Skocz do zawartości

[korba] Shimano SLX czy Truvativ firex 3.3 team


Mateusz2191

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej powiedz jaki masz łańcuch i co dla ciebie oznacza lepsza. Ja ze względu na sztywność wziął bym firexa ale do tego trzeba dobry łańcuch np konexa bo z shimano będzie srednio pracować. Co do slx,a to będzie lepiej działał z shimano. Jakośc tych korb jest raczej podobna. Pamiętaj że truvativ to firma należąca do srama więc praca z nim będzie lepsza niż z shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do zakupu korby. I prawdopodobnie bedzie to slx lub deore.

Przez to ze się szykuje do kupna to obserwuje allegro od paru dobrych dni. Dzis przeglądam korby i szok....tak jak nie bylo problemu by znaleźć slx'a w cenie 240 zł to teraz większość kosztuje powyżej 300 zł, i to grubo powyżej. Częśto w cenie 399 zł B) . A już najbardziej dziwi mnie centrumrowerowe.pl. Na allegro sprzedają slx za 399 a na własnej stronie 299 :) . I o co kaman? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam łańcuch sram-a 970, kasetę sram-a 970, przerzutki też sram-a x-7 na początku byłem nawet zdecydowany na truvativ-a ale jak się pytałem w sklepie rowerowym to mi facet powiedział, że shimano robi lepsze i sztywniejsze korby, a na forum przeczytałem, że truvativ słabe łożyska robi...

A co do centrumrowerowe.pl to właśnie tam kupiłbym SLX-a jak bym go właśnie wybrał, a ta rozbieżność cenowa z allegro raczej zmusza do szybkiego dokonania decyzji i zakupu bo najprawdopodobniej na sklepie też cenę niedługo zmieniąB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ostatnio byłem w paru sklepach i wieści są takie ,że ceny części Shimano idą w górę o uwaga...30% !!!! Jeśli ktoś robi przymiarkę do zakupów to teraz. Posiadam SLX-a i jestem zadowolony. Co prawda za dużo nie pojeździłem ale jest ok, z łańcuchem HG 73. Kupiłem tuż po nowym roku za 240 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja nie jestem zwolennikiem shimano wiec polece ci truvativa.Kiedys jezdzilem na lx'ie i szczerze mowiac srednio bylem z nich zadowolony,teraz mam truvativa stylo a moja zona firex'a i uwazam ,ze sa duzo lepsze,sa sztywne,lekkie i wygladaja lepiej B) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za polityka że ceny nagle skaczą o 30%...zresztą różnica między 240 zł a 399 to jest zdecydowanie więcej niż 30 % B) .

Myślę że efekt będzie tego taki że ludzie będa kupować rzeczy innych marek. Sam w obecnej sytuacji myślę że dam sobie spokój z shimano i wezme jakiegoś truvativa. Tylko takie pytanie mam. W opisach lepszych korb truvativa jest informacja o zalecanych łańcuchach i wszystkie jakie podają to 9 rzedówki. A jak te korby będą spisywały się z łańcuchami 8 rzędowymi?

Są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie korby są z pewnością sztywne i ewentualnej różnicy nijak nie poczujesz . Co do wyglądu , to jest ładne co się komu podoba :) . To właśnie shimano ma lepszą bardziej miękką i precyzyjna zmianę przełożeń jeśli chodzi o przód oczywiście . I jeden jak dla mnie ogromny minus Truvativa - połączenie lewego ramienia na wielowpust , bardzo delikatne i trzeba na nie uważać , mnie właśnie to odstraszyło . Kolega ma ową korbę i się obrobiło połączenie teraz strzela i odkręca się , kolejny przypadek z levela chyba A6 :) tak że widziałem dwie korby z tym samym problemem , jest to feler .

łożyska hmm myśle że jakościowo podobne i raczej dobre , problem tkwi w tym że maszynówki nie znoszą nie dokładnie wykonanych muff suportu i przydało by się planowanie ( tak sie to chiba zwie ) :D wiadomo farba itp przydało by się to wyrównać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moje stylo ok roku,prawie co weekend spedzam w gorach,korby sprawuja sie dobrze,nigdy nie mialy luzow jedynie lekko zeszla farba od otarc od butow,moja zona jezdzi na firex od wrzesnia i takze nie ma na razie zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, ze ceny truvativa na rok 2009 maja byc nizsze, wiec moze warto poczekac, az nowy cennik dotrze do dystrybutorow B)

 

sam smigam na drugim lxie h2, ale tylko dlatego, ze truvativ wiazal sie z wyzszymi kosztami i gorsza wspolpraca z wczesniej posiadanymi komponentami shimano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem w zeszłym sezonie na Stylo ok. 7000km i korba spisuję się znakomicie.

Zębatki są w bardzo dobrym stanie, spokojnie zniosą jeszcze jeden taki sezon.

Jest sztywna, dobrze zmienia biegi i świetnie wygląda.

Jeździłem też na LXie H2 i nie zauważyłem różnicy w sztywności.

