Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Continental Cyclocross Speed 700x42c czy może ktoś mi podać rzeczywistą szerokość tych gum dla obręczy 17mm? Na forum znalazłem taki post:

"To ja jeszcze dodam, że na standardowej 19 mm obręczy Conti w wersji 700x42 ma rzeczywistą szerokość =38 mm (przy ciśnieniu ok 5ba). Tak więc szybka, wąska, lekka i zaskakująco przyczepna oponka "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego ci nie powie, ale jeśli cię to zadowoli, to czekaj. Zresztą obręcze mogą mieć delikatnie różne ranty i też te wyniki mogą wychodzić delikatnie różnie. A dodaj jeszcze taką zmienną jak ciśnienie w oponie.

 

Z prostego wzoru 2*pi*r obliczysz +/- to sobie samemu. Jeśli wyjściowy promień ma 19mm, to po zmniejszeniu średnicy o 2mm wyjdzie właśnie ci 37,36. Nie ma się co spodziewać cudów, że będzie to nagle 35 lub mniej no chyba, że na ciśnieniu 20PSI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam serdecznie,

w  rowerku trekkingowym posiadam koła Fulcrum Racing DB CX 77 o obręczy 622x17C,  obecnie założone opony to Schwalbe Hurricane 42-622. Jako iż tym rowerem przemieszczam sie wyłącznie po asfalcie, zastanawiam sie nad założeniem opon typowo szosowych o wymiarze 28-622 np:

- conti Grand Prix 4-Season 28-622mm  lub coś podobnego.

czy to sie sprawdzi ? Moja waga to ok 95kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/17/2018 o 18:16, verbathim napisał:

conti Grand Prix 4-Season 28-622mm  lub coś podobnego

Wczoraj zakladalem te oponki, dokladnie ten sam rozmiar na Felgi 19C UST, a  Zafiro Pro III  28C na  felgi 17C , obie zaklada się bezproblemowo, palcami ładine sie uadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kojarzy ktoś stronę z realnymi szerokościami opon na danej szerokości wewnętrznej obręczy ? Przeleciałem cały temat i albo przeoczyłem albo nie tutaj była wrzucona. Strona była bodajże niemiecka. Posiadała realne szerokości które były dodawane przez użytkowników. 

Aby nie robić trochę offtopa to aktualnie posiadam dętkę do szerokości niby 2.125. Jaką polecacie dętkę na oponę 2.35, w miarę pancerną która też nie będzie dużo ważyć. Szerokość wewnętrzna obręczy to 25mm jeśli ma jakiś wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj tę, którą masz. Przejeździłem setki km na dętce pod 26' w oponie 28' i kompletnie nic się nie dzieje, bo przecież to jest guma. Siostra ma od kilku lat dętkę pod 1,95' w oponie 2,4'. No chyba, że wierzysz, że mniej napiętą dętkę trudniej przebić, ale uwierz mi, że dętki nie trzeba rozciąć na wylot - i tak pęknie dalej sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seraph napisał:

No chyba, że wierzysz, że mniej napiętą dętkę trudniej przebić

A nie jest tak? Mocniej napięta dętka, to cieńsze ścianki, to większe siły działające na powierzchnię. To tak samo jak z balonikiem, takiego nadmuchanego na fest o wiele łatwiej przebić, niż takiego ledwo ledwo.
Dętka w rowerze nie musi być idealnie dopasowana rozmiarami ale przeginać nie można. Miałem dętki do opon 35mm i z oponami 47mm współpracowało tak sobie, trzeba było trochę napompować, żeby dętka nie latała luźno w oponie. Byłem też świadkiem próby napompowania dętki szosowej w oponie crossowej, strzeliło zanim się poprawnie dopasowała.
dętka 2,1" w oponie 2,35" powinna dać radę, 1,95" w 2,4" to już może być gorzej, zwłaszcza przy niższych ciśnieniach. Jak jest i działa to ok ale kolejną kupowałbym już dopasowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z doświadczenia. Wydaje mi się, że porównanie do balonika jest trafne połowicznie, bo rzeczywiście jeśli dętka ma skazę to strzeli po rozciągnięciu, ale jeśli jakieś obce ciało ją natnie to zawsze się rozejdzie. Nawet lekko napompowany bolon bez problemu przebijesz igłą.

Jak nie mamy pod ręką żadnej dętki to oczywiście lepiej kupić dopasowaną. Szosowa dętka w oponie MTB to też przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić nowe opony do syna rower. Oznaczenie na starej oponie to 54-406  20x2.00  i teraz mam pytanie w tym rozmiarze jest mały wybór czy mogę zastosować rozmiar np 50x406 20x2.00  i jaka jest różnica między tymi wymiarami. Dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...