Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Lazer może być też - skoro produkuje kaski na motor

SCOTT też raczej - skoro produkuje kaski dla narciarzy i na motor

 

A pomysł na temat dość kontrowersyjny. Ci którzy mieli najtragiczniejsze wypadki już raczej nigdzie nie napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja na szczęście również się wykaraskałem pomimo braku kasku, ale rower już niestety nie przetrwał tej próby. Powziąłem postanowienie, że bez skorupy nie wybieram się na dłuższą trasę. Choć w sumie nie trzeba długiej trasy aby się uszkodzić. Tak czy tak szukam teraz dobrej oferty na porządny kask. Opinie w tym temacie mocno ułatwiają sprawę także dzięki za cenne info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem a właściwie jeszcze posiadam kask który uratował mi życie kiedy wyleciałem przez kiere przy 50km /h moge szczerze polecić kask marki uvex a konkretnie model wing rs, niestety byłem wyłączony przez miesiąc z roweru bo sie oprócz kasku obojczyk połamał z przemieszczeniem ale myśle że bez niego tego postu by nie było więc wkładam kask na każdą jazde ;) Obecnie używam met'a kaos'a super wentylacja nawet czasem aż za duża . To tyle , pozdro ubieracze kasków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu kupiłem niebiesko-biały Giro Rift. Kask naprawdę świetny na razie jeździłem w zimie nie wiem jak sprawdzi sie w lato . Kupiłem go za 240zł ale myślę ze to naprawdę dobry wybór. Zastanawiałem sie na giro indicator ale jak porównałem oba to design Rift mnie przekonał ;)

imgp6583.th.jpg

imgp6587.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pół roku kupuje kask, chciałem wydać max 100zł ale okazuje się ze obwód mojej głowy to 58... a kaski o rozmiarze do 62 ciasno wchodzą na moją głowę... (mam szeroką głowę)... w moim mieście znalazłem 2 kaski które pasują rozmiarowo... niestety obydwa w cenie dwukrotnie przewyższającej moje możliwości...

nie chce kasku który mam mniej niż 15otworów...

i chyba nie znajdę kasku w moim rozmiarze poniżej 300g...

miał ktoś taki problem ?? jak go rozwiązał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Met Predator pasują na duże głowy(kolega miał ten sam problem co Ty i dopiero ten model mu podpasował).Niestety cena jest wyższa od tej którą masz zamiar przeznaczyć.Zresztą nie wiem czy znajdziesz z minimum 15 otworami i poniżej 300g w tej cenie.Na kasku nie polecałbym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś doradzi?? :)

http://allegro.pl/item571436552_lazer_2x3m...n_54_61_cm.html

Poważnie zastanawiam się nad w/w kaskiem Lazer 2X3M, ktoś miał przyjemność w nim jeździć? Dobrze leży nie uciska, ważne - jest głęboki, mam wysoką głowę ;)

 

No a oprócz tego to mogę tylko brać pod uwagę Giro Havoc/Indicator, ale żadnego nie mierzyłem jeszcze. Pytanie - Giro Havoc jest bardzo nisko z tyłu zabudowany co go dedykuje jeździe po górach przede wszystkim czy mi się wydaje? Bo coś dziwnie mi to wygląda ;)

kaskrowerowygirohavocli.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w sklepie i facet zaproponował kask chyba taki (wizualnie dokładnie taki http://www.bazarek.pl/produkt/0/281111/laz...an-54-61cm.html )

rozmiar do 61 ale wszedł mi na głowę!!! i chyba nie uwierał ... muszę jeszcze przymierzyć go z jakąś chustą na głowie ...

jak w nim z wentylacją ??

kask chyba warty szczególnie ze cena jaką mi zaproponowaną to 150zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tanich Lazer-ów przemyslałbym Devil-a, będzie ze 30-40 PLN droższy, a ma "sporą dziurę" wentylacyjną z przodu. Na zimę lub jesień można dokupić "zatyczkę" i już mniej wieje po głowie.

Tylko należy pamiętać, że Lazer ma paski + zatrzaski, a nie pokrętło regulacyjne. Nie każdemu to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyla sie zima, pora porowerkowac troche... i znow wrocilem do tego samego problemu, ze wszyscy sie dziwnie na mnie patrza.

Mieszkam w Holandii... zobaczyc kogos z kaskiem tutaj to rzadkosc. W miescie praktycznie takiej osoby nie zobaczysz, za to wszyscy wytykaja mnie palcami... masakra, w polsce pod tym wzgledem jest sto razy lepiej :| Jesli juz uswiadczysz kogos w kasku, to gdzies za miastem jakiegos kolarza, chociaz i tak wiekszosc jezdzi z opaskami...

