Skocz do zawartości

[siodełko] do XC. jakie kupić do 500 zł?


author0928

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Jak w temacie... Chciałem sobie sprawić jakieś siodełko do swojego rowerku. Zależy mi na tym by było przede wszystkim w miare wygodne, ładnie wyglądało noi jak za tą cenę to żeby nie było zbyt ciężkie... Co radzicie ?? dodam, że waże 90 kg, a dotychczas woziłem się na San Marco SKN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slk...przede wszystkim kazda zaleta wymieniona przez producenta jest faktem, a nie sciemy typu shimano, ktore pisze, ze kazdy kolejny model piast ma poprawione o 300% uszczelnienia itp...

 

mianowicie - swietne, sztywne prety, gorna warstwa rowniez, co pozwala efektywnie deptac, elastomery tlumiace drgania faktycznie dzialaja, czuc szczegolnie jadac np porowatym asfaltem na slickach i porownujac je w tej kwestii do innych siodel, zel sie nie ubija, nie ucieka na boki, rowek zapobiega uciskom...nie wiem, co jeszcze jest istotnego, a skrotowo nie poruszylem, no i mniej uzytkowe walory - waga i ten wyglad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w selle italia niesamowita jest elastyczność skorupy, w każdym modelu, na którym jeździłem, jak dotąd, a sam miałem 4 (w tym jedno szosowe z lat 90' :P) i testowałem 2 pożyczone. Dobierz tylko masę do wytrzymałości tyłka i kolor wg gustu, reszta będzie miodzio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selle italia slr xc gel flow testowane przez ~6500km (od 3500km mam nowe bo pierwsze rozwalilem z mojej winy) waga w tym czasie rozna 83-87kg, gleby, snieg, woda bloto i nadal stan bdb. Link na Allegro tutaj -> http://allegro.pl/search.php?string=slr+xc...;personal_rec=0

 

Ja mam jeszcze stare poszycie.

 

Tutaj moj test -> http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=34177

 

Cena jaka placilem w zeszlym roku 285zl, obecnie stara wersje mozna miec za 250-265zl np http://allegro.pl/item528445665_siodelko_s...low_kevlar.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulse, dzięki za poradę... To co ty masz z zeszłego sezonu widzi mi się gdzieś lepiej bo te nowe mają takie śmieszne boki świecące :P. A co myślicie o Selle Italia SLR Kit Carbonio Flow ? Warto sie pakować w koszty ?? Waga ok tylko czy będzie ono w miare wygodne? tzn czy producent nie wziął pod uwagę tylko tej wagi siodełka ?

 

Generalnie wiem tyle, że nic nie wiem :P... Ale pewnie wybiorę któreś z tych:

 

Selle Italia SLK Gel Flow

Selle Italia SLC Carbonio

Selle italia slr xc gel flow

Selle Italia SLR Kit Carbonio Flow

Selle Italia SLR TT

 

 

Teraz tylko pytanie które z powyższych bo wszystkie piękne i ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Selle Italie SLR XC Gel Flow - waga 176g (wersja z dziurą)

Jeżdżę od roku i nic się nie dzieje, woda, błoto, śniegi...upadków nie miałem. Jedyne co to się lekko pomarszczyła skóra, ale to chyba normalne. Jak jest brudne to wystarczy przetrzeć zwilżoną szmatką i w sumie jak nowe.

