itr
Użytkownik-
Liczba zawartości
4 707 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
26
Ostatnia wygrana itr w dniu 15 Lutego
Użytkownicy przyznają itr punkty reputacji!
Dodatkowe informacje
-
Imię
tr
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia użytkownika itr
-
Znalazłem taki który siedzi i na czubku i na obwodzie, mam głowę XL ale z jajko z czubkiem czyli tym czego chyba Tobie brakuje, i dlatego częściej duży kask nie wchodzi dość głęboko i buja się na czubku jajka... Osoby bardzo się pocące nie zawsze doceniają czapeczki i bandanki, bo akumulują jeszcze więcej potu i zamieniają jazdę w koszmar, a pot po prostu musi odpływać na bieżąco na około oka. Sytuację zaciekania np pogarsza skrócenie długich starczych brwi, które jeśli są dość długie dobrze przesyłają pot na bok, a ścięte wpuszczają krople centralnie w okulary...
-
W kasku Uvex ( mniej pięknym niż powyżej) najważniejsze dla mnie - taśma czołowa czyli jest frote na całym obwodzie przylgi czoła, które daje względną kontrolę nad kranem dostawczym potu. Kupiony na wyprawie kask zastępczy (po kradzieży) z daleka jak klon Uvexa, może jakiś Met, ale z inną całkiem wkładką ( wygodną) miał wyżłobiony w niej pusty kanalik nieprzylegania na wysokości nosa, działał jak wiadro na sznurek w prysznicach obok sauny, czyli natychmiastowa słona powódź błyskawiczna w oczach rytmicznie co jakiś czas... warto patrzeć również pod tym kątem...
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
itr odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Zafirro zwijane bez pro mają tak seryjnie prawie zaraz po założeniu i w takim stanie dokręcam parę dobrych tysięcy całorocznie, super trwałe odporne na szkiełka , trzymają kształt. -
[Szybkozamykacze kół] Szybkozamykacze a sztywna oś -bezpieczeństwo
itr odpowiedział Yacko → na temat → Koła rowerowe
Kupno nowego roweru z wolnobiegiem dziś to proszenie się o kłopoty, o ile taki rower ma planowany przebieg roczny większy niż 100 km. (Bo do podjechania do spożywczego gdzieś w wakacje na działce, albo trzy wycieczki z dziećmi nad jezioro pewnie wystarczy, wiadomo) -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
itr odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Czy te hamulce kolorowe są dobre? U mnie jeszcze w pudełku.4 ki z klamkami, a 2 same zaciski... Jest moc? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
itr odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Link algro przykładowy do zestawu przyłączeniowego 9120 tego mi brakuje, bez sensu że nie ma w zestawie, ani nie wie się że go nie ma, bo od razu bym zamówił. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
itr odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzięki , dziękuję za link, WR81 👍 Grx 2x10 układa się w całość, ale jednej rzeczy nienogarniam, w lewej klamce nie ma kabla hydrauliki tylko zaślepka , wczoraj kupione 600 pudełkowe, czy to czasem jest czy czasem nie ma ? Nie miałem klamkomanetek shimano z hydrauliką dotąd. Drugie pytanie co to ta mini blaszka w woreczku ? A trzecie - może komuś zaciski takie jak te będą potrzebne, flat uajt czy ikapuczino. To GRX 400 , będą na sprzedaż bo ramy nowoczesnej nie mam i klamki połączę z zaciskami mtb . W razie co afiszuję... -
itr obserwuje zawartość → [gravel] Upgrade fabrycznych kół
-
Potocznie opisując sztywność kół mamy na myśli wartości mierzalne w laboratorium a w praktyce subiektywne wrażenia z jazdy, a nie uginanie się ścianek pod palcem... sam wspomniałem nacisk na obręcz radialnie , przed zapleceniem , ale mało kto to traktuje jako parametr, ot po prostu cecha.... złe i rozłażące się koła to nie to samo co koła które są całkiem udane, lecz dobrze tłumią pewien rodzaj wibracji...
-
[SPD] drętwiejące place lewej stopy
itr odpowiedział Andareia → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Za wąski but - w moim przypadku. Nie ma obtarcia, ale jest kompresja. -
Pełna piwnica obręczy i kół szosowych, trekingowych, mtb i lata latania eksperymentowania z aluminiowymi, wtedy dostępnymi obręczami, szprychami pozwalają mieć pewne prognozy i ciekawość karbonowego odpowiednika. Goła obręcz aluminiowa poniżej pewnej wagi, albo o niskim profilu pięknie ugina się podczas obciążenia, czasami to objaw koła z "plasteliny", ktôre się rozłazi, a czasami obietnica na dobre przełajowe koło. Moje stożki z węgla są sztywne jak kamień, pomijając to palcowe delikatne uginanie ścianek z boku. Jestem daleki od oceniania czy popierania Ultraromansa, ale po prostu u niego w rowerach spotkałem wciąż dostępne w Stanach aluminiowe szerokie obręcze ( kiedy rynek zdominowały koła z węgla) Stożki z węgla są doskonałym fundamentem szosowego kolarstwa, ale w kwestii niedzielnych amatorów łagodnego grawelingu w krzaki to taki element tożsamości estetycznej ( stadnej) . Jest moda na te koła i bardzo kwadratowe ramy o profilach jak statki kosmiczne z gwiezdnych wojen, przypominają mi się czasy, kiedy amator kolarz zakładał pełne reklam koszulki jak z zawodowego peletonu, uśmiecham się , a nie szydzę , pasja i nowy sprzęt - świat pełen możliwości jest wspaniały.
