Skocz do zawartości

[łańcuch] "skakanie" łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam lekki problem z moim napędem a dokładnie z przełożeniami 2-4 2-5. Na tych przełożeniach przy kasecie ósemce nie powinno się nic dziać (tak z mojej wiedzy wynika :) ), jednakże w moim przypadku gdy trochę mocniej nadepnę na pedał to albo czuje jak łańcuch "skacze" po koronkach lub przerzutka zmienia przełożenia. Dodam, że cały napęd ma przejechane około 2k przerzutka to poczciwa Acera z 2006r. Regulacja całego napędu nie przyniosła poprawy sytuacji. W "stresie" objawy te pojawiają się również na cięższych przełożeniach (2-6). Gdzie może leżeć przyczyna i jak zaradzić tej dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuh wyciągnięty, albo koronka wycięta. Przyjrzyj się dokładnie temu jak łańcuch układa się na koronce. Jeżeli "na górze" niedokładnie trafia w zęby to znaczy, że jest do wymiany.

Przyjrzy się też profilowi zębów, na koronce 4 i 5. Jeżeli przypominają "kolce" to kaseta do wymiany. To przecież chyba najczęściej używane przełożenia.

 

(Inna sprawa, że ja na wolnobiegu (7) przejechałem już 4,5tys. km i jeszcze nie skacze łańcuch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Jak mocniej depne łańcuch skacze mi na najmniejszej tylnej koronce, tzn. na 9. Ale tylko i wyłącznie na tej, na żadnej innej. Cały napęd ma przejechane jak na razie ~ 250 km, zresztą jak i rower. Wcześniej wszystko było ok, to dopiero zaczęło się dziać po tym jak zdjąłem łańcuch i czyściłem go w benzynie.

Wiecie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo masz wypiłowaną zebatkę??

sprawdź stopień zużycia najmniejszej koronki porównując z innymi...

-zgaduję że preferujesz niską kadencję i często jeździłeś właśnie na 3x9

 

moim zdaniem 250km to może być zbyt mało żeby zajechać napęd(ale wszystko zależy od napędu i terenu w jakim jeździsz). ja bym pojeździł jeszcze trochę, może się "dotrze" i nie będzie skakać... albo zawieź to prosto do serwisu(jak masz gwarancję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo masz wypiłowaną zebatkę??

sprawdź stopień zużycia najmniejszej koronki porównując z innymi...

-zgaduję że preferujesz niską kadencję i często jeździłeś właśnie na 3x9

Wypiłowaną ? O co chodzi ?

Rzuciłem okiem i najmniejsza nie różni się od pozostałych.

Kadencję, preferuję raczej niską (no bez przesady - taką pośrednią), ale najczęściej jeżdżę 3x7, 3x8, a 3x9 bardzo rzadko.

moim zdaniem 250km to może być zbyt mało żeby zajechać napęd(ale wszystko zależy od napędu i terenu w jakim jeździsz). ja bym pojeździł jeszcze trochę, może się "dotrze" i nie będzie skakać... albo zawieź to prosto do serwisu(jak masz gwarancję).

Nie możliwe, że zajechałem bo na razie w terenie to mało jeździłem, a gdyby nawet to i tak ostro nie jeżdżę :P

 

Spróbuj wykręcić delikatnie śrubkę... L (?)

Mam nadzieję, że nie pomyliłem śrubek...

 

Może po prostu łańcuch "nie schodzi do końca na to przełożenie" i skacze przy mocniejszym obciążeniu.

Ok pokombinuje jeszcze ze śrubką, ale wydaje mi się że to nie w tym rzecz, ponieważ łańcuch schodzi gładko z 8 na 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem dziś aparatu w ręce więc nie mogę pokazać jak wygląda moja kaseta, ale wasza diagnoza jest chyba prawidłowa. Dziś przypatrzyłem się dobrze kasecie i widać jak większość ząbków jest ostro zakończonych. Niestety czekają mnie wydatki a chciałem kupić sobie okularki :) . A co możecie polecić za kasetę i łańcuch dla osoby ważącej około 100, aby oparło się jej ciężkiej stopie przez więcej niż 2k ? Dodam, że miałem coś takiego w zestawie:

kaseta: SRAM PG-830

łańcuch: KMC Z 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś postanowiłem rozkręcić mój napęd w przerwie od pisania pracy inż B) Tak wygląda moja kaseta:

a3b2a6ca37b13b04m.jpg305a23338f952990m.jpgdeae947ba926038dm.jpg

Moje pytanie, czy jeszcze na coś się nada ta kaseta? Niektóre ząbki są naprawdę ostre. Czy już mam wymienić kasetę i łańcuch (kupiłem już) czy jeszcze trochę mogę pokatować to co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...