Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A ktoś się orientuje jakie są ewentualnie różnice (oprócz cenowej :D ) w kaskach KROSS....między dwoma modelami LAKI i VENTEGO ??
VENTEGO droższy ale posiada mniej otworów wentylacyjnych.

Ktoś poleci, który z nich lepiej wybrać do jazdy rowerem crossowym i szlakami typowo pod niego (asfalt-szuter) ?
Dodam, że na początku brałem pod uwagę model STORMO ale obecnie nie produkuje ich KROSS (wiem, wiem, że jest allegro :P)

Edytowane przez PeperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O'NEAL - FURY wersja z MIPS

Ktoś używa? Godny polecenia? Nówka kosztuje 700 zł, tragedii nie ma jak na kask z MIPSem. Chyba, że coś lepszego w bardzo podobnej cenie znajdę?
50 zł tańszy jest MET PARACHUTE, nie ma MIPSa, ale jest 300g lżejszy. W bardzo podobnej cenie (800 zł na allegro) można wyrwać GIRO SWITCHBLADE - niby ma więcej certyfikatów, więcej otworów i odpinaną szczękę... tylko czy jest sens płacić więcej (w szczególności za szczękę, bo przez nią jest droższy...)?
Dylematy, dylematy...

oneal-fury-mips.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tu sami zawodowcy widzę, ale może coś polecicie dla dziewczynki 12 lat cena/jakość do jazdy rekreacyjnej. Córka ma długie włosy- jeździ w kucyku, fajnie byłoby gdyby kask był w miarę przewiewny i przede wszystkim dobrze chronił...A może polecicie jakiś dobry sklep w Warszawie gdzie nie przepłacę i będzie można przymierzyć kask...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fido920 napisał:

Tu sami zawodowcy widzę, ale może coś polecicie dla dziewczynki 12 lat cena/jakość do jazdy rekreacyjnej. Córka ma długie włosy- jeździ w kucyku, fajnie byłoby gdyby kask był w miarę przewiewny i przede wszystkim dobrze chronił...A może polecicie jakiś dobry sklep w Warszawie gdzie nie przepłacę i będzie można przymierzyć kask...?

Podjedź do Decathlona tam masz spory wybór kasków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.06.2018 o 10:09, Dbanan992 napisał:

https://www.decathlon.co.uk/500-mountain-bike-helmet-black-id_8308939.html

Da to radę? Jazda po mieście, czasem coś cięższego gdzie można zaliczyć łatwo glebę.

polecam bo stosuje i używam ,po lesie po mieście nawet na trasach enduro go używam

wentylacja rewelacja przewiew w tamtym z decatlonu głowa ugotowana

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-131296-Kask-rowerowy-MTB-Author-Creek-8622.html?gclid=CjwKCAjwsJ3ZBRBJEiwAtuvtlBz26Vcd1nG34nBDMglNtbNGZPe3EfndvWuS56gUbLx0e8rtIF5wMBoCEZ4QAvD_BwE

Edytowane przez piter614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz spytam o oferte GoSport (mam akurat bony do GoSportu), czy warto dla 11 wysokiej dziewczyny (w zasadzie to chyba trzeba wybierać z kasków dla dorosłych...?), np taki kask:

https://www.go-sport.pl/kask-rowerowy-damski-meteor-crust-c1416805

https://www.go-sport.pl/kask-rowerowy-damski-meteor-marven-c1416804

https://www.go-sport.pl/kask-rowerowy-damski-meteor-shimmer-c1416803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmierz jej obwód głowy i sprawdź czy się mieści w podanych wymiarach. Noszenie na głowie latającej skorupy bezpieczne też nie jest.

Po drugie weź ją do sklepu i niech przymierzy bo to co na papierze to jedno a co na głowie to drugie.

Jakieś wybitne te kaski nie są ale lepszy taki, z certyfikatami niż żaden, zwłaszcza że dziewczyna będzie dalej rosnąć a i gusta będą się zmieniać, więc nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś używa Giro Hex?  Czy jest wart uwagi?

Jeżdżę raczej długodystansowo niż ekstremalnie. Dużo lasu, asfalt tylko na dojazdach. Trasy staram się dobierać tak, by były satysfakcjonujące technicznie, z drugiej jednak strony zjeżdżając nie mam ciśnienia, by być na dole pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 10:40, maxwel napisał:

Po latach jeżdżenia bez kasku chyba nabędę taki sprzęt, poczytałem, poszukałem i wyłonił mi się faworyt w postaci sprzętu marki Bell. Sprawdzona firma i porządne rzeczy czy niezbyt warte pieniędzy jakich oczekują za swoje produkty?

Już drugi sezon używam Bell i jak dla mnie idealny. Lekki, idealnie dopasowany do głowy, przewiewny. Kupiłem w Decathlonie w atrakcyjnej cenie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Charvel napisał:

Oba o których napisałem mają. W uvexie siateczka przeciw owadom jest na stałe zintegrowana z skorupą, w endurze stanowi element wkładki.

Dodam od siebie ,że endura dołącza zawsze komplet wkładek do wymiany co też stanowi plus.

Edytowane przez Ador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...