-
Niska sztywność promieniowa daje komfort, ale też w tych lekkich typach może być przyczyną destrukcji, a stożki są udaroodporne . ponieważ zajmuję się życiem a nie testowaniem wszystkich kół na świecie , od lat czai się we mnie to pytanie jak pojadą w terenie koła jakie wskazałem, bo np praca stali i węgla w widelcu ma zupełnie inną charakterystykę, no a koła to bez pojechania ciężko mniemać w Mtb było zawsze mięso opon a w grawelu? Hmm pewnie za dwa trzy lata ( kiedy wysyci się rynek kół aero)wystrzeli po wysokich stożkach oferta "plaskaczy" podobna bo mojego pomysłu, która jest "nowością" i nową jakością 😜 zobaczycie
-
W szosach w czasie aluminium 30 mm stożek walił w ręce, a prostokątna szytkowa obręcz tłumiła przy ciśnieniach 8-9 atm. Pisząc o niskim karbonie mam namyśli takie Lekkie albo nawet 18 mm na wysokość obręcze
-
No o tym piszę, to tak jak z zarostem, przez wiele lat faceci w większości się gololi, a kilka lat temu nagle zaczęli latać z wylizanymi brodami bo nagle to się zaczęło podobać, i z każdej reklamy czy You tuba czy innego celebryty owłosienie brodowe epatowało. Tak samo jest teraz z grawelami i wdrukowaniem potrzeb, natomiast koła są do jazdy, a stożek nie jest warunkiem spełniania się na rowerze, nie trzeba kupować, ale można Powtarzanie na forum, że coś jest piękne napędza potrzeby 😜 O sztywności - piszę o przekroju , profilu stożek usztywnia, a obręcz niska (wręcz jak taśma) może pracować.... mam dużo wspomnień z aluminium, a karbonowych płaskich nawet przez chwilę nie mialem pod sobą, przestałem się ścigać gdy wchodziły do gry.
-
Ulegacie modzie, i indoktrynacji z mediów, stożek w grawelu jest estetyczna porażką, karykaturą - koncepcji futurystycznegi roweru przyszłości z lat 80/90, (która niestety faktycznie pomaga w ściganiu) . Najpiękniejsze koła to prawie sama guma na obwodzie.... Ultraromans składa rowery na szerokiej niskiej feldze i to z powierzchnią dla klocków. Czyli jeszcze coś ładnego i szerokiego jest na rynku . Choć w Stanach. No i takie pytanie jak obręcz z wysokim stożkiem może być sztywna i elastyczna zarazem? To sprzeczność. Obręcz z karbonu, ale maksymalnie niska, cały czas chodzi mi po głowie, może ktoś na forum coś takiego ma w grawelu ? Tak aby poczuć maksymalnie jak to będzie pracować z dość wąskimi oponami... Pojeździłem trochę na starych maratonowych kołach w grawelu, po 370'g obręczy crest, lekko, choć współcześnie to za wąsko, teraz już bez ambicji sportowych spokojnie doceniam aluminiowe koła ok 1700 g po 28 szprych szersze od Crestów, z oponą 40... i podczas jazdy pełnej entuzjazmu, a nie rywalizacji nie mam powodu do żadnych zmian. Gdybym miał grawela pod opony 2,1 szukałbym szerokich, jeszcze szerszych obręczy, gdybym się ścigał w trudniejszym terenie, leciutkich, ( nie tylko zmiany tempa, ale też podrywanie roweru w powietrze) gdybym jeździł dużo i solo po asfalcie np 5-8 tyś na sezon ( jak szosówką) brałbym te brzydkie moim zdaniem stożki. No trudno/ Ale jeśli rower to tylko taka tam zajawka turystyczno- przestrzenna... nie ma sensu szukać nowych kół na siłę marząc o 1km większej średniej. Tak jak już pisałem gdzieś lepiej 2000 wydać na wyjazd do Włoch niż nowe koła 🙂
-
[Napęd] 38T pod shimano bcd 130 i pod campagnolo bcd 135.
itr odpowiedział Contras → na temat → Napęd rowerowy
Z ciernymi manetkami i rozstawem ramy 130 od razu możesz założyć napęd 9 albo 10 s jeśli bębenek nie jest 7 kowy. W górach najbardziej poczujesz brak 11 i 12 bo na fałszywych prostych przyjemnie jechać twardo... Retro szosa i nawyk niskiej kadencji - warto przełamać, ciasne i malutkie zębowo kasety i unikanie przekosów trochę zatwardzało obrót.
