Skocz do zawartości

[prohibicja] jesteś za czy przeciw?


rObO87

  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeste? za prohibicj??

    • nie
      43
    • tak
      9


Rekomendowane odpowiedzi

rOBO, daj spokój, bo nieprzyjemnie się to czyta. Skoro aż tyle frustracji się w tobie uzbierało, przejdź się do psychologa - może taka wizyta pomoże ci ostatecznie rozładować napięcie. Od pewnego czasu zachowujesz się, jakby ci coś sporego na mózg padło. Tego rodzaju argumentację słyszy się często w przedszkolu - bo to jest poziom przedszkolny; w twoim wieku obowiązują już nieco inne standardy myślenia i wyrażania emocji.

Jeśli ta dyskusja ma się rozwijać w taki sposób - temat zostanie zamknięty.

Pozdrówko ucinające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasując samochody za jazdę po pijaku. złapali cię? Oddawaj samochód. ostatnio wprowadzili coś takiego w australii. co prawda potem samochód właścicielowi samochod oddają, ale przez kilka miesięcy samochód jest w areszcie:) i to naprawdę skutkuje. (ale to chyba nie było za jazde po pijaku tylko za jezdzenie na recznym, drifcie, wyscigach itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, skoro NIE prohibicji to jak zwalczyć pijanych kierowców, wandalizm po % itp ?

 

zawsze można w samochodach zamontować alkomaty, wtedy auto nie odpali jak będziesz pod wpływem %

 

Tak poza tym prohibicja nic nie da, najłatwiej zobaczyć co się dzieje z narkotykami, niby zakazane a i tak ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazać powinno się alkoholu ludziom którzy po nim mają dziwne zachowania np agresory do bójek itp... Taki ktoś sam powinien sobie powiedzieć stop bo to on będzie miał problemy jeśli nie potrafi to go posadzą w końcu choć prawo w Polsce jest takie że pierwsze pobicie to w 99% jest kurator a potem zawiasy i tak się to ciągnie.. Przykładem takiego człowieka jest mój kumpel który jednego dnia za dużo wypił i wszystkich chciał bić my go uspokoiliśmy i następnego dnia nie wypił ani jednego piwa nie pije już od 4 miesięcy bo wie że mu nie wolno a jak już pije to jedno góra 2 piwa i kończy bo wie że nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Baksik, ale dla mnie to co piszesz jest conajmniej dziwnie.

Raz, że kumpel "WIE", że mu nie wolno, dwa nie wiem czy wiesz, że więzienia w Polsce są przepełnione o dobrych kilkadziesiąt %, a trzy to cięzko byłoby wyłapać wszystkich, którzy po alkoholu mają jazdy. Ktoś ma intencje do tego by pić to pije, inny nie widzi w tym nic i tego nie robi...

Niektórzy ludzie w odurzaniu się (narkotyki, alkohol...) widzą coś ciekawego, coś pociągającego i bardzo czesto bywa tak, że nie potrafią powiedziec co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dokładnie.. albo zaakceptujesz to co sie dzieje wokół Ciebie, albo od razu zacznij sie leczyć na nerwicę..

 

Co do tematu to.. ludzie pili, piją i pić będą.. bez względu na cenę czy dostępność alkoholu..

 

może, głupi przykład 1g marihuany kosztuje około 30zł. A cena i tak ludzi nie odstrasza, wręcz przeciwnie coraz więcej palą.. tak samo z innymi używkami.. fajki, dropsy czy gips..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrotek - czytałem o tej dziewczynie w ostatniej "Wyborczej" i niestety (jak zwykle) robiłem to przy śniadaniu. Myślałem że mi rzodkiewka utknie... Gdyby nie zależało mi na opinii dwóch czy trzech bardzo bliskich mi osób, to po czymś takich chyba miałby wreszcie pretekst do wystąpienia o apostazję :):P:)

 

PS. A co do "kochających inaczej" - w tejże samej gazetce było, że jakieś 3/4 Polaków nie przepada, mówiąc delikatnie, za takimi osobami. Podczas gdy ledwie 15% zna jakiegokolwiek osobiście. Chyba znowu jestem w mniejszości :P i prawdę mówiąc... muszę przyznać, że mało która dziewczyna miała tyle uroku co właśnie tamta, choć ostatnim razem ją ze 3 lata temu widziałem ;)

 

Wracajac do tematu, skoro NIE prohibicji to jak zwalczyć pijanych kierowców, wandalizm po % itp

 

To już jest kwestia mentalności a nie prawa. Dopóki ktoś z %%% za kółkiem będzie "bochatyrem" i w ogóle pozwoli mu się tam wsiadać, nawet najlepsze przepisy tego nie zmienią. :)B):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żal mi tych dzieci.. bo jak będą na nie reagowały inne dzieci z normalnych par ( k + m ) ? wiadomo jak dzieciaki reagują gdy sie dowiedzą, że ten nie ma matki a ten ojca.. a co dopiero jak ze ten ma 2 mamusie.. czy 2 tatusiów.. masakra jak dla mnie..

 

wiadomo, co 2 mamusie to nie jedna.. dziecko będzie pewnie bardzo dobrze wychowywane.. ale też musi mieć jakiś kolegów/koleżanki.. a w takiej sytuacji nie uniknione jest odusniecie sie od takiego dziecka innych dzieci..

 

przynajmniej taki jest mój pogląd na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie żal tej 14-latki.

Tragedia!

 

I to jakie zagrywki! Skierowanie do sądu aby pozbawić jej matki praw rodzicielskich!

 

Skoro sa tacy, że hoho, to ja się pytam, dlaczego nie piętnują gwałciciela? Gwałciciel pewnie chodzi i się śmieje z całej sytuacji! "Te patrz, jaką laske udupiłem... A jaka zabawa była!"