Jedynym minusem jest słaby lakier, który u mnie zaczął się wycierać po pierwszych kilometrach, czego się nie spodziewałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz2191 szczerze mowiac nie dziwie sie,ze nie wiesz co robic,u mnie wybor byl prosty,nie lubie shimano i nigdy nie lubilem wiec wybralem truvativa i naped srama i nigdy tego nie zalowalem.To ,ze ktos pisze ,ze cos tam sie stalo lub nie to sa pojedyncze przypadki,kazda czesc sie moze zepsuc a moim zdaniem korby truvativa sa dobre ,ale wybor jest twoj,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem co robić <_<

Z jednej strony truvativ pasował by mi bardziej do napędu bo mam sram-a x-7, ale czy jak shimano chodzi teraz po 399 to czy nie jest lepsze przypadkiem?

Prawo rynku. Dlatego że w ciągu 2 dni cena korb skoczyła o ponad 160 zł nie oznacza że nagle zrobiły się lepsze ;) .

Osobiście takim skokiem ceny shimano zraza mnie do siebie i watpie zeby zmiana korb skończyła się u mnie na wcześniej rozpatrywanym slx'ie.

A Ty jesli chcesz slxa to radzę Ci szybko go kupić ze strony centrumrowerowego zanim zaktualizują swoje cenniki na ten towar. Kupując teraz zaoszczedzisz 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się z Tobą zgadzam co do tego, że cena nie świadczy o jakości.

Chyba jednak wezmę truvativa bo w końcu będę miał wtedy cały napęd srama, ale zastanowię się jeszcze nad tym do jutra, bo raczej w sobotę czy niedziele cen na centrumrowerowe nie zmienią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niehomogeniczny napęd wcale nie jest duuuużo gorszy...

IMHO shimano robi lepsze od truvativa korby(porównywalne cenowo ...jeszcze rok temu) i raczej ładniejsze;) ale wygląd nie jest taki istotny

Ja bym wziął SLXa i cieszył się bezawaryjnością.

Witam,ja nie jestem zwolennikiem shimano wiec polece ci truvativa.

profesjonalizm:D

generalni rzecz ujmując nie można rozgraniczać korb shi i truvativa na lepsze i gorsze... w każdej z tych firm jest jakiś produkt przewyższający konkurencję... nie warto wrzucać wszystkiego do jednego wora i pisać uogólnionych "recenzji" np: "Używam przerzutek x.9, a kumpel ma x.7 i hample avida i na pewno są lepsze od SRAMa którego polecanie robi się coraz modniejsze więc polecam chociaż na shimano jeździłem tylko na alivio 5lat temu i ułamałem hak przerzutki na drzewie."

[bez żadnych osobistych wycieczek]

 

a co do tytułowego pytania... ja bym wziął SLX ale nie jeździłem na tych korbach na tyle długo żeby zarekomendować którąś z nich w 100%. i tu i tu zdarzają się sytuacje że padło łożysko(może korba była źle zamontowana a może chińskie małe rączki nie bawią się w handmade bo maszyna się popsuła na pół dnia) tak samo i tu i tu przewijają się przez net opinie że korba JEST SUPER!

Jak nie kupisz i nie przetestujesz to nie będziesz wiedział... taka jest prawda... tym bardziej że są to stosunkowo nowe produkty :/

 

i nie sugeruj się łańcuchem i kasetą przy kupnie korb(nie ta kolejność!) bo te części się najczęściej zużywają... może kupisz jakieś insze lepsze za pół roku itp...

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...c=46742&hl=

 

ale kupisz co kupisz... jak coś się będzie dziać z korbą to napisz w tym temacie.. dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niehomogeniczny napęd wcale nie jest duuuużo gorszy...

(...)

Mogę potwierdzić, mam 'mieszankę' i całość działa płynnie, ne ma żadnych momentów zawahania przy zmianie przełożeń.

(korba Deore z koronkami Truvativ/Shimano, łańcuch Shimano IG90, kaseta SRAM850R, przerzutka przód LX, tył SRAM7.0)

 

Też niedawno kupowałem korbę i się wahałem pomiędzy Deore a SLX - padło na Deore, z racji niższej ceny (płaciłem 169,-) i tego, że w starej korbie miałem prawie nowe zębatki alu, co dało Deorkę o wadze ~890g. Różnicy sztywności i tak bym pewnie nie poczuł, szkoda jedynie że nie mam środkowej zębatki stal-kompozyt, ciekawi mnie ile by wytrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truvativ ma kiepskie uszczelki chroniące łożyska. jedna już mi odpadła, ale łożysko od 3 miesięcy tak jeździ i o dziwo działa, mimo iż pogodę widziało już każdą. w stylo(firex ma chyba to samo) mam straszny problem z odkręcaniem korby. odkręcam śrubkę, to wychodzi razem z tą śrubą zewnętrzną, która powinna służyć za sciągacz. kiepski patent, bo ramie siedzi dalej mocno i trzeba sie sporo nagimnastykować, żeby je zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...