Skocz do zawartości

[zdrowie] Jak walczycie z przeziębieniem latem?


bross

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie, jakie macie sposoby na przeziębienie? Zwłaszcza teraz - latem, bo u nas w domu jest to okres zachorowań zawsze. Przede wszystkim warto wiedzieć, jaka to jest różnica - http://oscillo.pl/grypa-i-przeziebienie/grypa-a-przeziebienie-objawy-i-roznice/'>grypa a przeziębienie. My staramy się zawsze z tym walczyć naturalnymi sposobami - czosnek, cebula i kurkuma to nasza główna broń, poza tym ostatnio zaczęliśmy eksperymentować z lekami homeopatycznymi i efekty są jak najbardziej pozytywne :) Do apteczki na pewno na stałe dodamy chociażby Oscillococcinum :) Ale chętnie poznam też inne sposoby, jak to jest u Was? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Już chyba z 6 czy 7 lat mnie nic nie bierze. Wszytko to dzięki rowerowi zimą. Pewnie same spacery, długie i częste też by zadziałały podobnie.

 

Jak coś mnie kiedyś brało, to podwójna dawka czegoś z paracetamolem na sen i rano dużo lepiej.

Do tych naturalnych składników dodał bym cytrynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostatnio zaczęliśmy eksperymentować z lekami homeopatycznymi i efekty są jak najbardziej pozytywne

Leki homeopatyczne? Ktoś to placebo śmie nazywać lekiem? Przecież to woda lub kulki cukru, a nie lek. Stężenie substancji czynnych jest takie, że możesz nie trafić nawet na jedną cząstkę w całym opakowaniu, nie mówiąc o dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zacząłem jeździć zawsze chorowałem 2x w roku - wiosną i jesienią. Ale cały rok łącznie z zimą na rowerze zrobił swoje i w tym roku póki co bez przeziębienia. Niestety pracę mam taką że ze względu na trudne warunki przez cały rok łatwo o chorobę ale jak czuję że coś jest nie tak to od razu paczka tabcinu, wit C i litry herbaty z miodem i z cytryną. no i oczywiście odkażanie organizmu alkoholem, wiosna i lato słabszym, jesień i zima mocniejszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda zimą przy najwiekszych mrozach, uwielbiam, tylko odpowiednio oddychać nosem i utrzymywać takie tempo aby sienei zasapać, spokojnie... a tak ogólnie to choc3 razy w tygodniu jakieś ćwiczenia, w domu, siłownia do brzuszkow pompek nie potrzebna, dużo s..u ;) i odpowiednie ubieranie sie, nie za ciepło, bo najgorsze to spocić sie i być przewianym, lepiej czasem zmarznąć... mozen też poćiwczyc siłę woli, by nie czuć zimna.... a jak juzjest bardzo źle i widać, ze cos ostro bierze, to 3 aspiryny bayerowskie na noc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Latem przeziębienie mnie nie łapie, jedynie zapalenie gardła od zimnych browarów

 Haha :thumbsup: 

 

Ja niestety od czasu do czasu choruję.. Ale zdarza mi się to może raz na 2 lata ? Pomaga jakaś aspirynka i porządny odpoczynek.

Podobnie jak pozostali, staram się utrzymywać formę przez cały rok. Jakoś specjalnie grypa mnie nie łapie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Ja o dziwo mimo czasami skrajnego zmęczenia nie zachorowałem ani razu. Przeprowadziłem się do Bergen, jak przyjechałem było jest 15cm śniegu. Jest tu zimno, średnio o połowę zimniej niż w kraju naszym rodzimym. Chodzi mi o wiosnę - lato, bo potrafi być naprawdę ciepło ... ale nie za często.

 

Przystosowanie się do chłodu, zacząłem a raczej przestałem używać kurtek, w ogóle ich nie używam, chyba ze temp spadnie poniżej 6-8 stopni. Do pracy jeździłem rowerkiem, starłem sie jednak unikać deszczu. Duża ilość przebywania na powietrzu + wysiłek, na pewno pomaga.

 

Ale nie że jest zimno i leje to idziemy pobiegać bo grypa gwarantowana, stopniowo trzeba sie przyzwyczaić. 

 

Kiedyś także, dawno temu jak robiłem jeszcze w pizzerii tez nie chorowałem. Koło pieca ok 45 stopni, a zimą sie szło roznosić jedzonko. Takie stopniowe przyzwyczajanie się od lata do zimy tez hartuje. 

 

Można to pięknie zrobić rowerkiem nie zamykając sezonu końcem września ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...