 

Noże (tak! bo jeden nie wystarczy) się otwierają w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał mieć 2 ładne dwudziestoparo letnie mamusie :)

A tak na serio, znam jednego chłopka co ma inną orientację, i jakoś po nim w ogóle tego nie widać. Na swojego chłopaka mówi "moja pizdeczka" ahahaha :)

 

Co do dzieci to myślę, że mimo wszystko jest pewien wzór rodziny wynikający z ewolucji gatunku i tego że ja mam co innego na dole niż dziewczyna xD I nie ma nigdzie tak na świecie ze samiec zapyla samicę, potem odbiera jej dziecko i idzie do kolegi i razem sobie żyją w 3, to jest nienaturalne, a jak życie pokazuje wszystko co nienaturalne jest złe. Kiedyś człowiek pięściakiem się posługiwał i gatunek ludzki nie umarł :huh: Teraz stajemy się coraz słabsi, przez to że coraz bardziej próbujemy ułatwić sobie życie. Mój dziadek czy babcia w życiu nie słyszeli o alergii za ich czasów. A teraz ja sam jestem alergikiem na te głupie pyłki i wyjątkowo skutecznie to mi nie uprzyjemnia życia.

 

Dlatego nie wydziwiajmy :) kobieta+facet=dzidzi , a nie żadne inne dziwactwa :D

 

A ludzie którzy szukają zaczepki po alkoholu to już mają wyżarty mózg od niego, bo normalny człowiek jak sie nawali to idzie spać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli nie pić ich problem

 

Ile Ty masz lat? Bo chyba nie tyle ile w sygnaturce :P

Nie każdy kto czasem się napije to pijak, menel i alkoholik. Normalni ludzie czasem wypiją lampkę wina do obiadu i piwo z kolegami. A jak zdelegalizujesz alkohol to będą pili taki wytwarzany domowymi sposobami co na zdrowie ogółowi społeczeństwa nie wyjdzie na pewno/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalni ludzie czasem wypiją lampkę wina do obiadu i piwo z kolegami.

 

Pokreślić i pogrubić i wykapitalikować to NORMALNI! Niestety kultura picia jest w tym kraju nędzna... Jak powiesz komuś że pijesz wino, zaraz przyjdzie mu do głowy jakiś "leśny dzban" :P

 

A spróbuj przyznać się takiemu że czasami inwestujesz w butelkę jakiegoś czerwonego półwytrawnego za powiedzmy 15 zeta - nie mówię specjalnie o droższych, mniej więcej tyle kosztują czasem całkiem dobre jakościowo wina z RPA czy Kalifornii na promocji w Makro - żeby wypić rzeczoną lampkę do niedzielnego obiadu (zakładając np. pieczeń, stąd rzeczone czerwone półwytrawne), to się w głowę popuka i powie że za tyle kasy ma 3 flaszki. I jak tu w ogóle dyskutować?

 

Jak ostatnio znajoma (lat 27, wykształcenie inżynierskie, też z Cz-wy) wiedząc że mniej więcej wiem o co chodzi w temacie "winnym" zapytała się mnie jakie ewentualnie wino proponowałbym jej na wesele. Jak odpowiedziałem kontrpytaniem "a do czego", to zobaczyem wielkie oczy: "jak to do czego? Na wesele"!

 

Dalszy przebieg rozmowy pomijam milczeniem, zwłaszcza kwestię doboru odpowiednich kieliszków <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh śmiac mi się chce jak widze propozycje prohibicji. juz byl taki jeden (moze i wiecej krajow) gdzie probowano to zrobic. skutek byl taki ze mafia miala wieksze pole do popisu i poszerzone zrodla dochodu :P

 

co chcesz robic, autorze tematu, z pijącymi i sprzedającymi alkohol? bedziesz ich zamykał? moze najpierw wynajdz spsob na usprawnienie naszego systemu prawa, zbuduj wiezienia w opowiedniej liczbie, zorganizuj srodki na zatrudnienie personelu, stworz w wiezieniach odpowiednie warunki do edukacji przestępcow, by nie wracali do popelniania wczesniejszych przestępstw. do tego znajdz sposob by sprowokowac ludzi do pojscia do pracy (bo problemu jej braku nie ma), ustanow sensowny system kontroli nierobów, ktorzy są swietnymi kombinatorami by rewelacyjnie wypasc przed instytucjami sponsorującymi ich w imię ich wiarygodnosci.

chcesz wprowadzic prohibicję? czy to ze narkotyki są nielegalne obniza ich spozycie? powoduje ze nie są sprzedawane w szkolach i innych miejscach masowych spotkan ludzi?

jak wprowadzisz prohibicje to proponuje znajdz tez sposob na niedobory w policji, jej uzbrojeniu, wyszkoleniu i sprawnosci fizycznej. bo chlopaki bedą miec wtedy duuzo wiecej roboty.

poza tym wymysl sposob jak egzekwowac kary od bezroboli i innych patologicznych smieci za chlanie na ulicach, zafajdywanie wymiocinami chodnikow, zaczepianie niewinnych ludzi by dali na flaszke (niska szkodliwosc spoleczna) i za parę innych rzeczy.

za jazde po pijaku juz teraz grozi pudło, traci sie prawo jazdy itd. czy to odstrasza ludzi? tych prawdziwych zajobow ktorym i tak jest wszystko jedno? niektorzy zamiast pic przed imprezą to ćpają - nie czuc, moze widac - ale dla kiepsko wyedukowanego policjanta to i tak trudne do stwierdzenia.

mysle ze nie ma narodów niepijących. roznia sie przede wszystkim kulturą picia. polacy niestety do elity pod tym wzgledem nie nalezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...