Skocz do zawartości

NerfMe

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 360
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez NerfMe

  1. Zajefajny rowerek. Nawet za granicą obecnie ciężko o cokolwiek lepszego.
  2. To jak zakup z Polski to jesteś, na tę chwilę, skazany na Lapierre Czego Ci brakuje w obecnym rowerze?
  3. Właśnie dlatego dodałem do tej propozycji zastrzeżenie, by dokładnie sprawdzić jak obecnie wygląda sytuacja, bo strona działa normalnie. Jak zakup ma być z Polski, to faktycznie ten Lapierre jest niesamowitą opcją. Pasuje do założeń autora. Jak to będzie Twój pierwszy full, to i tak dopiero po jakimś czasie będziesz wiedział czego potrzebujesz od roweru. Ja bym się dobrze wykonanego karbonu nie bał, jak będę zmieniał swojego Trance to też na karbon.
  4. Aluminiowy full około 150 mm skoku, to obecnie mi do głowy przychodzi Jeffsy: https://www.yt-industries.com/Bikes/All-Mountain-Jeffsy/CORE-2/CORE-2-AL/ Tylko YT miał albo ma, jakieś kłopoty finansowe, trzeba by zgłębić temat. Świetną opcją byłby Ibis Ripmo AF, ale w cenie do 13 k nie mogę znaleźć. Zawsze też masz polecanego wcześniej Spectrala, tylko aluminiowego.
  5. Jak w okolicach ET mieszkasz to myślę, że od razu warto kupić rower z większym skokiem. Rozważ powyższego Reigna czy Canyona. W mount7 sam kupowałem, sklep sprawdzony.
  6. W tych cenach katalogowych, co w linku powyżej to żaden z tych modeli nie jest dobrym wyborem. Taniej można znaleźć karbonowego Reigna, np.: https://www.mount7.com/giant-reign-advanced-2-2024.html Jakie trasy zamierzasz jeździć?
  7. Jak do enduro to raczej szukaj Reigna. Jeśli chodzi o Trance X, to zdecydowanie obecna generacja jest dużo lepsza niż wcześniejsze.
  8. Mój Giant w rozmiarze L ma długość główki ramy 110, w rozmiarze S miałby 95, dziewczyny Pique w rozmiarze XS ma 90. Więc nie przesadzałbym z tym, że osoby z krótszymi nogami mają problem z rowerami na 29 kołach. W hardtailach Treka, jak na szybko zobaczyłem, najmniejsze rozmiary też mają 90. W Madani nie raczyli podać długości główki ramy na stronie.
  9. Daruj sobie procalibra, chyba że chcesz się ścigać. Zakładając, że nie pekną tylne widełki, które często w tym modelu pękały, to jesteś ograniczony do jednego dampera i prawdopodobnie drogich części serwisowych ( to sobie oczywiście sprawdź, ale tak zakładam biorąc pod uwagę budowę ramy). Inżynierem nie jestem, ale sama konstrukcja tylnego zawieszenia moim zdaniem nie jest dobrze przemyślana. Nie będzie się trzymać w terenie jak pełnoprawny full, a może sprawić kłopoty użytkowe i serwisowe. Jak już się upadłeś to tylko z gwarancją.
  10. Do czego ma być rower? Te dwa wymienione wyżej są jednak do nieco innych zastosowań.
  11. Radon Jealous 8 HD nie ma blokady widelca. Zwykły Jealous 8 ma, tego można rozważyć.
  12. Nie, jazda szosowa fullem nie jest koszmarem. Jest nawet bardzo komfortowa, tylko jedzie się dużo wolniej niż rowerem do tego przeznaczonym. Jeśli masz zamiar głównie jeździć po szosie i asfalcie to raczej wybierz inny typ roweru. Jeśli głównie chcesz skakać na Kazoorce, a wycieczki mają być dodatkiem to szukaj czego stricte do skakania. Szczególnie jak planujesz największe loty. Możesz spojrzeć wtedy na ofertę Dartmoora.
  13. My mamy zupełnie inny model (Pique 29), nie da się porównać do tego Jest zadowolona. Bardziej chodzi mi o rozmiarówkę, bo przy tym wzroście ciężko dobrać pasującą ramę. Jeśli miałbym kupować model Rove to raczej celowałbym w model 2 lub 1. Na pewno zaletą jest niska waga i dopasowanie pod niższe osoby.
  14. Pomijając osprzęt, nie patrz na ramy 17 calowe - będą za duże, 15 - 16 powinna być ok. Moja dziewczyna jest tego samego wzrostu i idealnie jej przypasował rozmiar XS w Livie. Wszelkie 17 będą za duże.