IMO starsze wykończenie jest ładniejsze :P

 

Zdjęcie w połowie zeszłego sezonu, robione zaraz po ulwie :P jeszcze w starym rowerze - http://www.pinkbike.com/photo/2119869/ :D

 

A tu z tego roku, nie wiele widać ale pogląd masz - http://www.pinkbike.com/photo/2970208/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to siodełko i tylko ta wersja którą wy macie bo ta nowsza to widzi mi się tak nie bardzo... Może wybrzydzam, ale za taką kasę trzeba też wziąć wygląd pod uwagę ;-)... Wax, a gdzie można kupić to siodełko z taką owcą ? hehe :P niezły patent :P. Poza tym widze, że nie tylko wy zachwalacie ten model. Dzwoniłem troche do sklepów i pytałem właśnie o porównanie Kit Carbonio Flow i XC flow i przeważnie mówili, że jednak XC mimo iż tańsze to bardziej wygodne. Chyba się na niego zdecyduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe, patent z owcą był niezły, jeździła ze mną wszędzie :) Dostałem od mojej lubej :) żeby miała na mnie oko. Terraz już nie mam owcy bo i lubej nie ma :P

Jeśli chodzi o Carbonio Flow to Ci nie powiem nic, bo nie miałem styczności z tym siodłem.

Jednak w 110% polecić Ci mogę SLRa.

 

Kurczę, aż mi się zachciało iść do piwnicy i go zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie jestem monotematyczny w kwestii siodełek ale ponownie polecę WTB Rocket V SLT.

Jeżeli nie przeraża Cię waga potężnych 210g to nie ma wygodniejszego siodła nad WTB :). Odrazu przyznaje, że zbyt dużej liczby desek nie testowałem ale te co bardziej popularne zaliczyłem.

No i WTB zdecydowanie nie jest deską a z wyglądu przypomina wręcz kanapę.

 

http://portal.bikefoto.pl/rower/zdjecie/35.../niezalogowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł, siodełko zakupione... Po wielkich debatach, pytaniach i rozbieżnych opiniach sklepów zdecydowałem się na SLR Kit Carbonio Flow. Podoba mi się to siodełko, ma fajną sylwetkę noi te carbonowe pręty robią naprawde wrażenie :). Bałem się o wygodę bo jest to jednak siodełko z bardzo cieniutką wkładką bardziej wyczynowe niż wygodne, ale po przejechaniu pierwszych kilku kilometrów jestem bardzo zadowolony... Bardzo fajne, elastyczne, wręcz dopasowuje się do gabarytów tyłka :P do tego niesamowicie lekkie (125g). Trzymając w jednej ręce SKN'a, a w drugiej SLR'a od razu widać ogromną różnicę w wadze. Ciekawe jak sie spisze na dłuższych dystansach, ale na razie jestem jak najbardziej na tak :) W miare wygodne noi ten wygląd :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę odświeżę... Ostatnio będąc w sklepie natknąłem się na ciekawie wyglądające siodełko... Po długich poszukiwaniach w internecie(oczywiście zapomniałem spojrzeć na markę ;) ) doszedłem do tego że to siodło Bontragera ( http://bontrager.com/model/07136/en ) i kosztowało trochę ponad 500zł... Ktoś może je użytkował albo wie jak ma się ono do wspominanego i wychwalanego w temacie SLR'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkryje stwierdzajac ze wybor tej czesci roweru jest bardzo indywidualny

co z tego ze oszczedzisz kilka gramow jak nie bedziesz mogl na tym wysiedziec!!!

po moich doswiadczeniach z slr moge powiedziec nigdy wiecej, nie zebym mial jakies obiekcje, po prostu wygoda dla mnie byla tragiczna dupsko bolalo i to bardzo :)

nie bede forowal tego na czym jezdze teraz, aczkolwiek jest duzo lepiej

SPRAWA BARDZO INDYWIDUALNA!!!

 

Zatem ryzyko, masz dwie opcje bedzie ok albo bedzie nie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tu nie mozna sugerowac sie tym ze ktos powie ze siodelko jest super wygodne, trzeba strzelac :). Dla mnie np SLR bylo super, trasy sporo powyzej 100km bez problemu robilem. Szkoda ze pogialem prety podczas otb, jezdzilbym do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też niedawno stałem się posiadaczem Selle Italia SLR XP 165gram. Przejechałem już na nim 3 maratony, zaliczyłem jedną glebe na którym siodeło ucierpiało ponieważ miało kontakt z ziemią ale sie nie przetarło. Ogólnie jeździ mi sie dobrze, jest wygodne, nie za twarde i lekkie. :D

Co do wyglądu jest zarąbiste, rower wygląda jak sportówka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

slc pękło pode mną, a ważę tylko 68 kg :P

co myślisz o slr?

