Skocz do zawartości

[część] jedna z ktorej jesteś w 200% zadowolony - jaka jest?


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to są pedały VP-349A. Prawym zaliczyłem (jadąc po ulicy) szlif o wysoki krawężnik przy ok. 50km/h (Wawa, zjazd WZ-ką), a lewym zahaczyłem o ścięty pień drzewa gdzieś w Chojnowskim Parku Krajobrazowym, aż lekko zgięła się obejma i odkręciła jedna śrubka. Po dokręceniu owej śrubki pedałki służą dalej :) Przejechały łącznie około 2,2kkm (80% tego w MTB, 20% w szosówce)

 

Szosowa, tylna przerzutka Shimano 105, rocznik '84 (RD-A105). Jestem jej co najmniej trzecim właścicielem. Przerzutka jest poobijana, porysowana, potłuczona, nie posiada już fabrycznej farby - zachowały się tylko wygrawerowane oznaczenia, ale mimo tego nie ma ŻADNEGO luzu, a sprężyna jest mocna, jak nowa (przez pewien czas dobrze spisywała sie jako napinacz łańcucha w singlespeedzie :).

 

Licznik, moja ulubiona Sigma BC 906 rocznik '05 - ani razu się samodzielnie nie wypięła, przeżyła glebę przy 45-50 km/h i około 8 upadków z wysokości 1,2m na podłoża różne z kilkoma odpryskami lakieru i kilkoma ryskami, ale działa bez zastrzeżeń (no, przy -20 stopniach ma ok. 0,3 sekundy opóźnienia przy zmianie obrazu na wyświetlaczu) :) Poza tym dostałem ją od Ukochanej na urodziny, więc wartość użyteczna sumuje się z sentymentalną :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Author Traction 2004-ok 4000km-500zł-polecam bo jestem zadowolony :P Nie ale tak na poważnie to spisuje się nieźle, jest sztywna, jak dla mnie lekka (1,9 kg) i choć ma 3 sezony to nadal ładnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolona z korby mojej wspaniałej Truvativ Hussefelt :)

 

A z racji, żem kobita, i na jedną jedyną część trudno mi się zdecydować, pozwolę sobie wspomnieć o jeszcze jednym genialnym podzespole, dołączonym firmowo do mojego gruchota: o siodle. To jedyne siodełko, które wygląda jak siodło, a nie kanapa, i jestem w stanie na nim ujechać kilkadziesiąt kilometrów nie odczuwając dyskomfortu w okolicy dolnych partii tułowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

1. [Przerzutka przód] Down Swing Deore LX '96-zero luzów do dziś, gdyby nie to, że moja nowa rama jest pod górny ciąg nigdy bym z niej nie zrezygnował na rzecz XT'08

2. [V-brake] Sram 7.0 '01- po 7 latach malutkie luzy, jeżdzą nadal ze mną na nowej ramie :(

3. [Przerzutka tył] STX' 97 na "7"- przezyła wiele, troszke luzy już ją toczą, ale to nic dziwnego, nadal na pokładzie, jednak to jest jej ostatni sezon..

 

Pozdro

Away

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój bohater No1 :rolleyes: Deore LX FD-M550 (1990-1992) Okazało się że ma 18 lat!!!!!!!!! I ciągle w idealnym stanie- zero luzów! Jestem z niego zadowolony na 1000%, jednak po pęknięciu ramy, musiałem się przesiąść na XT '08.

 

Recenzja: http://mtbikes.info/artykuly/testy-i-recen...przerzutki.html

 

Moj egzemplarz:

http://img231.imageshack.us/my.php?image=lx001dn1.jpg

http://img61.imageshack.us/my.php?image=lx002by9.jpg

 

Pozdro

Away

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła.

Zakupione w jednym z warszawskich sklepów.

Obręcze 717.. pod V.

Piasty tył Dt 370 przód Sh 525.

Szprychy i nyple Champion pillard red.

Więc czemu nie zadowolenie?

Obręcze. 199zł sztuka.

Piasty Dt 359zł Sh 50zł.

Szprychy 7x zł nyple 55zł.

Co razem ze złożeniem daje mi około 1000zł.!

Na allegro koła na 4.2d white limited edition championach black [nie silver jak moje] i piastach p/t 370 są za 890zł!

Poza tym w sklepie nie mieli obręczy pod DSC a chciałem jak najszybciej bajka więc sami rozumiecie ,że ten frez na rancie nie pasuje do DSC.

No mogę jeszcze wspomnieć o ramie kross A6 ale to już 50% niezadowolenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.

 

[amortyzator] Reba Race - szczerze mówiąc nie widzę żadnego innego. Kto ma wie o czym mówię.[1500zł]

 

[piasta] XTR - nie do zajechania, ot tyle. Sprzęt, który nigdy Cię nie zawiedzie[przebieg 8k km., cena 450 zł - tył]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja najbardziej zadowolony jestem z kółek, które były w starym rowerze i powędrowały również do nowego. W ich skład wchodzą obręcze 317, piasty Alivio i różne szprychy niewiadomego pochodzenia. mimo, że z wagą nie najlepiej to są w 100% wytrzymałe (przez 3 lata jedno centrowanie tylnego koła - przez upadek przy 50kmh na wielkie kamulce), sztywne i mają jakąś niesamowitą cechę harmonii z wszelkimi dętkami i oponami - zero snejków, przebić "dziwnych" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dwie czesci z ktorych jestem zadowolony:

 

Reba Race - piekny amorek. Po zmianie RST Gila na Rebe poczulem dopiero co to amortyzacja :)

Przerzutka XT Shadow - Super precyzja niezaleznie od warunkow. Na maratonie robi swoje bez wzgledu na warunki - bloto nie bloto - dziala, czego nie mozna powiedziec o starej Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przednie Koło - a dokładniej piasta Edco Competition- szok jak się kręci po 3000 km zero luzu, obręcz Rigida Sphinx- po 3000 km nie ma potrzeby centrować, szprychy DT Champion

Tylne koło- piasta Sram 9.0 - trwa i trwa, obręcz Rigida Sphinx- j.w. , szprychy DT Champion .

Przerzutka tył Sram X-7- tak wiele dobrego było napisane,że szkoda się powielać

Sr Suntour Epicon- spełnia moje oczekiwania w 221%- i nie schodzi anoda :)

Hamulce Avid SD7- tak dobre,że tarcze sa zbędne

I rama Author Egoist- bo wygodna, bo sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...