Skocz do zawartości

[pedały] Nie SPD to moze platformy?


s1810

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę czasami nad wymianą pedałów mam takie zwykłe authora aluminiowe, czasami niestety się but się ślizga, SPD to raczej nie dla mnie bo często gęsto jadę gdzieś , gdzie trzeba rower wnosić, jakoś w takie ostępy mnie ciągnie, wiec buty muszę mieć wygodne do chodzenia, a z tego co wyczytałem to takie kierpce nie są do tego zbytnio dobre. Pomyślałem sobie o jakiś platformach, może piny lepiej będą trzymały nogę, no i jak takimi się zahaczy o piszczel to będzie się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w spd jezdze pd 10 lat, z czego praktycznie do dnia dzisiejszego w butach spd gorskich turystycznych. wlasciwosci w czasie chodzenia takie wlasciwie jak butow zwyklych trekkingowych, przy tym rowniez uzytecznosc rowerowa. dwa razy adidasy, raz shimano, raz northwave. obecnie buty mtb do scigania, przy czym wykorzystuje tez stare turystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sportowych butach SPD spokojnie podejdziesz pod bardzo strome wzniesienia. Mają one agresywny protektor po to, żeby zawodnik nie marnował sił kręcąc pod największe stromizny na wyścigu.

Turystyczne buty nie są aż tak agresywne, ale można spokojnie pokonać w nich większe dystanse. Raz udało mi się przejść w takich butach 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Między SPD a platformami z pinami jest coś jeszcze - noski http://www.bikeonline.pl/noskidopedalowapd...odukt,1282.html

 

Trochę już zapomniane a w niczym nie ustępujące zatrzaskom (przy nie-wyczynowej jeździe) sposobie mocowania buta z pedałem. Ustawiasz sobie siłę wiązania, po pewnej wprawie wyjęcie stopy jest odruchowe i błyskawiczne.

Warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zaden nosek nie "zlapie" stopy tak jak spd.

w shimano (mialem cztery modele w sumie) wpięcie jest tak idealne ze niejednokrotnie wpinalem sie nawet gdy nie chcialem. stopa na pedal i klik - wpiete. cranki ciut gorzej, exustary rowniez.

 

ja nie znam tego rozwiazania w praktyce ale chyba zdecydowana wiekszosc ludzi przesiada sie na espedy.

wpięcie przez dwu- lub czterostronnosc pedalu jest jakby na to nie patrzec szybsze - nosek wisi do dołu i trzeba obrocic pedal zeby go zlapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu nosek był ciekawą alternatywą dla 'klasycznych platform', które jednak platformami nie zawsze były. Jakieś 8 lat temu gdy nikogo nie raziło uprawianie karkołomnych zjazdów i skoków bez przedniej amortyzacji (przynajmniej amatorsko) był najtańszą opcją pozwalającą utrzymać stopę we właściwym miejscu. Wiem to z autopsji gdyż sam to praktykowałem. O dziwo nie miałem najmniejszych problemów z wsuwaniem i wysuwaniem nogi na skrzyżowaniach czy nagłych postojach. Podobnie przy koziołkach, strzałach w nagle pojawiające się drzewa tudzież zwyczajnych glebach jakoś zawsze okazywało się, że jakoś bezpiecznie oddzielałem się od dwóch kółek ;) a i ognisko łatwiej było przeskoczyć niż na platformach. Teraz jednak realia się zmieniły i generalnie polecam SPD mimo, iż w tej chwili takowych nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie blocka ten wynalazek mavic'a nie zda egzaminu.

 

W noskach smigalem kilkanascie lat, spokojnie ten system daje rade, tak jak pisze Calme.

Ale ten rok jest dla mnie przelomowy, kupilem pierwsze zatrzaski, niestety rownoczesnie mam kontuzjowana stope i nie moge ostro dawac po gorkach i uczyc sie nowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik SPD zmixowanych z platformą (shimano DX) mogę z czystym sumieniem pedały zatrzaskowe polecić :) Byłem w sumie tylko kilka dni w górach - dużo podchodzenia i też dawały radę. Buty mam również DX. Ich wady - waga - chyba ponad pół kilo sztuka oraz nieprzewiewność - to akurat się chwali w chłodniejsze dni :P

 

Ale nie chcę też ujmować platformom. Ostatnio widać tendencje w zawodowym DH nawet, gdzie dotychczas dominowały pedały zatrzaskowe, na powracanie do lekkich platform. Także - co wolisz :D Mi SPD pomogły nauczyć się trzymać nogę prosto na pedale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

denerwują mnie fabryczne plastikowo-metalowe pedały w rowerze, w dodatku po jednaj stronie mają mniej ząbków. Żeby podparcie stopy było odpowiednie, trzeba przekładać strony i zajmować się tym podczas jazdy. Jest to nie tylko denerwujące, ale także przez to traci się sekundy (jeślibym chciał się ścigać). Budżet jest ograniczony - około 50 zł. Nie opłaca się chyba płacić nie wiadomo ile za pedały do roweru za 1000 zł.

 

Teraz mam takie:

https://ssl.allegro.pl/item604353079_pedaly...mtb_jt_956.html

 

 

Jak na razie podoba mi się ten accent:

https://ssl.allegro.pl/item602766486_alumin...kkie_mocne.html

 

ten vp jest na łożyskach maszynowych, ale jakoś wygląda na słabo wykonany. Poza tym obie strony różnią się kształtem:

https://ssl.allegro.pl/item601581469_pedaly...aszynowych.html

 

A ten model accenta w czym jest lepszy?

https://ssl.allegro.pl/item602766304_alumin...zyska_masz.html

 

Ma łożyska maszynowe, ale wygląda słabo.

 

Doradźcie, które wybrać. Jeśli są inne dobre propozycje, zalinkujcie. Jednak ten accent lithium zdaje się być najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...