 

Znalazłem SLC Carbonio na allegro w przyzwoitej cenie za 300 zeta. Podoba mi się, ale wypowiedź Bula troche mnie nurtuje, a do tego na stronie pol-sport wyczytałem że to siodełko głównie na szosę... Dlaczego miało by się w górach nie sprawdzić ?

Witam !

Proszę o radę, czy siodełko Selle Italia SLC Carbonio mogę założyć do roweru trekingowego Author Stratos.

Jeżdżę codziennie po 30 km po szosie, rzadko po bocznych drogach itp.

Z tego co się zorientowałem to siodełko jest typowo do szosy co się wiąże z różnicą geometrii rowerów szosowych i trekingowych.

Co sądzicie na ten temat, czy warto zaryzykować i kupić za 250 zł lekko używane w stanie bardzo dobrym.

Wogóle czy takie siodełko się nadaje do trekinga, czy nie będzie za twarde itp.

Dziękuję za podpowiedzi i rady.

 

Ja mam Selle Italie SLR XC Gel Flow - waga 176g (wersja z dziurą)

Jeżdżę od roku i nic się nie dzieje, woda, błoto, śniegi...upadków nie miałem. Jedyne co to się lekko pomarszczyła skóra, ale to chyba normalne. Jak jest brudne to wystarczy przetrzeć zwilżoną szmatką i w sumie jak nowe.

IMO starsze wykończenie jest ładniejsze :)

 

Zdjęcie w połowie zeszłego sezonu, robione zaraz po ulwie :) jeszcze w starym rowerze - http://www.pinkbike.com/photo/2119869/ :P

 

A tu z tego roku, nie wiele widać ale pogląd masz - http://www.pinkbike.com/photo/2970208/ :)

Witam !

Proszę o radę, czy siodełko Selle Italia SLC Carbonio mogę założyć do roweru trekingowego Author Stratos.

Jeżdżę codziennie po 30 km po szosie, rzadko po bocznych drogach itp.

Z tego co się zorientowałem to siodełko jest typowo do szosy co się wiąże z różnicą geometrii rowerów szosowych i trekingowych.

Co sądzicie na ten temat, czy warto zaryzykować i kupić za 250 zł lekko używane w stanie bardzo dobrym.

Wogóle czy takie siodełko się nadaje do trekinga, czy nie będzie za twarde itp.

Dziękuję za podpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak znasz lenguidz to zobacz sobie strone firmy fizik. Tam tlumacza ich filozofie konstrukcji siodel dla 3 typow rowerzystow. U mnie sie ona sprawdzila calkowicie. Generalnie zalezy jak siadasz. W skrocie: jesli jestes bardzo gietki (robisz sklon dotykajac palcami ziemi i czolem kolan) to bierz fizik tundra, jak ci troche brakuje to bierz fizik gobi, a jak jestes z tych wyraxnie mniej rozciagnietych to poleacaja, zdaje sie, Aliante. Nie chodzi mi o to bys kupowal akurat fizik, ale jak zrozumiesz ich metode to bedziesz z grubsza wiedzial jakiej konstrukcji siodla szukać.

 

To siodlo co pytasz, to takie bardziej dla twardzieli :) (znaczy elastycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selle Italia SLR TT

Polecam to siodło!!! lekkie!! 134g cena od 330zł

uzywan je juz podan 1 rok czasu tyle km na nim zrobilem tylek nie boli a lekkie jest....:) a na carbonowym tylek troche boli po dlugich dystansach...

naprawde polecam zwlaszcza w poruwnaiu z innymi siodelkami cena za wage...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...