Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. @DyktaTusek Pewnie Cię to nie uspokoi, ale przerzutki w MTB parę razy nadwyrężyłem, ale żadnej nie rozwaliłem. W gravelu rozwaliłem dwie sztuki;)
  2. @kaido2 Ale za to schody i murek masz dobrze dopasowane;)
  3. Z wyjątkiem woj. małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Pesto z czosnku niedźwiedziego - klasa!
  4. Miało być kółko po asfalcie i znowu nie wyszło...
  5. Bardzo mi się podoba to emocjonalne podejście do pedałów i założenie, które przyjęło wielu dyskutantów, że ten wątek ma przekonywać do jazdy na platfomach;)
  6. Chyba jedyny 150mm widelec z blokadą dostępny obecnie to Formula Selva. W większości testów tego widelca pada pytanie, "fajnie, ale po co ta blokada?" W tym segmencie nie ma po co blokować widelca, czy dampera, w tym drugim przydaje się wajcha do utwardzenia ( nie blokowania) na szutrowe podjazdy i tyle...
  7. Z tymi wnioskami właśnie jest pewien problem. Sami badacze, przecież piszą, że podejrzewają, że przewagę daje przypięcie i sztywna podeszwa: We determined that when cyclists sprint uphill, the addition of a shoe-pedal attachment improved 100 m average and maximum sprint power output as well as the average and maximum velocities achieved. Additionally, we determined that cycling shoes with stiff soles further improved the four per- formance variables. Hence, we reject our null hypothesis of no differences. We surmise that shoe- pedal attachment and sole stiffness each have posi- tive effects on sprint cycling performance. Because we used different pedals and pedal attachments, our experimental design does not allow us to definitively conclude that shoe stiffness was solely responsible for the improved performance. Sprinting cyclists apply substantial propulsive tor- que during the upstroke (Dorel et al., 2010) and we suspect that shoe-pedal attachment and stiff soles allow riders to increase the propulsive torque applied to the cranks during the upstroke during maximum power conditions. I OK. Podejrzenie nie jest nieuzasadnione, ale w takim razie warto by badanie kontynuować i porównać np sztywne buty platformowe + platformy z pinami ze sztywnymi laczkami SPD/klick, co powinno nam powiedzieć więcej na ile zysk daje sztywna podeszwa (komentarz @marvelo o crocksach), a na ile przypięcie. Dodatkowo, wszystkie badania które widziałem, zarówno te potwierdzające jakiś zysk z przypięcia, jak i te mówiące, że ów zysk jest iluzoryczny, żaden, lub jest de facto stratą (chyba były i takie badania) są obarczone sporą wadą - wszystkie są robione na śmiesznie małych próbach, więc wnioski mogą być od Sasa do lasa. Trudno się dziwić, bo solidne badanie na dużej próbie wymaga dużo czasu, sprzętu, ludzi i pieniędzy, a temat badawczy #nikogo. Żartuję, po ożywionej dyskusji widać, że #wszystkich
  8. Aliumy były najtrwalszymi pedałami jakie miałem. Ale jak najbardziej miały ślizg i łożysko:)
  9. Toteż nie twierdzę, że wszystkie są łatwe, ale sporo z tych które widziałem były technicznie bardzo proste. Oczywiście rowerów z barankiem nie zobaczymy, bo regulamin UCI zabrania
  10. @emski W sensie, że sugerujesz, że w tych dyscyplinach nie jeździ się w klikach?
  11. A XC to nie jest generalnie przełaj z dodanymi tu i ówdzie 3 kamieniami i jednym, dwoma dropami dla smaczku? Nie śledzę za bardzo tej dyscypliny ale co roku rzucam okiem na jakieś objazdy tras i zawsze się zastanawiam, czy nie wygrałby ktoś na gravelu lub przełajce:)
  12. Mad Season - Wake up
  13. Eee sekcje w lesie zacne, będzie ciekawy wyścig. No i fajnie, że w ogóle jest coś nowego.
  14. Mieszkam na Jurze i jak dla mnie to teren pod gravela. Na MTB się tu nudzę;) jeśli masz trasę ułożoną w 70% po asfalcie, to tym bardziej brałbym rower z barankiem. Piachy na jurze bywają bardzo głębokie i niezależnie od roweru będziesz na te odcinki klął. Odcinki gdzie na MTB można się dobrze bawić owszem się zdarzają, ale są generalnie krótkie i nieliczne, do tego w większości i tak je obejdziesz na gravelu:)
  15. @przecietny.kolarz Wydaje się że nie ma żadnego, zwłaszcza przy tym poziomie jaki obecnie panuje w elicie;) Może po prostu pojechał na HT bo miał ochotę. Nie wiem...
  16. W ten weekend zaczyna się WC DH 2026, po raz pierwszy w Korei. Marcin Matuszny z Polski próbował swoich sił na hardtailu Dartmoora, niestety odpadł w kwalifikacjach. Focie roweru: https://www.pinkbike.com/news/tech-randoms-south-korea-dh-world-cup-2026.html
  17. Jeśli to jest za suportem to nie da się tym miejscem za bardzo przywalić;)
  18. @Roballinho To łap damskie;)
  19. Ludzie siedzący za biurkami, którzy ostatni raz jeździli na rowerze we wczesnym dzieciństwie. Tylko oni mają odpowiednie kompetencje:)
  20. Dzisiaj jak rasowy fotograf nie dam zdjęcia właściwego, tylko backstage, a to dlatego, że chcę się pochwalić statywem, który sobie ostatnio sprawiłem - solidny, stabilny, dobrze się toczy. Na fotce podtrzymuje mały i lekki kompakt, ale bez problemu poradzi sobie też z wielkim formatem.
  21. Pytanie jakie jest przełożenie na tylnym zawiasie w tym XRM, żeby się nie okazało, że kolega ze swoją wagą przekracza maksymalne ciśnienie dla dampera. Lapierre ma jakieś tabelki z ciśnieniem dla tej ramy?
  22. @Paul13 jeśli w jednym miejscu klocek trze o tarczę to jest spora szansa, że tarcza jest lekko krzywa i trzeba ją wyprostować.
  23. Mam WTB Koda w obu rowerach od zeszłego roku:)
  24. @chrismel o kształcie nie wspominałem, ale miałem takie same odczucia jak Ty. Długo szukałem swojej pozycji na tym siodle, ale w końcu się poddałem. Sztywność jest MZ istotną cechą w gravelu - to siodło absolutnie nie amortyzowało żadnych drgań. Po nim kilka lat jeździłem na Fabric Scoop i to była kolosalna różnica.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...