  15. Jeśli ten tylny Mucky Nutz ma tak beznadziejne mocowanie jak przedni, który dzisiaj montowałem w rowerze dziewczyny, to faktycznie zakładanie tego jest upierdliwe. W Mudrockerach założenie tylnego błotnika to kwestia zapięcia bardzo dużych, silikonowanych od strony ramy i porządnie wykonanych 4 rzepów. Zajmuje dwie minuty. Co do dokładki do tylnego błotnika, pełna zgoda, blotnik jest tak długi że zupełnie jej nie potrzeba Ogólnie strasznie się zdziwiłem jak montowałem Mucky Nutza, w komplecie miał jakieś najtańsze wąskie tasiemki, w porównaniu do tych z SKS to przepaść. Przed decyzją, może spójrz na filmy z montażu tych błotników. To trochę wyjaśnia opinie, że kolega @Jaco80 nie zdejmuje błotnika. Ciekawi mnie też jak to się trzyma w terenie na tak wąskich rzepach, bez żadnej wstawki antypoślizgowej.
  16. Po co ściągać dokładkę w takim błotniku? Błotnik zakładamy jak przewidujemy bagno, a krótki błotnik niewiele chroni.
  17. Bierz Mudrockery i się nie zastanawiaj. Tu przykład działania przedniego, tylniego wtedy nie wziąłem niestety....
  18. Absolutnie nie odwodzę Cię od Gianta, wręcz polecam z doświadczenia. Hamulce czy widelec zawsze można zmienić. W tej cenie, jak na szybko przejrzałem, to na ten moment jest świetna oferta. Fajny uniwersalny rower, z dużym potencjałem do ulepszenia. Nie widzę już tylu okazji co były jeszcze niedawno, w zeszłym sezonie kolega w tej cenie kupował Trance 1...
  19. https://www.rowertour.com/p/g0288727/zestaw-blotnikow-sks-mudrocker?gad_source=1&gad_campaignid=19932282626&gclid=Cj0KCQjwkMjOBhC5ARIsADIdb3erCof6kIZH9_-fP4EA4KHpIlNao28pQFD_dHaPai9VYVDmjUbUUpAaAiQmEALw_wcB Jeden jest na przód, drugi na tył. Ten na przód możesz przykręcić poprzez załączony adapter i oprócz tego przymocować za pomocą dołączonych pasków na rzepy do lag widelca, wtedy się trzyma jak wściekły. Nie znam innej wersji tego błotnika.
  20. Szczerze polecam SKS Mudrocker. Przód się trzyma bez problemu, w zasadzie go nie zdejmuje. Tył po tygodniu tyrania w Alpach raz się lekko obniżył. Trzeba było odrobinę poprawić. Ochrona przed błotem bardzo dobra.
  21. Chodzi o to by poszukać opini czy w tym modelu prowadzenie linek przez stery sprawia problemy. Były kłopoty w przypadku niektórych marek przez takie rozwiązanie. Nie wiem czy w tym też. Jest na forum chyba kilku użytkowników Focusow, może się podzielą. Nie wiem w czym Giant jest uniwersalniejszy. Geometrycznie to bardzo podobne rowery, fakt że Giant ma zawieszenie z tzw. wirtualnym punktem obrotu. Focus ma monogamiczny napęd i bardziej ergonomiczne klamki hamulców. Pytaniem pozostaje ta waga, jeżeli ten Focus naprawdę jest kilogram cięższy od Trance to faktycznie, wolałbym dopłacić. Żeby nie było sam mam Trance 1 i jestem bardzo zadowolony, natomiast w tym wypadku bym się zastanawiał.
  22. Oiza do przymiarki pewnie znajdziesz w Centrum Rowerowym. Jak to możliwe to sprawdź czy pozycja w miarę Ci będzie odpowiadać, bo jednak to rower do ścigania. Z cygańskiego złota złota niewiele Ci przyjdzie jak pozycja będzie zbyt agresywna.
  23. Zależy od zestawy opona-obręcz. U siebie nigdy nie musiałem używać kompresora, zawsze wystarczala pompka podłogowa. Aczkolwiek raz miałem bardzo upartą oponę i trzeba było kombinować.
  24. Supercalibra sobie odpuść jak się nie ścigasz. Z podanych wyżej rozważałbym mocno Orbee, waga imponuje. Jak zależy Ci na komfortowej pozycji dorzuć do rozważań karbonowego Trance: https://www.mtbiker.pl/shop/rowery/gorskie/full-suspension/rower-giant-trance-advanced-pro-2-29-metal-czarny-chrome-p378808.html?googleppc=1&country=PL&variant=939542&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=3MTB0015I|16|oth|flo|pfx-mtbiker-pl~ads~pmax~~only-feed&utm_id=22747910282&gad_source=1&gad_campaignid=22751659093&gclid=EAIaIQobChMI47PIsIPSkwMVmUeRBR3F8CmjEAQYBSABEgJTsvD_BwE Zmianą samych opon można z 700 gramów urwać, bo te z kompletu są mega ciężkie.
  25. Osprzętowo Focus jest moim zdaniem ciekawszą opcją. Pomijając te nieszczęsne prowadzenie pancerzy, ale jeśli projekt nie jest skopany i będziesz oddawał rower do serwisu to bym się nie tym przejmował. Nie wiem czemu podają tak dużą wagę, poprzednie roczniki były dużo lżejsze, więc trzeba by było się upewnić czy aż tyle waży.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...