Skocz do zawartości

[korba] Shimano SLX czy Truvativ firex 3.3 team


Mateusz2191

Rekomendowane odpowiedzi

korba nie odkręca się sama, problem jest, zeby ja zdjąć.

 

lewe ramie ma wmontowany ściągacz do korb. przy odkręcaniu śruby powinno odchodzić całe ramie, ale śruba wykręca się wraz z nakrętką, która ją powinna trzymać a ramie siedzi dalej. nie wiem jak to wytłumaczyć, musiał bym zdjęcia porobić, a nie chce mi sie teraz korby zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się sprawa rozwiązała:)

Zamówiłem takie komponenty:

Korba shimano SLX (Doszedłem do wniosku, że jest trwalsza i sztywniejsza i troszkę lżejsza)

Przerzutka tylna shimano SLX ( rozwiązania jak z XT no i wersja shadow)

Kaseta shimano SLX (przekonał mnie aluminiowy pająk na którym montowane są zębatki )

Łańcuch shimano XT ( tak do kompletu jak już wszystko shimanowski :D)

Manetki shimano SLX (lżejsze a po odkręceniu wskaźników zajmują mało miejsca na kierownicy)

No i cena ogólnie nie wyszła bardzo wysoka jak za sprzęt tej klasy

Razem z wysyłką kosztowało mnie to 740zł

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze:)

Jak zamontuję i pośmigam to napisze jak się sprzęt sprawuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wreszcie części są już w moich rękach:)

Wizualnie miodzio!!:) naprawdę na żywo prezentują się zajefajnie.

Jakość wykonania też perfekt.

Jutro biorę się za montaż więc jak będzie pogoda to w poniedziałek lub we wtorek powinienem pośmigać:).

Jak przetestuje to coś o nich napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wiec ja mam podobny problem :rolleyes:

Truvativ stylo czy sh slx ?

A może tańszy firex albo starszy LX ?

 

Warto dopłacać do stylo/slx ? :P - kładę nacisk na wytrzymałość, te pare gram nie ma aż takiego znaczenia.

 

Przerzutki mam srama, kasetę shimano, łańcuch wipperman ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec ja mam podobny problem :D

Truvativ stylo czy sh slx ?

A może tańszy firex albo starszy LX ?

 

Warto dopłacać do stylo/slx ? :) - kładę nacisk na wytrzymałość, te pare gram nie ma aż takiego znaczenia.

 

Przerzutki mam srama, kasetę shimano, łańcuch wipperman ;].

Miałem podobny problem, skończył się jak Shimano podniosło ceny. A rozwiązanie było takie, że kupiłem Firexa i... już teraz nie żałuję :) Jeździłem na Firexie cały poprzedni sezon i było gites (na ramionach 170, teraz kupiłem na 175). Poza tym Firex wygląda bosko!

Podobnie jak Ty, w bike'u (już tym startowym) będę mieć przerzutki SRAMa i kasetę Shimano (łańcuch też), ale będę dążyć do homogenicznego napedu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, skończył się jak Shimano podniosło ceny. A rozwiązanie było takie, że kupiłem Firexa i... już teraz nie żałuję :D Jeździłem na Firexie cały poprzedni sezon i było gites (na ramionach 170, teraz kupiłem na 175). Poza tym Firex wygląda bosko!

Podobnie jak Ty, w bike'u (już tym startowym) będę mieć przerzutki SRAMa i kasetę Shimano (łańcuch też), ale będę dążyć do homogenicznego napedu ;)

 

Homogeniczny napęd w przypadku SRAMa to zły pomysł, bo mają słabe kasety. Ja bym na Twoim miejscu został przy obecnym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homogeniczny napęd w przypadku SRAMa to zły pomysł, bo mają słabe kasety. Ja bym na Twoim miejscu został przy obecnym układzie.

