a nie progres, rowery szosowe są zbyt drogie, modele podstawowe które by pozwoliły na wejście w ten sport nowemu narybkowi sa zaniedbane przez producentow lub prawie ich nie ma. Konkurencja w postaci graveli jest ciekawsza. kipcior Ja naprawdę nie mam takiej potrzeby wydać miliardy na FS, żeby wjechać gdzieś na jakąś górkę z 2 razy w życiu. Za tą cene zasponsoruje sobie wycieczkę z rowerem, której nie zapomnę do końca życia. Wyspecjalizowane rowery to model n+1, i tak mnozy sie liczba tych rowerów, wydajesz pieniądze, a i tak nie masz czasu by na nich jeździć, bo aktywnie wykorzystuje może 2 z nich.
  11. spidelli Jak mamy robić porównanie, to bardziej by mi odpowiadało to z telefonem, kiedyś służyły tylko do rozmowy i wysyłania sms-ow, teraz w telefonie masz aparat, telefon, nawigacje, bankowość. Masz odpowiednią kwotę, budżet na swoje hobby rowerowe. Jak chcesz porównywać gravela z rowerem wyspecjalizowanym to kwotę roweru uniwersalnego dzielisz przez ilość konkretnych rowerów które są wyspecjalizowane. Czyli jak masz szose i mtb to kwotę za te rowery sumujesz i porównujesz z gravelem za takie pieniadze. Przykładowo gravel za 15tyś porównujesz z szosą za 7,5 tyś, lub Mtb za 7,5 tyś. Czy gravel za 15 tys wypadnie gorzej od szosy za 7,5? Nie. Czy z XC za 7,5? Nie. Uniwersalność się opłaca. Greg To że XC wypada lepiej w terenie trudniejszym to tez wynik szerszych opon, bardziej agresywnego bieżnika, niższego ciśnienia, szerszej kierownicy. XC na szutrach, czy asfalcie mocno zamula, a zamula bo używasz bardziej terenowych opon. jak wspomniałem wcześniej tego łatwiejszego terenu, jest znaaaacznie więcej.
  12. Od razu ostrzeżenie :). Ja opisuje rzeczywistość. Na zawodach z XC, jak trasa nie jest specjalnie przygotowana, to rowery gravel maja ban, na takie zawody. bo trenowa rzeczywistość to względnie łatwy teren, a trudne odcinki to tylko fragmenty. Dlatego gravele dają wciry XC. Szosa to głownie rowery endurance, typowe sportowe modele z ostrą geometrią do rywalizacji osiągają jakieś kosmiczne ceny, coraz bardziej spadają do niszy gdzie będzie ten sport uprawiać grupka zapaleńców. Endurance przyjmują coraz szersze opony, bardzo gravelowe rozmiary. Wnioski. W tym samym budżecie. Czy dopasiony gravel zastąpi 2 w średniej cenie szosę endurance i rower XC? Tak.
  13. Gravel, nauczyć się na nim jeździć i zastąpi ci, górala, crossa a nawet i szosówkę. uniwersalność tego roweru jest spora.
  14. Dlaczego masz mentlik? Co wzbudza Twoje obawy? Jak sztyca jest wysunięta blisko maximum, lub masz problem stanąć nad ramą, to powinny byc pierwsze sygnały że rozmiar jest nieprawidłowy. Spróbuj jazdy w dolnym chwycie i na ile czujesz się w nim swobodnie. zwróć uwagę na ustawienia , czy masz możliwość podniesienia kierownicy, lub jej opuszczenia.
  15. No dobrze nie doceniłem, zepsuć można i młotek, jak widać.
  16. Jak dla mnie dużo ceregieli przy dokręcaniu przewodów. Jak będzie przeciek, odkręcasz skracasz przewód nowa oliwka i kolejna próba. Hmm naprawdę trudno zrobić to na wyczucie?
  17. Chińczycy też się uczą robić grupy napędowe, coś co było powszechna opinią niekoniecznie ma taka obecnie. Całkiem możliwe że KRX działa sprawnie, opinie przy microshifcie tez się pojawiały że chiński i należy unikać, teraz takie opinie wygasły. Faktem jest że decydując się na taka grupę trzeba mieć troszkę rowerowe IQ i jakieś zdolności manualne, lub kogoś kto takie cechy posiada i pomoże. Jak weźmiemy że przy 3,500 alternatywą będą gravele na sorze, czy clarisie, to byłbym skłonny zaryzykować w tego KRX. Rowery stalowe jeżdżą tak samo jak inne, uzytkownicy stalowców jeżdżą bez kompleksów wobec innych i zapewne nie krzyczą" hej koledzy zaczekajcie na mnie bo jadę wlasnie 12 kg klocem", nie wyznawcy tez mogą na nich jeździć. Przynajmniej w eskerze nie masz problemów i zagwozdek jak zamontować jakieś akcesoria, bagażnik, czy błotniki, albo jak poprowadzić przewody. Esker 4.0 w tej cenie, do pracy i weekendowych wycieczek? Czemu nie.