 

Przy okazji znalazlem ciekawy artykul: http://news.bikeworld.pl/rower/artykul/3995/Kaski.z.glow/

Co o nim sadzicie? Po czesci maja racje z tym "poczuciem bezpieczenstwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdziwił mnie ten tekst aczkolwiek pokrótce sie zgadzam. Co do poczucia własnego bezpieczeństwa sie zgodzę ,istnieje cos takiego ,ale kask naprawdę sie przydaje , nawet przy ,,potknięciu sie,, przy małej prędkości i tak walniemy głową w glebę a kask zmniejszy obrażenia i skutki . Rozumiem wypadek gdzie rowerzysta wpada pod samochód pędzący 50mk/h ,tu sam kask może nie wiele zdziała. Osobiście jestem za przepisem Obowiązkowego Kasku w ruchu drogowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ w tym roku dopadła mnie zajawka rowerowa (no i z paru innych powodów wymienionych w tym wątku) postanowiłem kupić kask. Po doświadczeniach z poszukiwań i zakupu chciałbym przestrzec przed kupowaniem przez sieć bez przymierzania. Dlaczego? Po pomiarach wyszło mi, że mam obwód głowy 59-60 cm, a więc powinienem wbić się w większość dostępnych na rynku modeli. Byłem jednak świadomy tego, że łeb mam prostopadłościenny i szeroki, poszedłem więc poprzymierzać do najbliższych sieciówek (Intersport, Decathlon) - wszystko było za wąskie.

 

Spojrzałem wreszcie na stronę Cylkoturu, tam mają dość przyzwoitą ofertę szerokich garnków. Niestety, bez wiedzy z netu sprzedawca zapewne wcisnąłby mi rewelacyjny jeżeli chodzi o wygląd, wentylację i masę MET Predatore (u nich 400 PLN, w necie taniej, ale nie chciałem czekać). Chciałem jednak zobaczyć coś tańszego, więc niemal wymusiłem na nim pokazanie Giro GXL (sprzedawca chyba nie był świadomy jego istnienia :icon_wink: ), którego ostatecznie kupiłem :)

 

W rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciu, waga większa a wentylacja teoretycznie gorsza niż w MET, ale w praktyce nie narzekam. Podczas jazdy nie odczuwa się go, a 18 otworów daje radę :) Powiedziałbym wręcz, że dużo chłodniej jest podczas jazdy w kasku niż podczas postoju bez. Daszek dobrze chroni przed gałęziami i Słońcem. Plusem ujemnym (że polecę Klasykiem) jest fakt zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i - co za tym idzie - pozwalania sobie na więcej podczas jazdy. No i ten pro wygląd :P Konkretnych minusów nie widzę (rowerem jeżdżę tylko dla przyjemności, nie transportowo, więc o fryz czy jakieś tego typu rzeczy nie muszę się martwić). Podsumowując: szukać, testować i się zakaskować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj kask Rudy Project Kontact+. Przejechałem od tego czasu w nim jakieś 70km. Jest naprawdę super - łatwe dopasowanie, niska waga, doskonała wentylacja (24 otw.) no i ten śliczny wygląd. Skręcając głowę podczas jazdy powyżej 40km/h wyraźnie czuć, jak stawia się większe opory powietrzu (nie powstaje 'tunel powietrzny' pomiędzy naszą czachą a kaskiem). Łatwa wymiana wkładek, opcjonalny daszek. Wszystko, czego można się spodziewać po, bądź co bądź, wysokiej klasy kasku. Zdecydowanie wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyklad ja ;)

 

Posiadam model X3M, czyli bardziej popularny z tej firmy. Plusy to ogólna cena (niektóre wersje bez xtra malowania schodzą poniżej 150PLN), znaczna głębokość kasku (powiem tylko że mierzyłem wszystko co było, i dopiero Lazer mnie usatysfakcjonował) i dobrze działająca regulacja. No i in-molding i daszek oczywiście, ale teraz to standardy :wallbash:

 

Minus jest jeden, ale spory - BYLE JAKA WENTYLACJA. Głowa się poci i nic na to nie poradzisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam kasku zarówno do rozsądnego enduro (:D) jak i do miasta

tzn powinien mieć odpinaną szczękę, być w miarę przewiewny, rozmiar od 58cm. Marzy mi się Met Para-chute, jednakże cena 500zł go przekreśla.

casque%20met%20parachute%20noir.jpg

Zastanawiam mnie też kwestia kolorystyki, to że styropian nie przepuszcza ciepła to wiem, ale pod względem widoczności na drodze. Czy kask koloru np srebrnego zdecydowanie ją poprawia w przyrównaniu do czarnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...