 

Co to znaczy ze SRAM ma słabe kasety? Słabość koronek, luzy na nitach? Daruj takie opinie bez podania jakiego kolwiek argumentu!

 

Co do Firex vs. SLX to zdecydowanie SLX. Miałem Firex'a w sezonie 2008 teraz przesiadam sie na SLXa. Łatwiej dostępne łożyska, zdecydowanie lepsze mocowanie i ten design rodem z XTRa :).

Gdyby nie ta obecna cena SLXa myślę, że nie było by o czym dyskutować.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze SRAM ma słabe kasety? Słabość koronek, luzy na nitach? Daruj takie opinie bez podania jakiego kolwiek argumentu!

Ja mam z kolei pozytywne doświadczenia z kasetami SRAMa i to na dodatek ze źle ocenianą 850'tką :) (konkretnie miałem 850R: 12-26) - ta kaseta + łańcuch przejechała ze mną niecałe 7kkm, dopiero od niedawna przy ubłoconym napędzie zaczęły się przeskoki na 5 i 6 koronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń wielu moich znajomych wynika że SRAMy się dość szybko zużywają. Opinia wielu dobrych bikerów których znam i wiem że nie ściemniają. I nie mają urazu do SRAMa tylko do samych kaset. I to wszystkich modeli. Dlatego ja ostatnio odszedłem od zakupu 990 i pozostałem przy Shimano (a szkoda bo fajna czerwona).

 

Co do trwałości zębatek Truvativa to ja nie narzekam. Mam alu i są OK. Miałem stalowe i też były w porządku. Truvativ należy do SRAMa ale nie jest to ta sama firma co SRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kaset to muszę potwierdzić, że sram jest dość słaby.

Może jak ktoś używa na jednym łańcuchu, który dobrze się dopasuje to ok, ale jak ja używałem na 3 łańcuchach, i nagle okazało się że da się jeździć tylko na tym najbardziej zużytym (a i tak potrafi przeskoczyć).

Kaseta (pg850) ma dopiero 3500 km więc coś tu jest jednak nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to błąd w zmienianiu łańcuchów , nie powinno się doprowadzać do takiej różnicy długości wtedy cały patent staje się bezsensowny , jak jeździsz w bardzo trudnym terenie to powinieneś zmieniać łańcuchy częściej itp. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię.

 

Zmieniałem co 500 km.

Właśnie ostatnio przyszła pora na zmianę mojego 1 łańcucha który ma już 3 serie za sobą na łańcuch numer 2 który miał zacząć 3 serię i po zmianie myślałem że sobie zęby kolanem wybiję :). Założyłem 3 łańcuch i to samo, jedynie da się na tym pierwszym jeździć, ale na niektórych zębatkach jak mocniej depnę potrafi przeskoczyć. Łańcuch też sram pc850.

Kupiłem nowe łańcuszki wippermana, to na tych nie da sie ujechać 5 metrów :], dlatego postawiłem wymienić cały napęd.

Sama kaseta już wizualnie nie wygląda najlepiej - ma rozklepane zęby, co powiem szczerze,nawet na najgorszych starych wielotrybach shimano mi się nie zdarzało tak szybko.

I nie jestem tu jakimś fanboyem sh B), przerzutki mam srama, i chciałem mieć cały napęd srama, ale po tych doświadczeniach sobie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo nie spadną...

Póki co kryzys nie tylko na giełdzie zmusił wszystkich do podwyższenia cen, mimo że stal i reszta metali jest tania jak barszcz ceny produkcji poszły do góry...

Wystarczy zobaczyć jakie są teraz ceny za kilogram stali czy aluminium a jakie były jakiś czas temu.

Sram pewnie też podniesie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie będą się sprzedawać. A jak jest z innymi częściami? Na Allegro widziałem np. koła wystawione przez firmę na licytacje. W grudniu też były wystawione, o 300zł taniej niż teraz. Skoro nikt ich wtedy nie kupił, to skąd jeszcze podwyżka ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...