  18. Zawodowcy jeżdżą w górach, bo preferowane są etapy górskie, które podnoszą oglądalność. Amatorzy jeżdżą tam gdzie mieszkają. ernorator Żadne herezje. Jedno nie wyklucza drugiego. Emocje związane z jazdą w grupie i rywalizacja w lokalnym wyścigu, czy w grupie znajomych powodują taka samą adrenalinę jak trudny podjazd. Bez treningu na płaskim też nic nie zrobisz, nie trenujesz zostawią cię na pierwszym zakręcie, nie utrzymasz koła, możesz wracać do domu.
  19. Kraksy zazwyczaj powodują ci niedoświadczeni lub ci co nie jeździli w grupie. Jazda w tunelu aero jest elementem strategii. Zabronienie jazdy blisko siebie w kolarstwie szosowym jest zaprzeczeniem tego sportu, to jak wprowadzić możliwość gry ręką w piłce nożnej. jazda solo na rowerem szosowym wcale nie jest bezpieczniejsza, tez możesz sobie zrobić krzywdę. Kolarstwo szosowe jest niebezpieczne i już. Jazda 50-60km/h na płaskim jest czymś nadzwyczajnym i zazwyczaj trwa to krótko, zazwyczaj osiągają takie prędkości ci co są doświadczeni. Zupełnie inaczej jest w górach, prędkości powyzej 50-60 km/h są często osiągane na zjazdach i potrafią to nawet bardzo zieloni.
  20. Jazda w grupie wymaga odpowiednich zachowań, zasad i powinny jeździć osoby doświadczone. Na filmie za kraksę odpowiada osoba jadąca solo. Kraksa wydarzyła się na ścieżce rowerowej, niekoniecznie to była zorganizowana grupa rowerowa, mogła to być przypadkowa grupa rowerzystów. Filmujący mógł stworzyć zator dla rowerzystów szosowych, cos jak samochód ciężarowy tworzy grupę szybszych samochodów osobowych. Jazda rowerem szosowym ogólnie jest niebezpieczna, solo też może ci się przytrafić coś niedobrego. W podsumowaniu nadal podtrzymuje że jazda w grupie po płaskim nie jest czymś nudnym, wręcz przeciwnie jazda za kimś daje bardzo inne warunki jazdy, a ten element wprowadza strategię w styl jazdy i czasami jest bardzo ciekawie. to nie ma nic wspólnego z głoszoną tezą ze na płaskim jest nuda.
  21. Góry to jakiś fetysz? Jazda po płaskim wcale nie jest nudniejsza, ani łatwiejsza, a jazda w grupie daje sporo emocji, adrenaliny i bardzo często wymaga myślenia strategicznego.
  22. clavdivs

    [Opony] do Gravel-a

    Dolny chwyt jest od prędkości grubo powyżej 30km/h, wtedy zysk jest o wiele większy, podobnie z jazda pod wiatr. Opony powinno sie dobierać do swoich potrzeb. Jak to jest gravel do jazdy do pracy, itp to nie widzę specjalnie sensu kupowanie opon za 5stówek komplet.
  23. Rower wygląda efektownie, ale moim zdaniem pojawi się problem. Rama była pod amortyzator? Jak tak, to krótszy widelec będzie miał wpływ na pozostałą geometrie, rower będzie prowadził się dziwnie, a krótszy widelec spowoduje obniżenie suportu, jest spore ryzyko że na zakrętach będziesz zawadzał pedałem o drogę.
  24. Specjalnie nie widzę przewagi 2x10 z takim 1x11, zakres podobny a łatwość obsługi po stronie 1xx, poza tym na 1xx łatwiej się lata w terenie, ale jak gust to gust. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-octane-one-flapjack-pd26139/?v_Id=156968&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAk9itBhASEiwA1my_6wvHmCXyZY-ZT8yJWiuFZErGmGJ5TaQScJSxfpTbmuNnmaZtrqmTLRoCIfMQAvD_BwE W tym rowerze masz Tiagre z grx400. Jakbym miał wybierać klamki hydrauliczne, wybrał bym GRX, sa wygodniejsze, maja większą klamkę punkt podparcia dla dłoni i palców.
  25. Możesz pokombinować z takimi adapterami. https://pl.aliexpress.com/item/1005004921361100.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.3.13a2kRFVkRFV3K&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40000.327270.0&scm_id=1007.40000.327270.0&scm-url=1007.40000.327270.0&pvid=7e992c7b-8039-44ef-b24f-4ecf55ac298f&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.327270.0,pvid:7e992c7b-8039-44ef-b24f-4ecf55ac298f,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&pdp_npi=4%40dis!PLN!13.65!15.14!!!3.30!3.66!%40211b600517064362016813926eb5c6!12000031025926167!rec!PL!!AB&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A Jakbym mial dwa rowery z barankiem, ten na szose 2x11, a w drugim wybrał bym 1xx
×
×
  • Dodaj nową pozycję...